ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
____________________________________________________________________________________________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 квітня 2010 р. Справа № 2-а-1208/10/0270
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Аліменко Володимира Олександровича,
при секретарі судового засідання: Петрунчаку А.Г.
за участю представників сторін:
позивача : не з"явився
відповідача : не з"явився
прокурора: Сокольвяк Я.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом: Прокурора Крижопільського району в інтересах Управління Пенсійного фонду України у Крижопільському районі
до: Відкритого акціонерного товариства "Крижопільська ПМК-109"
про: стягнення заборгованості
ВСТАНОВИВ :
Прокурор Крижопільського району в інтересах Управління Пенсійного фонду України у Крижопільському районі звернувся до суду з позовом до відкритого акціонерного товариства “Крижопільска ПМК-109” про стягнення заборгованості у загальній сумі 19351,45 гривень по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгової пенсії.
Позовні вимоги мотивовані тим, що за ВАТ “Крижопільска ПМК-109” рахується заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пенсії особі, якій була призначена пенсії відповідно до пунктів “б”- “з” статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” до досягнення працівником пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України “Про пенсійне забезпечення” в сумі 19351,45 гривень.
В судовому засіданні представник прокуратури позовні вимоги підтримала в повному обсязі, просила їх задовольнити.
Представник позивача в судове засідання не з’явився, хоча про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Відповідач в судове засідання не з’явився та не вказав причини неприбуття. Відповідно до вимог статті 122 КАС України - адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше двох місяців з дня відкриття провадження у справі. Як вбачається з реєстру відправлених поштових відправлень від 26.03.2010р. та повідомлення про вручення поштового відправлення від 14.04.2010 року відповідач був повідомлений про дату, час і місце судового розгляду. Ці дії свідчать про небажання відповідача приймати участь в судовому розгляді справи і направлені на затягування розгляду справи. Судом були прийняті всі міри для належного повідомлення відповідача про час, день і місце розгляду справи. Таким чином, враховуючи дані обставини, судом прийнято рішення продовжити розгляд справи у відсутність відповідача, і вирішити справу на підставі наявних доказів.
Заслухавши пояснення представника прокуратури, оцінивши та дослідивши надані в обґрунтування позову докази у справі, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
ВАТ “Крижопільска ПМК-109” зареєстроване та перебуває на обліку в УПФ України у Крижопільському районі Вінницької області як платник страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Згідно ст.8 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 р., Пенсійний Фонд України формується за рахунок коштів, що відраховуються організаціями на заходи соціального страхування за тарифами.
Згідно п.2.1 Інструкції "Про порядок обчислення і сплати підприємствами, установами, організаціями та громадянами збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, інших платежів, а також обліку їх надходження до Пенсійного фонду України" (далі Інструкція), платниками збору на обов’язкове державне пенсійне страхування є суб’єкти підприємницької діяльності незалежно від форми власності. Відшкодування підприємствами фактичних виплат пенсій за віком на пільгових умовах особам, які мають відповідний стаж роботи, проводиться щомісячно.
Відповідно до абз. 4 п.1 ст.2 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.1997 р. №400/97-ВР, об'єктом оподаткування для суб'єктів підприємницької діяльності незалежно від форм власності, є фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до п.п. “б”–“з”статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Згідно ч. 1 п.п. 6.1 п. 6 Інструкції відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" за ставкою збору в розмірі 100%.
Відповідно до п. 6.8 цієї ж Інструкції підприємства та організації зобов'язані щомісячно до 25-го числа вносити до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Як свідчать матеріали справи згідно розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пенсій з боку відповідача підлягають відшкодуванню фактичні витрати пільгової пенсії в сумі 19351,45 грн., що були виплачені гр. ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 за період з січня 2008р. по грудень 2009р. включно, має загальний стаж 36 років, 3 місяців, 6 днів, з якого 13 років, 3 місяці, 2 днів стаж роботи за списком №2. Дана пенсія призначена за Списком № 2, відповідно до пунктів «б» – «з» ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Станом на час розгляду справи доказів погашення заявленої до стягнення суми заборгованості зі сторони відповідача не надано.
Згідно ст.ст.71, 86 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
З урахуванням викладеного, оцінивши надані позивачем докази, суд дійшов висновку, що вимоги позивача обґрунтовані, відповідають обставинам справи та наявним матеріалам, у зв’язку з чим позов підлягає задоволенню відповідно до чинного законодавства та у межах заявлених вимог, в сумі 19351,45 грн.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Крижопільська ПМК-109" (24600, вул. Радянська, 29, смт. Крижопіль, Вінницька область, код ЄДРПОУ 01037270, р/р № 260052843 в «Райффайзен Банк «Аваль», МФО 302247) на користь управління пенсійного фонду України у Крижопільському районі (вул. К.Маркса, 41, смт. Крижопіль, Вінницька область, р/р № 25607323550103 в ОПЕРУ Ощадбанку м. Вінниці, МФО 302076, код 20096775) 19351,45 грн. заборгованості не відшкодованих фактичних виплат пенсій за віком на пільгових умовах.
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови оформлено: 20.04.10
Суддя Аліменко Володимир Олександрович
19.04.2010