Судове рішення #9237851

0555                                         Справа  2-569/10

   

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

    17 травня 2010 року                             м. Ясинувата

    Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області у складі: судді Жаботинської С.В. при секретарі   Костенко Ю.О. за участю  позивачки ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу  за позовною заявою   ОСОБА_2 до  ОСОБА_3    про стягнення суми боргу за договором позики, -

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулася до суду із позовом до ОСОБА_3  про стягнення суми боргу за договором позики.

В  позові зазначила, що 16 жовтня 2009 р. між сторонами  укладено договір позики  грошових коштів, згідно якої відповідачка  взяла у позивачки  в борг гроші в сумі 2000 грн. та 400  доларів США про що написала відповідну розписку та  зобов’язалась повернути борг  до 16 листопада 2009 р. Однак відповідачка своє зобов’язання  не виконала, суму  боргу, зазначену в розписці не повернула. Позивачка просить стягнути з відповідача борг в сумі 5199 грн.,  а також судові витрати.

    В судовому засіданні   позивачка позов підтримала і показала, що відповідачка в березні 2010 р. в рахунок боргу  повернула 2000 грн. та 100 доларів США.

Відповідачка  надала заяву  в якій вказала, що позов визнає, просила справу розглянути за її відсутністю , прийняла заходи до погашення боргу,  частину боргу повернула.

   

Суд, заслухавши позивачку, дослідивши надані докази прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню частково.

Статтею 1046 ЦК України  встановлено,  що за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник  зобов'язується повернути  позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку  ж кількість  речей того ж роду та такої ж якості.

Статтею 1047 ч. ч. 1, 2  ЦК України  встановлено, що договір позики  укладається у письмовій формі, якщо його сума не менш як у десять разів  перевищую  встановлений законом розмір неоподаткованого  мінімуму  доходів громадян, а у випадках, коли позикодавцем є юридична особа, - незалежно від суми.

На підтвердження укладення договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника або інший документ, який посвідчує передання йому позикодавцем визначеної грошової суми або визначеної кількості речей.

Відповідно до ст. 1049 ЦК України позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій кількості) у строк та в порядку, що встановлені договором.

Судом встановлено, що між сторонами укладено письмовий договір позики  (а. с. 6), згідно якого відповідачка  отримала в борг від позивачки 400 доларів США та 2000 грн. і зобов’язується його повернути  до 16.11.2009 р. 01.03.2010 р.  після звернення позивачки із позовом до суду  відповідачка повернула позивачці  2000 грн. та 100 доларів США.

Суд вважає,  що відповідачка не виконала  зобов’язання повернути  позику до 16.11.2009 р., а тому з неї необхідно стягнути  неповернуту суму борг в сумі  300 доларів США, що становить 2399,4 грн.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати, а тому з  відповідачки на користь позивачки необхідно  стягнути  судовий збір в розмірі  51,99 грн., витрати на інформаційно –технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн., 15 грн. витрачені  за отримання  банківської довідки та  витрати на правову допомогу у розмірі 300 грн., а всього 486,99 грн.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 88,  209, 212, 214-215, 224 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_3  на  користь ОСОБА_2 борг в сумі   300 доларів США та судові витрати в розмірі 486 грн. 99 коп.

Рішення може бути оскаржено  до Апеляційного суду Донецької області через Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області.

Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або протягом десяти днів з дня проголошення  даного рішення  без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація