Справа № 2-1211/10р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 травня 2010 року Шосткинський міськрайсуд Сумської області
в складі: головуючого - судді Сінгур В.О.
при секретарі Леоненко Г.А.
розглянув у попередньому відкритому судовому засіданні в м.Шостка цивільну справу за позовом ВАТ „Сумигаз” в особі ШУЕГГ до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послуги,
В С Т А Н О В И В:
ВАТ „Сумигаз” в особі ШУЕГГ звернулось в міськрайсуд з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за надані послуги в сумі 624,73 грн.
Свої позовні вимоги мотивують тим, що ШУЕГГ забезпечує населення послугами з газопостачання, у тому числі і відповідача по справі. Однак він за вказані послуги не сплачує і тому виникла вказана заборгованість.
У судовому засіданні, представник позивача позовні вимоги підтримала, просить стягнути заборгованість та суму сплаченого державного мита при подачі позову в розмірі 5,10 грн., а також витрати на інформаційно-технічне забезпечення в розмірі 30 грн.
Відповідач а судовому засіданні позов визнав, несплату пояснив нестачею коштів.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Вислухавши пояснення представника позивача, відповідача, дослідивши матеріали по справі, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
У судовому засіданні встановлено, що відповідач мешкає в АДРЕСА_1, користується послугами позивача, але за послуги не сплачує, в зв’язку з чим виникла заборгованість, яка складає 624,73 грн. і тому вона підлягає стягненню.
Разом з тим, приймаючи до уваги, що на спірні правовідносини розповсюджується встановлена ст.257 ЦК України загальна позовна давність тривалістю у три роки, суд вважає, що стягненню підлягає заборгованість в межах за останні три роки на час звернення позивача в суд з позовом, що становить 257,21 грн.
При подачі позову до суду позивачем було сплачено державне мито в сумі 5,10 грн. та витрати на інформаційно-технісне забезпечення розгляду цивільної справи в розмірі 30 грн, тому ці суми підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.
Відповідно ст. 88 ЦПК України підлягають стягненню з відповідача судові витрати по сплаті державного мита в сумі 45 грн. 90 коп. на користь держави.
Відповідно до ст.64, 68 ЖК України наймач зобов*язаний оплачувати надані послуги в установлені строки.
Керуючись ст.ст.130, 212-215 ЦПК України, ст.257 ЦК України, ст.ст.64, 68 ЖК України,-
В И Р І Ш И В:
Стягнути на користь ВАТ „Сумигаз” в особі ШУЕГГ заборгованість за послуги з ОСОБА_1 в сумі 257,21 грн., витрати на інформаційно-технічне забезпечення в розмірі 30 грн., держмито сплачене при подачі позову в розмірі 5,10 грн. та на користь держави держмито в розмірі 45,90 грн.
Рішення може бути оскаржене в Сумський апеляційний суд через міськрайсуд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.
Суддя Сінгур В.О.