Справа №2-270\2010р.
U
У К Р А Ї Н А
Ружинський районний суд Житомирської області
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 травня 2010р.Ружинський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого - судді Руденко З.Б.
за участю секретаря Шахрай Н.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Ружині Житомирської області цивільну справу за позовом
ОСОБА_1
до Карабчиївської сільської ради Ружинського району Житомирської області
про визнання права власності на спадкове майно,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулась з вищевказаним позовом, мотивуючи його тим, що її батько ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Карабчиїв Ружинського району Житомирської області, мав у приватній власності житловий будинок з господарськими будівлями, розташований по АДРЕСА_1.
На данний час позивачка бажає отримати свідоцтво про право на спадщину за заповітом на вказаний житловий будинок, однак зробити цього не може із-за відсутності правовстановлюючого документа на нього. Тому просить суд визнати за нею право на вказане спадкове майно, а також на земельну ділянку, на якій розташований цей житловий будинок.
В суд позивачка та представник відповідача подали заяви, в яких просять справу слухати у їх відсутність, позивачка позовні вимоги підтримує, а відповідач — визнає.
Суд, оглянувши матеріали справи, встановив, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Позивачка є спадкоємцем по заповіту майна ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року в с.Карабчиїв Ружинського району Житомирської області, що стверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1, виданим 02.04.2009 року Карабчиївською сільською радою Ружинського району Житомирської області, заповітом ОСОБА_2 від 02.10.2006р., посвідченим секретарем Карабчиївської сільської ради Ружинського району Житомирської області, витягом із Спадкового реєстру (заповітиспадкові справи), наданим Ружинською державною нотаріальною конторою 07.05.2009р..
З виписки з погосподарської книги Топорівської сільської ради Ружинського району Житомирської області ( вих.№419 від 28.12.2009р.), вбачається, що відповідно до записів по погосподарській книзі №1, особовий рахунок №39 по с.Карабчиїв Ружинського району Житомирської області ОСОБА_2 є власником
2
житлового будинку з господарськими будівлями, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , який розташований на земельній ділянці, що надана йому для обслуговування житлового будинку та господарських споруд.
З технічного паспорта на вказаний житловий будинок, який виготовлений Бердичівським МБТІ Житомирської області 26.04.10р., вбачається, що житловий будинок АДРЕСА_1 побудований в 1968 році і має площу 57.0 кв.м., господарські споруди: сарай, погріб, літня кухня, веранда, сарай також побудовані в 1968 році, правовстановлюючі документи на вказаний будинок в БТІ не зареєстровано.
На підставі вищевикладеного, та, враховуючи положення ст.ст.120-127 ЦК УРСР(1963 р.), які регулювали право власності колгоспного двору та реєстрацію вказаного права за членами двору в погосподарських книгах сільських рад, суд приходить до впевненості, що ОСОБА_2 був власником житлового будинку та господарських будівель, які розташовані по АДРЕСА_1.
Відповідно до ст.1216 ЦК України спадкування є перехід прав та обов”язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців).
Позивачка, як вбачається зі спадкової справи №211, заведеної Ружинською державною нотаріальною конторою до майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 прийняла спадщину по заповіту, подавши у встановлений законодавством строк відповідну заяву в нотаріальну контору. Інших спадкоємців у заповіті ОСОБА_2 не зазначено, його дружина відмовилась від обов”язкової частки у спадковому майні на користь позивачки.
Таким чином судом встановлено, що позивачка є єдиним спадкоємцем по заповіту, яка прийняла спадщину після смерті ОСОБА_2, що підтверджується зазначеними вище документами, і тому до неї перейшло право власності спадкодавця на майно: житловий будинок АДРЕСА_1 Житомирської області..
Проте, як вбачається з листа державного нотаріуса Ружинської районної державної нотаріальної контори Житомирської області від 19.04.2010р., позивачці було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину на вказаний житловий будинок, в зв”язку з відсутністю правовстановлюючого документу на нього.
Однак відповідно до ч.3 ст. 1296 ЦК України відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.
Тому суд, виходячи з вищевказаного, а також з положень ст.19 Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень”, якою передбачено, що рішення суду стосовно речових прав на нерухоме майно є правовстановлюючим документом, що підтверджує право власності на вказане майно, задовільняє позовні вимоги про визнання за позивачкою права власності на спадкове майно: житловий будинок.
Разом з тим ст.1216 ЦК України передбачено, що до спадкової маси можуть входити лише ті права та обов”язки, носієм яких за життя був сам спадкодавець і які належали йому на законних підставах.
Оскільки позивачкою не було надано доказів того, що земельна ділянка, розміром 0.8237 га по АДРЕСА_1, належала на праві власності спадкодавцю -ОСОБА_2, суд відмовляє у задоволенні вказаної позовної вимоги за безпідставністю.
3
Керуючись ст.ст.120-127 ЦК УРСР(1963р.), ст.ст.1216, 1258 , 1261, 1268, 1296 ЦК України, ст. 19 Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень”, ст.ст. 209, 212, 213, 215 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги задовільнити частково.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, уродженкою с.Карабчиїв Ружинського району Житомирської області, право власності на спадкове майно ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року в с.Карабчиїв Ружинського району Житомирської області:
-на житловий будинок , площею 74.9 кв. м з господарськими будівлями: літня кухня, сарай, погріб, веранда, сарай, розташований за адресою: АДРЕСА_1, на земельній ділянці, яка призначена для обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження подано не було.
Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано до Ружинського районного суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Суддя З.Б.Руденко
- Номер: 6/176/37/16
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-270
- Суд: Жовтоводський міський суд Дніпропетровської області
- Суддя: Руденко Зоя Борисівна
- Результати справи: заяву (подання, клопотання, скаргу) повернуто
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 07.09.2016
- Дата етапу: 21.09.2016