Судове рішення #9229203

Справа № 2 - 150/2010 р.

У Х В А Л А

                19 травня 2010 р.         Маньківський районний суд, Черкаської області

в складі: головуючого-судді                       В.С. КСЕНОФОНТОВА  

                при секретарі                                 В.І. ОКОЛІТІ

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Маньківка справу за позовом  ОСОБА_1 в інтересах дитини ОСОБА_2 до ОСОБА_3 третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору Іваньківська сільська рада про визнання частково недійсним державного акту на право власності на земельну ділянку та визнання права власності на земельну ділянку, суд –

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання частково недійсним державного акту на право власності на земельну ділянку та визнання права власності на земельну ділянку.

На підставу своїх вимог спирається на те, що рішенням Маньківського районного суду від       04 лютого 2009 року у справі № 2-91/2009 р. було визнано за позивачкою та її дочкою право спільної сумісної власності на 2/3 частини житлового будинку «А» з усіма господарськими спорудами, що знаходиться по АДРЕСА_1 Цим же рішенням за ОСОБА_3 було визнано право власності на 1/3 частини вказаного житлового будинку та господарських споруд. Ухвалою Маньківського районного суду від 26 березня 2009р. виправлена описка до вказаного вище рішення де передано у спільне користування огорожу, хвіртку, ворота, вимощення, вбиральню. Позивачкою спочатку була досягнута з відповідачем згода про спільне користування земельною ділянкою, на якій знаходиться наша садиба. Однак, після цього відповідач не допускає позивачку та дочку до домоволодіння і на земельну ділянку так як вказана земельна ділянка належить йому на праві приватної власності згідно державного акта виданого йому 05 лютого 2004 року Іваньківської сільською радою на підставі рішення за № 8-12 від 18.07.2003р.

Спірна земельна ділянка характеризується наступними ознаками: місце розташування земельної ділянки АДРЕСА_1 площа земельної ділянки 0,3066 га., в тому числі 0,2018 га. - сільськогосподарських угідь, 0,1501 га. - ріллі, 0,0517га. - багаторічні насадження, 0,1052га. - під будівлями; цільове призначення (мета використання) земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства;

Відповідно до ст. 120 Земельного Кодексу України так як за позивачкою та її дочкою судом визнано право власності на частку в будинку, то відповідно до них переходить право власності на ту частину земельної ділянки, яка зайнята житловим будинком, будівлею або спорудою, та на частину земельної ділянки, яка необхідна для їх обслуговування та ведення селянського господарства.

Між сторонами виникають спори про порядок реалізації правомочностей кожного із співвласників щодо вище визначеної земельної ділянки, зокрема, з питань встановлення розмірів тих частин земельної ділянки, що перебувають у фактичному володінні і користуванні кожного із співвласників, а також щодо отримання доходів від використання спільної земельної ділянки, меж відповідальності кожного із співвласників перед третіми особами за зобов'язаннями, пов'язаними із спільною земельною ділянкою, сплати податків, зборів і платежів, а також участі у витратах по утриманню і зберіганню спільної земельної ділянки, що і змусило позивачку звернутися з відповідним позовом до суду.

В судове засідання позивачка надала заяву в якій просила суд залишити її заяву без розгляду, так як вона з відповідачем дійшли згоди і знайшли спосіб вирішення спору в добровільному позасудовому порядку.

Суд, вивчивши матеріали справи, вважає за необхідне залишити позовну заяву без розгляду згідно поданої представником позивача заяви, відповідно до вимог п. 5, ч. 1, ст. 207 ЦПК України, оскільки це не суперечить інтересам сторін, третіх осіб, держави.

На підставі викладеного, керуючись п. 5, ч. 1, ст. 207 України, суд, -

У Х В А Л И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 в інтересах дитини  ОСОБА_2 до ОСОБА_3 третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору Іваньківська сільська рада про визнання частково недійсним державного акту на право власності на земельну ділянку та визнання права власності на земельну ділянку – залишити без розгляду.

Заява про апеляційне оскарження ухвали суду може бути подана протягом п’яти днів з дня проголошення. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається в апеляційний суд Черкаської області через Маньківський районний суд Черкаської області протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

СУДДЯ                                           В.С. КСЕНОФОНТОВ

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація