2-1069/2007p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 січня 2007 року Луцький міськрайонний суд Волинської області
у складі:
головуючого судді Івасюти Л.В.
при секретарі Палій Т.С.
за участю позивача ОСОБА_1.
відповідача ОСОБА_2.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Луцька справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно,
встановив:
Позивач звернувся в суд з позовом до відповідача про встановлення права власності на спадкове майно. Покликається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати ОСОБА_3. Після її смерті відкрилась спадщина на житловий будинок з надвірними будівлями і спорудами в АДРЕСА_1 Луцького району та дві земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Городищенської сільської ради Луцького району, Волинської області. Він є спадкоємцем за заповітом і як спадкоємець має право на спадкове майно, однак оформити спадщину не може, оскільки відсутні правовстановлюючі документи на будинок. Враховуючи викладене, просить постановити рішення, яким визнати за ним право власності на спадкове майно, що складається з житлового будинку з надвірними будівлями і спорудами в АДРЕСА_1 Луцького району та дві земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, які розташовані на території Городищенської сільської ради Луцького району, Волинської області.
В судовому засіданні позивач позовну заяву підтримав з наведених у ній підстав.
Відповідач в судовому засіданні не заперечує проти задоволення позову.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підставний і підлягає до задоволення.
На підставі ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що незаборонені законом, зокрема із правочинів.
Як вбачається із витягу з погосподарської книги НОМЕР_1 Городищенської сільської ради будинок з надвірними будівлями і спорудами по АДРЕСА_1, Луцького району належить ОСОБА_3. ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_3, що підтверджується свідоцтвом про смерть від ІНФОРМАЦІЯ_2 виданим Городищенською сільською радою.
Згідно державного акту на право приватної власності на землю серії НОМЕР_2 та державного акту на право приватної власності на землю серії НОМЕР_3 ОСОБА_3. належать земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 2,21 га та 2,19 га відповідно.
Позивач відповідно до заповіту від 15 грудня 2005 року, посвідченого секретарем Городищенської сільської ради та зареєстрованого в реєстрі за №НОМЕР_4 є спадкоємцем за заповітом.
З матеріалів справи вбачається, що до спадкового майна належить житловий будинок з надвірними будівлями і спорудами в АДРЕСА_1 Луцького району та дві земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, які розташовані на території Городищенської сільської ради Луцького району, Волинської області.
При таких обставинах суд прийшов до висновку, що позов слід задовольнити та визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно.
Керуючись ст.ст. 8, 10, 12, 58, 60, 212-215 ЦПК України, ст. ст.328, 1261, 1268, 1272 ЦК України, суд
вирішив:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно, а саме на будинок з надвірними будівлями і спорудами в АДРЕСА_1 Луцького району та земельну ділянку для будівництва і обслуговування житлового будинку і господарських будівель і ведення особистого підсобного господарства, яка розташована в АДРЕСА_2, Луцького району, Волинської області після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку площею 2,21 га згідно державного акту на право приватної власності на землю серії НОМЕР_2 та земельну ділянку площею 2,19 га згідно державного акту на право приватної власності на землю серіїНОМЕР_3 після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Луцький міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження рішення протягом десяти днів з дня його проголошення та подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.