Справа №2п-3/2007р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 березня 2007р. Долинський районний суд Кіровоградської області
в складі головуючого судді Калмикова Б.Л.
При секретарі Поліщук Т.І.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Долинська справу за позовом ОСОБА_1 до селянсько-фермерського господарства "Володимирівське" в особі директора Демченка Володимира Івановича про стягнення заборгованості по заробітній платі та з урахуванням інфляції в сумі 7512.08 грн. -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з цим позовом до відповідача, посилаючись на те, що він з 01.12.2003р.по 01.01.2005р працював у відповідача виконуючим обов'язки директора замість Демченка В.І., який в той час хворів і який встановив йому заробітну плату 700 грн. в місяць, але її не виплачував. Він працював у відповідача за усною домовленістю І неодноразово звертався про виплату йому заробітної
плати, яку йому обіцяли виплатити пізніше.
Останній раз він звертався до відповідача по цьому питанню 27.12.2005р..який належав йому і бухгалтеру ОСОБА_3 гарантійний лист,
де зобов'язувався до 01.08.2005р.виплатити йому і бухгалтеру ОСОБА_3 вказану заборгованість, відповідно йому в сумі 6750 грн. а ОСОБА_3 в сумі 4130грн.,але до цього часу не виплатив, що змушує його звернутись до суду з цим позовом. А з урахуванням інфляції вся сума заборгованості становить 7512.08 грн.
Позивач в судовому засіданні позов підтримав частково, зменшивши суму позовних вимог до 6750 грн. без врахування інфляції, пояснивши суду, що на роботу до відповідача він офіційно не оформлявся і не приймався , трудову книжку паспорт не пред'являв, оскільки являється пенсіонером. Працював він у відповідача виконуючим обов'язки директора з 01.12.2003 р. по 27.12.2005р. І не знав, що це виборна посада, з посадовою інструкцією директора господарства його ніхто не знайомив , поради давав йому Демченко В.І.
Представник відповідача Ковальчук В.В. Позов не визнав і пояснив в судовому засіданні, що позивач не надав суду доказів про те, що працював виконавчим директором господарства, посилаючись як на доказ на покази свідків. Законом України "Про селянське (фермерське) господарство"
2
передбачено трудові відносини укладати у письмовій формі. В наданих суду копіях табелів обліку робочого часу відсутній підпис керівника господарства Демченко В.І. Надана позивачем копія гарантійного листа особисто Демченком В.І не писалась відносно позивача та не підписувався лист,який не може бути визнаний як укладений трудовій договір або контракт.
Свідок ОСОБА_3 суду пояснила, що в 2003 році до них в с.Гурівку приїхав відповідач Демченко В.І.. який на зборах пайщиків (земельних паїв) сказав, що по с.Гурівка він назначив директором господарства ОСОБА_1якому давав наряди.
ОСОБА_1 дійсно працював у відповідача 2 роки в той час,як вона працювала там же бухгалтером. Зразу Демченко В.І. Плати в'їм по 100-150 грн в місяць, давав зерно,а потім перестав платити, обіцяв розрахуватись то в жнива,то після збору соняшника,але не розрахувався, потім вона в кабінеті у Демченка В.І. Написала гарантійний лист,він підписався і поставив печатку, де обіцяв розрахуватись з ОСОБА_1. І з нею.Потім з нею повністю розрахувались, а з ОСОБА_1. ні.
Вона вела табель обліку робочого часу на себе і ОСОБА_1 які потім здавала в центральному бухгалтерію, в суд вона надала копії,які в неї залишились.
їй невідомо,чи був оформлений на роботу до відповідача ОСОБА_1,чи ні. Чи офіційно,чи неофіційно він працював.
Свідок ОСОБА_2.суду пояснила. Що на зборах власників земельних паїв в с.Гурівка, де вона була присутня. Демченко В.І. Сказав, що виконувати обов'язки директора господарства в с.Гурівка буде ОСОБА_1, а бухгалтера ОСОБА_3 Вона постійно бачила їх на роботі в конторі с.Гурівка в полі, на току, вони оформляли з пайовиками договора оренди.Вона пенсіонерка, ніде не працює і їй нічого невідомо про те,як саме був оформлений на роботу ОСОБА_1 У відповідача.
Вислухавши пояснення сторін,показання свідків,вивчивши матеріали справи і письмові докази, суд приходить до висновку, що заявлений позов задоволенню не підлягає,оскільки позивач не надав суду доказів про підтвердження позовних вимог.
Із копії гарантійного листа селянсько-фермерського об"єднання "Володимирівське№ від 12.04.2005р. Вбачається, що його директор Демченко В.І. зобов'язується виплатити заборгованість по заробітній платі згідно усної домовленості за період з грудня 2003 р. по 01.01.2005р.виконуючому обов'язки директора ОСОБА_1.-6750 грн. до 01.08.2005р..є підпис і печатка господарства. Суд критично відноситься до зазначеного гарантійного листа, який виконаний на бланку селянського(фермерського) об'єднання "Володимирівське", а позов пред'явлено до селянсько-фермерського господарства "Володимирівське",яке як засновник входить в зазначене вище об'єднання.
Із копії Статуту фермерського господарства "Володимирське" від
3
21.03.2005 року вбачається,що управління фермерським господарством здійснює його голова або особа,яка є його правонаступником, який може письмово доручати виконувати свої обов'язки і використовувати права голови одному з членів фермерського господарства або особі,яка працює за контрактом.
ОСОБА_1 Не надав суду доказів в письмовому вигляді про те, що відповідач письмово доручав йому виконувати обов'язки голови господарства та доказів про те,що він працював у відповідача за контрактом.
На наданих суду ксерокопіях табелів вихододнів на ОСОБА_1. І ОСОБА_3 за період з грудня 2003 року по грудень 2004 року відсутні відповідні візи чи резолюції "Перевірено, до оплати" або інше та підписи керівника господарства та головного бухгалтера.
Згідно ч.3 ст.23 Закону України "Про селянське (фермерське") господарство" з особами,залученими до роботи в СФГ,укладається трудовий договір (контракт,угода) у письмовій формі, в якому визначаються термін договору,умови праці і побуту (тривалість робочого дня,вихідні дні, щорічна оплачувана відпустка. Форми оплати праці та її розміри харчування тощо).
Трудовий договір (контракт,угода) підлягає реєстрації у місцевій раді народних депутатів, що передала земельну ділянку у власність або надана в користування,якщо СФГ є основним місцем роботи цих осіб.
Видача трудових книжок членам СФГ і громадянам,які працюють в ньому за трудовим договором (контрактом,угодою), та їх ведення проводиться господарством на загальних підставах, а записи про трудовий стаж підтверджуються місцевим органом державної виконавчої влади.
Таким чином,в с удовому засіданні позивач не надав відповідних доказів про те,що він знаходився в трудових відносинах з відповідачем і що у нього є заборгованість по заробітній платі,а тому заявлений позов задоволенню не підлягає.
На підставі Закону України "Про селянське (фермерське) господарство" та керуючись ст.ст.10,11,209.212,214,215,218 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
В задоволенні позову ОСОБА_1 до селянсько-фермерського господарства "Володимирське" про стягнення заборгованості по заробітній платі з урахуванням інфляції в сумі 7512.08 грн. відмовити.
Судові витрати віднести за рахунок держави.
4
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку відповідно ст.294 ЦПК України.