Справа № 22-1274-2010 р. Рішення ухвалено під головуванням Овсюка Є.М.
Категорія - 41 Доповідач Камзалов В.В.
У Х В А Л А
Апеляційного суду Вінницької області
від 19 травня 2010 року
І М Е Н Е М УК Р А Ї Н И
Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області в складі:
Головуючого: Камзалова В.В.
Суддів: Сопруна В.В., Якименко М.М.
При секретарі: Пшеничній Л. В.
Розглянувши у відкритому засіданні в м.Вінниці цивільну справу за апеляційною скаргою
ОСОБА_2 на рішення Ленінського районного суду м. Вінниці від 16 березня 2010 року в справі за позовом Вінницької міської ради та її виконавчого комітету, третьої особи на стороні позивача без самостійних вимог ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про відновлення нежитлового приміщення, -
В С Т А Н О В И Л А :
В серпні 2009 року Вінницька міська рада та її виконком звернулися до суду з позовом до ОСОБА_2 про відновлення нежитлового приміщення, посилаючись на те, що 29 травня 2008 року до виконкому Вінницької міської ради звернувся ОСОБА_3, який мешкає в АДРЕСА_1 і повідомив, що мешканцем квартири № 54 цього ж будинку, ОСОБА_2 було зайнято місце загального користування на сходовій клітині між 5 - м та 6 – м поверхами, збудовано стіну, встановлено двері та влаштовано комору.
Було складено протокол відносно ОСОБА_2 про адміністративне правопорушення і направлено для розгляду адмінкомісією при Ленінській районній раді м. Вінниці і постановою цієї комісії № 523 від 14 серпня 2008 року
ОСОБА_2 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 150 КУпАП
України за порушення Правил користування приміщеннями житлових будинків та накладено стягнення у вигляді штрафу. Цю постанову ОСОБА_2
не оскаржувала.
Оскільки ОСОБА_2 самовільно переобладнала приміщення загального користування, тому Вінницька міська рада і її виконавчий комітет звернулися до суду з зазначеною позовною заявою.
Рішенням Ленінського районного суду м. Вінниці від 16 березня 2010 року
позов задоволено. Зобов’язано ОСОБА_2 відновити стан сходової клітини, що розміщена між п’ятим та шостим поверхами в другому під’їзді в будинку по АДРЕСА_1 шляхом демонтажу дверей та знесення стіни, довжиною - 1,6 м, що на ній розташовані, за рахунок ОСОБА_2.
Стягнуто з ОСОБА_2 судовий збір у розмірі - 8 грн. 50 коп.
на користь держави та 7 грн. 50 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Не погодившись з рішенням суду відповідачка подала апеляційну скаргу, в якій просила рішення суду скасувати, посилаючись на порушення норм матеріального і процесуального права, ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволенні позову.
Перевіривши законність і обґрунтованість рішення у межах заявлених вимог та доводів апеляційної скарги, колегія суддів не вбачає підстав для задоволення апеляційної скарги.
Статтею 177 Житлового кодексу України передбачено, що громадяни зобов’язані забезпечувати схоронність житлових приміщень, бережно ставитися до санітарно – технічного та іншого обладнання, до об’єктів благоустрою, додержувати правил утримання жилого будинку і придомової території, правил пожежної безпеки, додержувати чистоти і порядку в під’їздах, кабінах ліфтів, на сходових клітках і в інших місцях загального користування.
У статті 179 ЖК України зазначено, що користування будинками ( квартирами ) державного і громадського житлового фонду, фонду житлово-будівельних кооперативів, а також приватного житлового фонду та їх утримання здійснюється з обов’язковим додержанням вимог Правил користування приміщеннями жилих будинків і прибудинковими територіями, які затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Згідно п. 7 Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 1992 року № 572, власник та наймач ( орендар ) квартири, житлового приміщення у гуртожитку зобов’язаний не захаращувати сходові клітки, позаквартирні коридори, колясочні, ліфтові шахти, горища, підвали та інші допоміжні приміщення будинку, гуртожитку, підтримувати чистоту і порядок в ньому.
В частині першій статті 60 Закону України « Про місцеве самоврядування» зазначено, що територіальним громадам міст належить право комунальної власності на житловий фонд.
Відповідачка без дозволу міської ради, без складання відповідного проекту самочинно вбудувала в під’їзді будинку кладовку на сходовій площадці.
Враховуючи вищезазначене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції підставно задовольнив позов.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 307, 308, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів,-
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 - відхилити.
Рішення Ленінського районного суду м. Вінниці від 16 березня 2010 року
залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.
Протягом двох місяців ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України.
Головуючий:
Судді:
З оригіналом вірно :