Судове рішення #9214389

Cправа  № 2-461/10/0205

Р І Ш Е Н Н Я

 І м е н е м     У к р а ї н и

6  квітня  2010  року                  Жмеринський   міськрайонний   суд   Вінницької   області

в  складі :         головуючого         –        судді   Верьовочнікова  В.М.

при  секретарі      –         Росовській О.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Жмеринка справу за позовом ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Коростівецької сільської ради Жмеринського району Вінницької області про визнання права власності на спадкове майно,

         У С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 та ОСОБА_2 15.03.2010 року звернулися з цим позовом до суду і повідомили, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Коростівці Жмеринського району померла їх матір – ОСОБА_3, після смерті якої відкрилась спадщина, що складається з житливого будинку із господарськими будівлями, розташованих у АДРЕСА_1, інвентаризаційною вартістю 29088 грн., який рахується за померлою ОСОБА_3 на підставі технічного паспорту, виданого 20.11.2009 року Жмеринським районним структурним підрозділом Комунального підприємства «Вінницьке обласне об’єднане бюро технічної інвентаризації» на який немає первинної реєстрації та відсутні правовстановлюючі документи. Дану спадщину вони - позивачі прийняли шляхом подачі в нотаріальну контору письмових заяв про прийняття спадщини, однак, в теперішній час не мають можливості отримати свідоцтва про право власності на спадкове майно внаслідок нездійснення померлою ОСОБА_3 первинної реєстрації вказаних об’єктів нерухомості. У зв'язку з цим просять визнати за ними право власності в рівних частинах по 1/2 кожній на вищевказану садибу.

Позивачки, будучи належним чином повідомлені про час та місце розгляду справи, в попереднє судове засідання не з’явилися, надавши до суду письмові заяви про розгляд справи у їх відсутність, позовні  вимоги  підтримали у повному обсязі.

 

Представник відповідача – Коростівецької сільської ради Жмеринського району також не з’явився в попереднє судове засідання, однак від сільського голови Коростівецької сільської ради до суду надійшла письмова заява, в якій він просив розглянути дану справу без участі представника відповідача та вказав, що позов визнає повністю і не заперечує проти його задоволення в попередньому судовому засіданні.

 

Дослідивши докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ч.4 ст.130 ЦПК України у разі визнання позову ухвалення судового рішення проводиться в порядку, встановленому, зокрема, ст.174 цього ж Кодексу. Відповідно до вимог ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Відповідно до вимог ст.25 ЦК України цивільна правоздатність фізичної особи виникає в момент її народження та припиняється у момент її смерті; право власності відповідно до п.1 ч.1 ст.346 ЦК України припиняється у разі смерті власника. Згідно ст.1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Відповідно до змісту ч.1,2 ст.1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. Згідно ч.1 ст.1278 ЦК України коли спадкодавець у заповіті сам не розподілив спадщину між спадкоємцями, частки кожного спадкоємця у спадщині є рівними.

З копії свідоцтва про смерть НОМЕР_1 (а.с.12), копій свідоцтв про народження НОМЕР_2 (а.с. 10) та НОМЕР_3 (а.с. 7), свідоцтв про одруження НОМЕР_4 (а.с.11) та НОМЕР_5 (а.с. 8), вбачається, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 є дочками, тобто спадкоємцями першої черги за законом померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3

З технічного паспорту на житловий будинок АДРЕСА_1 (а.с. 13-16) вбачається, що спірний будинок рахується за ОСОБА_3, однак, правовстановлюючі документи на даний будинок відсутні.

Постановою державного нотаріуса Жмеринської районної державної нотаріальної контори від 26.02.2010 року (а.с.18) з вищенаведених підстав позивачкам відмовлено у видачі свідоцтв про право на спадщину на житловий будинок АДРЕСА_1.

Згідно висновку відділу містобудування та архітектури Жмеринської райдержадміністрації від 13.01.2010 року (а.с.19) порушень архітектурно-будівельних норм при забудові земельної ділянки по АДРЕСА_1 не виявлено.

Відповідно експертнгого висновку протипожежного стану об’єкту від 23.11.2009 року (а.с.20) вбачається, що суттєвих порушень вимог правил пожежної безпеки не виявлено.

За висновком державної санітарно-епідеміологічної експертизи від 23.02.2010 року (а.с.21) житловий будинок по АДРЕСА_1 відповідає вимогам діючого санітарного законодавства України.

Рішенням Жмеринського міськрайонного суду від 02.02.2010 року, яке набуло законної сили 15.02.2010 року, позивачам ОСОБА_1 та ОСОБА_2 визначено додатковий строк терміном два місяця з моменту набрання рішенням законної сили для подачі заяви про прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1.

Вказані докази суд приймає до уваги, так як вони зібрані із дотриманням вимог закону, не суперечать один одному і ніким не оскаржуються.

Про інших спадкоємців щодо спірної спадщини суду ніким не повідомлено.

Таким чином, в судовому засіданні встановлено, що з моменту смерті ОСОБА_3 припинилась її правоздатність та право власності на вказаний жилий будинок; позивачі, які прийняли у встановленому порядку спадщину звернувшись до суду з даним позовом у визначений додатковий строк, на момент розгляду справи є єдиними спадкоємцями за законом, відповідно після смерті ОСОБА_3  є учасниками правовідносин, суб’єктом яких раніше була померла, а тому за позивачами слід визнати право власності на вказаний спадковий будинок у рівних частинах в межах заявлених позовних вимог.

Визнання представником відповідача пред’явленого позову в даному конкретному випадку не суперечить закону, не порушує прав, свобод чи інтересів інших осіб.

Керуючись ст. 1216, 1269, 1278 ЦК України, ст. 5, 8, 15, 57, 61, 130, 174, 209, 212-215 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов задоволити.

Визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в рівних частках по 1/2 частині кожній право власності в порядку спадкування на розташовані у АДРЕСА_1 житловий будинок літ. «А» загальною площею 53,0 кв.м. та житловою площею 24,6 кв.м.; веранду літ. «а» та ганок; літню кухню літ. «Б»; погріб з шиєю літ. «В»; криницю № 1, що згідно технічного паспорту, складеного Жмеринським районним структурним підрозділом Комунального підприємства «Вінницьке обласне об’єднане бюро технічної інвентаризації» 20.11.2009 року, рахуються за померлою ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3.

Рішення набуває законної сили після закінчення строків на його оскарження.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або без попереднього подання останньої, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження, апеляційному суду Вінницької області через Жмеринський міськрайонний суд.

  С У Д Д Я

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація