Судове рішення #9225583

  Справа № 2-294/2010р.

Р І  Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

    14  травня 2010 року            Кременецький районний суд Тернопільської області  у складі:  головуючого судді   Коротича І.А.    

               при  секретарі                           Пелешок Н.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кременець цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 до  ОСОБА_2   про розірвання шлюбу,

В С Т А Н О В И В:

    Позивач звернувся в суд з позовом про розірвання шлюбу між ним та відповідачкою.

    В судовому засіданні позивач підтримав заявлені вимоги, та суду пояснив, що з відповідачкою зареєстрували шлюб 03.11.2001 року у відділі ЗАГС  адміністрації м. Мурманська, актовий запис № 2381. В шлюбі у них  народилася дочка  ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Причиною розірвання шлюбу є те, що між сторонами часто виникали сварки та конфлікти,  оскільки у них різні погляди на життя, моральні принципи.  Позивач втратив до відповідачки почуття любові та поваги, а тому шлюб носить формальних характер.  Просить суд розірвати шлюб між ним та відповідачкою.

Відповідачка в судовому засіданні пояснила, що не згідна на розірвання шлюбу оскільки хоче зберегти сім?ю.

Суд заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи встановив наступні факти та відповідні їм про відносини:

 Згідно свідоцтва про одруження сторони уклали шлюб 03.11.2001 року у  відділі ЗАГС  адміністрації м. Мурманська, актовий запис № 2381.

 Від спільного проживання у сторін є дочка ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про народження.

Відповідно до ст..51,52 Сімейного кодексу України дружина та чоловік мають рівне право на повагу до своєї індивідуальності, своїх звичок та уподобань, фізичний та духовний розвиток, на здобуття освіти, прояв своїх здібностей, на створення умов для праці та відпочинку.

Відповідно до ст. 112 Сімейного кодексу України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено , що подальше спільне проживання подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, що мають істотне значення.

В судовому засіданні встановлено, що подальше спільне проживання подружжя і збереження шлюбу буде суперечити їхнім інтересам, оскільки встановлений факт відсутності між подружжям взаємоповаги та взаєморозуміння,  строк  який надався судом для примирення  не призвів до відновлення подружніх стосунків, а тому суд вважає, що шлюб носить формальний характер, примирення між сторонами є недоцільне та неможливе, а тому позов підлягає до задоволення.  

     

          Враховуючи вищенаведене та керуючись ст.ст. 10,60,212,214,215,218,221,223 ЦПК України, ст..ст. 51, 52, 110, 112  СК  України, суд, -

                                            В И Р І Ш И В:

     Позов задовольнити.

    Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та  ОСОБА_2, який зареєстрований 03.11.2001 року відділі ЗАГС адміністрації м. Мурманська, актовий запис № 2381.

Стягнути ОСОБА_1 при видачі свідоцтва про розірвання шлюбу державне мито в користь держави в розмірі одного неоподаткованого мінімуму доходів громадян.

      ОСОБА_2 звільнити від сплати державного мита.

 Рішення набирає законної сили  після закінчення строку на його оскарження.

Заява на апеляційне оскарження подається  до апеляційного суду  Тернопільської області  через Кременецький районний суд на протязі 10 днів  з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга після  двадцяти днів після подання  заяви  про апеляційне оскарження, або без попереднього подання такої заяви в строк встановлений для її подання.

Головуючий:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація