ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
Іменем України
м. Носівка 20 травня 2010 р.
Носівський районний суд Чернігівської області у складі:
головуючого – судді Киреєва О.В.,
з участю секретаря Драбиноги С.М.,
з участю представника позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
встановив:
ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом, зазначивши, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року померла його мати ОСОБА_5. Після її смерті залишилося спадкове майно: житловий будинок АДРЕСА_1 Він (позивач) являється спадкоємцем майна покійної по закону, просив суд визначити йому додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини, вказав, що вчасно не подав заяву до нотаріальної контори про прийняття спадщини через те, що працює в м. Києві, не мав змоги приїхати в Носівку до нотаріуса.
Представник позивача ОСОБА_1 в судовому засіданні позов підтримала, пояснила, що після смерті ОСОБА_5 позивач вчасно не звернувся до нотаріальної контори, у зв’язку із тим, що його робота пов’язана з постійними відрядженнями. Після смерті ОСОБА_5 її син ОСОБА_6 звернувся до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, але не оформив її. У 2003 році ОСОБА_6 помер. Спадкоємцями після його смерті є дружина та діти.
В судове засідання відповідачі не з’явилися, про причини неявки суд не повідомили, направили заяви, в яких зазначили, що позов визнають, просили справу розглядати без їх участі.
Суд, розглядає справу у відсутності позивача та відповідачів, оскільки немає потреби заслуховувати їх особисті пояснення, в справі достатньо документів для розгляду її по суті.
Вислухавши пояснення представника позивача, вивчивши та дослідивши матеріали справи суд приходить до наступного.
ОСОБА_5 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року, що підтверджується копією свідоцтва про смерть.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_5 була рідної матір’ю позивача, що підтверджується копією свідоцтва про народження.
Відповідно до ст. 1261 ЦК України ОСОБА_2, як особа, яка віднесена до спадкоємців першої черги, має право на спадкування після смерті матері.
В судовому засіданні встановлено, що після смерті ОСОБА_5 з заявою про прийняття спадщини до нотаріальної контори звернувся ОСОБА_6, документи на спадщину не оформив. ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_6 помер. Спадкоємцями після його смерті є ОСОБА_1, ОСОБА_3 та ОСОБА_4, які не заперечують проти задоволення позову.
Суд приходить до висновку про те, що позивач з поважних причин пропустив строк подачі заяви, а тому йому необхідно визначити додатковий строк три місяці для подачі заяви для прийняття спадщини.
Керуючись ст. ст. 1261, 1272 ЦК України, ст. 213, 215, 226, 228 ЦПК України, суд, -
вирішив:
Позов ОСОБА_2 задовольнити.
Визначити ОСОБА_2 три місяці додаткового строку, починаючи з дня набрання рішенням законної сили, для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року.
На рішення позивачем може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення, а апеляційна скарга – протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про перегляд заочного рішення відповідачами може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя О.В.Киреєв