Судове рішення #9254368

Справа № 2-о-64\10

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

06 травня   2010 р.                                                                                                               м. Краснодон

    Краснодонський міськрайонний суд Луганської області у складі:головуючого судді: Баличевої М.Б.., при секретарі :Пелещук А.Р.,розглянувши у відкритому  судовому засіданні в залі суду цивільну справу за заявою  ОСОБА_1, за участю зацікавленої особи –Краснодонської  міської державної  нотаріальної контори, про встановлення факту родинних відносин, -

В С Т А Н О В И В :

    Заявник  ОСОБА_1  звернувся  до суду з заявою, у якій пояснив, що його матері ОСОБА_2 за життя належали  грошові вклади у  Краснодонському відділенні  ВАТ «Державний Ощадбанк України» за НОМЕР_1 та НОМЕР_2.  ІНФОРМАЦІЯ_3 р.   його мати померла. Після її смерті відкрилась спадщина на належні їй вклади, заповіту вона не складала.  Спадкоємцем першої черги за законом є  він.  Однак, у передбачений законом строк він звернувся до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, однак, йому  було відмовлено у  видачі свідоцтва про право на спадщину. Оскільки  в свідоцтві про шлюб  від 05.08.1959 р.  вказано, що після реєстрації шлюбу його матері  присвоюється прізвище чоловіка,тобто  ОСОБА_3, а у його свідоцтві про народження  та інших документах вказано прізвище «ОСОБА_1». В свідоцтві про народження заявника було вказано прізвище  його батьків як «ОСОБА_1» і його записали на це прізвище, на той час  мати заявника не звернула  на цю помилку уваги та  не прийняла заходів для її усунення.  У 1974 р.   він з батьками переїхав до м.Молодогвардійська, де вони і мешкали, а в 1994 р. приватизували квартиру, у якій мешкали родиною. У свідоцтві про  право власності  вказано,що квартира, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 належить в рівних частках   йому та його батькам, в свідоцтві зазначено  їх прізвище  як «ОСОБА_2», а його також вказано як «ОСОБА_1». В 2005 р. помер батько заявника, та мати успадкувала  його частку  в розмірі 1\3 частини квартири. На підставі договору дарування  від 27.03.2006 р. вона подарувала  заявнику 2\3 частини квартири, 03.05.2006 р. він отримав свідоцтво про право власності  на вказану квартиру. У договорі  дарування та свідоцтві  про право власності вказано його прізвище як  «ОСОБА_1». Отже, він вважає,що наведене свідчить про те,що померла  ОСОБА_2 є його рідною матір»ю. Оскільки документального підтвердження  наявності родинних відносин між ним та ОСОБА_2 немає, розбіжності у прізвищі він  самостійно виправити немає можливості, через що   спадщину  прийняти  також не може  належним чином, у передбаченому законом порядку, тож  він  звернувся  до суду з заявою про  визнання факту родинних відносин.

    В судове засідання  заявник  не з”явився, надав письмову заяву, в якій заявлені вимоги підтримав, просив розглянути справу без нього.

    Представник зацікавленої особи також в судове засідання не з”явився, надав письмову заяву, в якій проти задоволення вимог  ОСОБА_1  не заперечує, просить розглянути справу без його участі.

 Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що заявлені ОСОБА_1,  вимоги  підлягають задоволенню з наступних підстав.

З наданих  копій  ощадних книжок, вбачається,що ОСОБА_2 належали  грошові вклади  у  Краснодонському відділені  ВАТ «Державний Ощадбанк України» за НОМЕР_1 та НОМЕР_2. ІНФОРМАЦІЯ_3 р.  ОСОБА_2  померла,  однак, заявник - її син- не може  прийняти спадщину оскільки  прізвище  матері записано як «ОСОБА_2», а його прізвище – «ОСОБА_1».  З наданих документів вбачається,що прізвище   його матері   не співпадає з його прізвищем,  в зв»язку з тим,що  майже кожен  документ  видано  з  невірним прізвищем  його матері. Так,  у свідоцтві про шлюб, укладеному   05.08.1959 р. у В.Ольчедаївському  сбюро  РАЦС Мур-Куриловецького району  Вінницької області  її прізвище вказано як «ОСОБА_2», так само  зазначено прізвище батька заявника. У свідоцтві про народження заявника, виданого  Білогорською   ср Бурмінського району  Уральської області від 20.05.1963 р.  батьки вказані як «ОСОБА_1». Виправити  помилку у свідоцтві про народження  заявник не має можливості, оскільки з 1974 р. він мешкає  у м.Молодогвардійську, куди переїхав разом з батьками. У 1994 р. ними була приватизована квартира, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 та свідоцтві про  право власності  вказано їх прізвище  як «ОСОБА_2». Після смерті  батька  мати  прийняла спадщину  у вигляді  належній йому   частки  квартири, та відповідно до договору дарування від 27.03.2006 р. подарувала  2\3  частки квартири  заявнику,  в договорі вказано її прізвище як «ОСОБА_2».Заявнику вдалось оформити право власності на квартиру на своє ім.»я та отримати свідоцтво про право власності. Однак, при звернені в нотаріальну контору  з заявою про прийняття спадщини після смерті матері у нього виникли труднощі, в зв»язку з тим,що  його прізвище та прізвище матері різняться.

    Виходячи з наведеного, враховуючи,що заявник  немає можливості надати  відповідні  документи, які б свідчили про достеменне зазначення родинних відносин  між ним та ОСОБА_2 оригінали  документів не збереглись взагалі,  суд вважає можливим встановити факт родинних відносин між  ним  та  ОСОБА_2, визнавши, що ОСОБА_2  є  його рідною матір»ю.

    Керуючись ст. 10,11,60, 212-215, 256,259 ЦПК України, суд -

В И Р І Ш И В :

    Заяву  ОСОБА_1  про встановлення факту родинних відносин – задовольнити.

    Встановити факт родинних відносин між ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 р.,  та ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця  сщ.Білогорка Бурмінського р-ну Уральської області, визнавши, що ОСОБА_2  є рідною матір»ю ОСОБА_1.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Луганського апеляційного суду через Краснодонський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.  

    Суддя:                                                                                                             М.Б.Баличева

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація