Судове рішення #926972
Справа №1-23/2007 p

Справа №1-23/2007 p.

ВИРОК  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 березня 2007 р.                                              Таращанський районний суд Київської області в

складі:

Головуючого: Бабоїд О.М.

з участю прокурора: Лужецького С.А.

при секретарі: Овчаренко Н.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тараща справу про обвинувачення

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с Чапаєвка Таращанського району Київської області, мешканця АДРЕСА_1, українця, громадянина України, з базовою загальною середньою освітою, не одруженого, не працюючого, не маючого державних нагород, не судимого у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Восени 2006 року ОСОБА_1 виявив на власній присадибній земельній ділянці, розташованій в АДРЕСА_1 одну дикоростучу рослину коноплі. Виявлену рослину коноплі він зірвав та приніс з присадибної ділянки на подвір'я свого господарства, придбавши, таким чином, наркотичний засіб, для власних потреб, без мети збуту. На подвір'ї господарства від відділив від вирваної ним дикоростучої рослини коноплі три гілки та поклав їх в клітку для тварин для підсихання з метою подальшого їх використання для власних потреб, виготовивши, таким чином, наркотичний засіб. Три гілки коноплі від продовжував зберігати в клітці для тварин на території свого господарства, для власних потреб, без мети збуту.

29.01.2007 року в АДРЕСА_1 в господарстві ОСОБА_1. працівниками міліції Таращанського РВ ГУ МВС України в Київській області було виявлено та вилучено з клітки для тварин три гілки рослини зеленого кольору, схожої на рослини коноплі, які він незаконно придбав та зберігав для власних потреб, без мети збуту.

Згідно висновку хімічної експертизи № 369 від 08.02.2007 року представлена на експертизу суха на дотик речовина рослинного походження зеленого кольору, що вилучена в господарстві ОСОБА_1. є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено - канабісом (висушеним), масою ПО г., яка містить у своєму складі наркотично-активні сполуки, які характерні для наркотичних сполук рослини роду конопля.

Висушений канабіс, згідно "Списку № 1 Особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено" в "Таблиці 1 "Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів" затвердженого Кабінетом Міністрів України від 06.05.2000 року № 770, є особливо небезпечним наркотичним засобом.

Підсудний ОСОБА_1 свою вину у вчиненні злочину визнав повністю і показав, що восени 2006 року він виявив на власній присадибній ділянці, розташованій в АДРЕСА_1 одну дикоростучу рослину коноплі та вирвав її. Вирвану ним дикоростучу рослину коноплі він приніс з присадибної ділянки на подвір'я власного господарства, де він відділив від неї три гілки та поклав на зберігання в клітку для тварин. Він мав намір висушити гілки коноплі та в подальшому використати їх для власних

 

2

потреб, а саме виготовити настої для лікування ніг. Зірвані ним три гілки коноплі він зберігав без мети продажу до їх виявлення 29.01.2007 року працівниками міліції Таращанського РВ.

29.01.2007 року до нього додому приїхали працівники міліції, які з його письмового дозволу, в присутності понятих, оглянули його господарство, де в клітці для тварин виявили три гілки коноплі, які були вилучені в Таращанський РВ. Розкаюється, просить суворо не карати.

Дослідження доказів в судовому засіданні не проводилося, оскільки підсудний визнав свою вину, а тому згідно зі ст. 299 КК України, суд визнав недоцільним дослідження доказів, які ніким не оспорюються.

Дії підсудного суд кваліфікує за ч, 1 ст. 309 КК України, оскільки він незаконно придбав, виготовив та зберігав наркотичні засоби без мети збуту.

При призначенні покарання підсудному суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного та обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання.

Як пом'якшуючі покарання обставини суд визнає: щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, вчинення злочину вперше, позитивну характеристику.

Обставин, які обтяжують покарання, судом не встановлено.

Враховуючи тяжкість злочину, особу винного, обставини справи суд дійшов до висновку про можливість застосування до засудженого ст. 75 КК України, звільнивши його від відбування покарання з випробуванням.

У відповідності зі ст. 76 КК України суд вважає за необхідне покласти на засудженого обов'язок повідомляти органи кримінально - виконавчої системи про зміну місця проживання та

роботи.

Цивільний позов по справі не заявлений.

Речові докази: поліетиленовий пакет з висушеним канабісом, який зберігається в камері схову Таращанського РВ ГУ МВС України в Київській області, підлягає знищенню.

Судові витрати за проведення хімічної експертизи необхідно стягнути з засудженого в доход держави.

Керуючись ст. ст.323, 324 КПК України, суд

ЗАСУДИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 309 К К України і призначити йому покарання у вигляді позбавлення волі на строк два роки.

У відповідності зі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування покарання з випробуванням терміном один рік.

На підставі ст. 76 КК України покласти на ОСОБА_1 обов'язок повідомляти органи кримінально - виконавчої системи про зміну місця проживання та роботи.

Судові витрати на проведення хімічної експертизи в розмірі 139,49 грн стягнути з ОСОБА_1 в доход держави (одержувач платежу: НДЕКЦ МВС України в Київській області; КОД ЗКПО: 25574713; Реєстраційний рахунок №: 35222002000460; Банк одержувача: УДК в Київській області; МФО: 821018; Призначення платежу: для зарахування НДЕКЦ ГУ МВС України в Київській області).

Запобіжний захід ОСОБА_1. залишити підписку про невиїзд до вступу вироку в законну силу.

Речовії докази - поліетиленовий пакет з висушеним канабісом, який зберігається в камері схозу Таращанського РВ ГУ МВС України в Київській області, - знищити.

На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Київської області протягом 15 діб 'і моменту його проголошення через Таращанський районний суд Київської області.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація