Судове рішення #9240323

Справа № 22ц-1491/2010р.                        Головуючий в 1 інстанції: Дронська І.О.

Категорія -                                Доповідач – Коротенко Є.В.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 травня 2010 року

Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Луганської області у складі:

 головуючого - судді  Коротенка Є.В.

 суддів: Фарятьєва С.О., Свинцової Л.М.

 при секретарі Міняйленко О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі апеляційного суду Луганської області у місті Луганську цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Брянківського міського суду Луганської області від 15.10.2009 року про залишення без розгляду позовної заяви ОСОБА_1 до ДП „Первомайськвугілля” про відшкодування матеріальної та моральної шкоди,

   встановила:

Ухвалою Брянківського міського суду Луганської області від 15.10.2009 року на підставі п.5 ч.1 ст.207 ЦПК України залишено без розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до ДП „Первомайськвугілля” про відшкодування матеріальної та моральної шкоди.

В апеляційній скарзі апелянт просить скасувати вказану ухвалу суду, посилаючись на те, що вона є незаконною, постановленою з порушенням норм процесуального права.  

Заслухавши доповідача, дослідивши матеріали справи, перевіривши законність та обгрунтованність судового рішення суду, судова колегія вважає апеляційну скаргу такою, що не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст.ст.307, 312 ЦПК України апеляційний суд відхиляє скаргу і залишає ухвалу без змін, якщо судом першої інстанції постановлено ухвалу з додержанням вимог закону.

Згідно із п.5 ч.1 ст.207 ЦПК України, суд постановляє ухвалу про залишення заяви без розгляду, якщо позивач подав заяву про залишення позову без розгляду.

Із матеріалів справи убачається, що в судовому засіданні 15.10.2009 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ДП „Первомайськвугілля” про відшкодування матеріальної та моральної шкоди позивач подав суду заяву про залишення позову без розгляду (а.с.42, 43).

ОСОБА_1 в судовому засіданні апеляційного суду факт подачи ним до суду такої заяви не заперечував.

Оскільки положення п.5 ч.1 ст.207 ЦПК України фактично зобов’язує суд після подачи позивачем заяви про залишення позову без розгляду постановити ухвалу про залишення заяви без розгляду, Брянківський міський суд Луганської області в судовому засіданні 15.10.2009 року законно та обгрунтовано постановив ухвалу про залишення без розгляду позовної заяви ОСОБА_1 до ДП „Первомайськвугілля” про відшкодування матеріальної та моральної шкоди.

При цьому колегія суддів не приймає до уваги посилання апелянта на те, що пізніше ним до суду першої інстанції подавалась і заява про скасування зазначеної ухвали суду від 15.10.2009 року, оскільки ця заява була подана позивачем вже після постановлення оскаржуваної ухвали, а діюче цивілье процесуальне законодавство України не передбачає можливості скасування самим місцевим судом своїх ухвал про залишення на підставі п.5 ч.1 ст.207 ЦПК України позову без розгляду.

Крім того, колегія суддів приймає до уваги, що ухвалою Брянківського міського суду Луганської області від 22.04.2010 року були усунені допущені описки у вступній та резолютивній частинах ухвали Брянківського міського суду Луганської області від 15.10.2009 року, у тому числі і у прізвищі позивача (а.с.94).

         Таким чином, судова колегія вважає, що ухвала суду відповідає вимогам закону і підстав для її скасування немає, оскільки доводи апеляційної скарги не спростовують правильних висновків суду першої інстанції, зроблених в ухвалі, яка оскаржується.

Приймаючи до уваги викладене, керуючись ст.ст. 303, 304, 307, 312-315, 317, 319 ЦПК України, судова колегія

ухвалила:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Брянківського міського суду Луганської області від 15.10.2009 року про залишення без розгляду позовної заяви ОСОБА_1 до ДП „Первомайськвугілля” про відшкодування матеріальної та моральної шкоди відхилити.

Ухвалу Брянківського міського суду Луганської області від 15.10.2009 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення, однак її може бути оскаржено шляхом подання касаційної скарги протягом двох місяців з дня набрання ним законної сили безпосередньо до суду касаційної інстанції:  Верховного Суду України.

Головуючий:

Судді:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація