Справа №443/10
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 травня 2010 року Дубенський міськрайонний суд Рівненської області
Суддя : Юзьвяк Б.Г.,
при секретарі : Свирида М.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Дубно цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення боргу та відшкодування моральної шкоди,
В С Т А Н О В И В :
Позивач посилається на те, що у лютому 2008 року між ним та відповідачем було в усній формі укладено угоду купівлі-продажу автомобіля «Ауді-100». Відповідно до цієї угоди позивач мав передати ОСОБА_2 вказаний автомобіль, а ОСОБА_2 зобов’язувався на протязі двох тижнів сплатити за автомобіль 5000 доларів США. Наступного дня після досягнення угоди, позивач поїхав з відповідачем до Дубенського МРЕВ ДАІ, де поставили автомобіль на облік, переоформивши його на ОСОБА_2 і після цього позивач передав автомобіль відповідачу.
Ст. 664 ЦК України передбачено, що обов’язок продавця передати товар покупцеві вважається виконаним у момент вручення товару покупцеві або надання товару в розпорядження покупця. Таким чином позивач виконав взяті на себе зобов’язання. Натомість відповідач протягом двох тижнів з дня отримання автомобіля не виконав свого обов’язку і не передав позивачеві оговорені 5000 доларів США за автомобіль. Це змусило позивача звертатись із заявами до Дубенського МВ УМВС України в Рівненській області, однак відповідач за час що пройшов, сплатив позивачу лише 50 доларів США, іншу частину грошей сплачувати відмовляється.
Позивач вказує, що відповідно до ст.692 ЦК України, покупець зобов’язаний оплатити товар після його прийняття, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару Покупець зобов’язаний сплатити продавцеві повну ціну товару. Тому позивач просить стягнути з відповідача за проданий автомобіль по курсу національного банку України 40042 грн. Крім того зазначає, що йому було завдано моральної шкоди. Моральна шкода полягає у душевних стражданнях, яких позивач зазнав у зв’язку з неправомірними діями відповідача, приниженні, які є тривалими, втраті авторитету в сусідів та родичів, погіршенні стосунків у сім’ї. У відшкодування моральної шкоди позивач просить стягнути 5000 гривень.
В судовому засіданні позивач підтримав позов з підстав, викладених в позовній заяві.
Відповідач в судовому засіданні позов визнав частково, та пояснив, що визнає, що заборгував позивачу гроші в сумі 5000 доларів США за отриманий автомобіль. На час оформлення автомобіля у нього не було грошей і він планував підремонтувати цей автомобіль, та продати дорожче. Але незадовго після переоформлення автомобіля, потрапив в дорожньо-транспортну пригоду, яка трапилась не з його вини. Автомобіль було розбито до такого стану, що ремонту він не підлягав. А водій, що був винен у скоєнні ДТП, грошей для відшкодування не мав. Тому і не повернув відповідач вчасно грошей для позивача. Але від повернення грошей не відмовлявся. Щодо моральної шкоди, то відповідач вважає, що вона мала місце, але значно завищена. Згідний на стягнення моральної шкоди в межах 2000 гривень.
Вислухавши пояснення сторін, ознайомившись з матеріалами справи, суд
2
приходить до висновку, що позов підлягає до часткового задоволення.
В судовому засіданні відповідачем визнано той факт, що він заборгував позивачу за проданий автомобіль суму що еквівалентна 5000 доларам США, що складає 40042 грн. на час подання позову. Так само відповідач погодився на стягнення моральної шкоди в межах 2000 гривень. Тому в цих межах позов підлягає до задоволення. Вимоги позивача щодо стягнення моральної шкоди в розмірі 5000 гривень є явно завищеними виходячи з характеру моральних страждань.
І підлягають за цих обставин відшкодуванню судові витрати в сумі 651 гривня судового збору та 120 гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Керуючись ст.ст. 10,60, 212 ЦПК України, суд
Р І Ш И В :
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 40042 (сорок тисяч сорок дві) гривні 00 копійок за проданий автомобіль, 2000 (дві тисячі) гривень у відшкодування моральної шкоди, 651 (шістсот п’ятдесят одну) гривню витрат по сплаті судового збору, та 120 (сто двадцять) гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, а всього 42813 (сорок дві тисячі вісімсот тринадцять) гривень 00 копійок.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Рівненської області через Дубенський міськрайонний суд з поданням в 10-денний строк заяви про апеляційне оскарження, з наступним поданням у 20-денний строк з дня подання заяви про апеляційне оскарження, апеляційної скарги.
Рішення також може бути оскаржене і без подання заяви про апеляційне оскарження у випадку подання апеляційної скарги в 10 денний строк з дня проголошення
рішення.
У випадку неподання заяви про апеляційне оскарження в 10 денний строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку.
Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але після цього у 20 денний строк після подання заяви про апеляційне оскарження не буде подано апеляційної скарги, рішення теж набирає законної сили.
В разі подання апеляційної скарги, рішення набирає законної сили у разі його не скасування судом апеляційної інстанції.
Суддя:підпис
Вірно суддя:
- Номер: 2/1216/11
- Опис: про розірвання шлюбу
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-443
- Суд: Новоселицький районний суд Чернівецької області
- Суддя: Юзьвяк Богдан Георгієвич
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 26.04.2011
- Дата етапу: 20.06.2011