Судове рішення #9236835

                                                                 Справа № 2-223/2010

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 03 лютого   2010 року                                                                        м. Апостолове

Апостолівський районний суд   Дніпропетровської області

у складі:      головуючого судді:     Петренко А.П.

                    при секретарі:     Ровній Н.А.

    розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1  до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на повнолітнього  сина  , що продовжує навчання , -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася до суду з позовом про стягнення аліментів на повнолітнього сина , що продовжує навчання і знаходиться на її утриманні .

В обґрунтування позову пояснила , що з відповідачем перебувала у шлюбі , від якого мають двох дітей –ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 , який досяг повноліття та продовжує навчання  в Харьківському Національному університеті імені Каразіна і в зв'язку з чим потребує матеріальної допомоги з боку батька , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ,   на якого відповідач сплачує аліменти в розмірі 1/6 частини заробітку , на користь позивача .

    Відповідач  матеріальної допомоги на утримання повнолітнього сина не надає , тому позивач просить стягувати з нього аліменти у розмірі 1/6 частини заробітку (доходу) .

    Згідно ст.199 Сімейного кодексу України “Якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання  і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років, за умови продовження навчання і можливості батьків надавати матеріальну допомогу»

    У судовому засіданні позивач підтримавши  позов , зменшила позовні вимоги , вказавши , що просить стягнути з відповідача аліменти в розмірі 1/6 частини заробітку , відповідач визнав позовні вимоги  частково , погодившись сплачувати аліменти в твердій грошовій сумі в розмірі 400 гривень .

    Суд , вислухавши сторони ,  дослідивши матеріали справи , вважає , що позов підлягає задоволенню відповідно до ст. ст. 193,199-201 Сімейного кодексу України .

    Згідно довідки з місця навчання ОСОБА_3  навчається у Харьківському національному університеті імені В. Н. Каразіна , на 2 курсі , навчання триватиме до 01.07.2012 року.  Відповідач сплачує аліменти також на  неповнолітнього сина : ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2,  на утримання якого з відповідача стягуються аліменти у розмірі 1/6 частини заробітку. Відповідач працездатний, працює на Запорізькій атомній електростанції  , має змогу надавати  матеріальну допомогу на утримання повнолітнього сина , що продовжує навчання .

    Згідно ст. 200 СК України, “Розмір аліментів на утримання повнолітніх, дочки, сина, суд визначає  в твердій грошовій сумі або в частці від  доходу  платника аліментів з урахуванням обставин передбачених ст.182 Сімейного кодексу України”

    керуючись ст. 209, 212, 213, 214, 215  ЦПК України , суд , -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити: стягувати з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3, який народився  в місті Ангарськ , Іркутської області , Росії , аліменти на утримання повнолітнього сина – ОСОБА_3  , ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/6 частини заробітку (доходу), щомісячно, до досягнення ОСОБА_3  двадцяти трьох років за умови продовження навчання , починаючи з 03.11.2009 року до 01.07.2012 року .

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір (держмито) в дохід держави в сумі 51 гривня та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи в розмірі 120 гривень  .

Рішення про стягнення аліментів допустити до негайного виконання , в межах суми платежу за один місяць , згідно ст. 367 ЦПК України.

    На рішення може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Дніпропетровської області через Апостолівський районний суд .

    Заява  про оскарження рішення суду подається до Апостолівського районного суду упродовж десяти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду до Апостолівського районного суду упродовж двадцяти  днів після подачі заяви про апеляційне оскарження.

             

        Суддя Апостолівського

      районного суду:                           А.П.Петренко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація