Судове рішення #9213970

                                              Справа № 2-56/2010 р.

                                                       № 2-425/2009 р.

                         

                            Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

      І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

     23 квітня 2010 року.  Татарбунарський районний суд Одеської об-ласті в складі:

     головуючого – судді                              Тимошенка С.В.    

     при секретарі                                     Коренчук О.Е.

     за участю адвоката                                ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Татарбу-бунари Одеської області цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3

                    про визнання батьківства та стягнення аліментів,

                 

                  В  С  Т  А  Н  О  В  И  В:

     ОСОБА_4 звернулася до суду з позовом  про визнання бать-ківства, посилаючись на наступні обставини. У 2001 році вона почала зустрічатися з ОСОБА_3 Жили вони окремо та спільне господарство не вели, оскільки відповідач мав сім’ю, яку не бажав покидати. ІНФОРМАЦІЯ_4 вона народила дочку ОСОБА_5, батьком якої є відповідач. Після народження дитини відповідач досить часто приїздив до неї з дочкою, спілкувався з дитиною, визнаючи її своєю дочкою, але в законному порядку не підтвердив своє батьківство. То-му при реєстрації народження дитини її прізвище та по батькові запи-сано за її вказівкою у відповідності до ч.1 ст.135 СК України. На початку 2008 року відповідач перестав підтримувати з нею та дочкою відносини і не бажає визнавати свого батьківства стосовно народженої дитини.

У судовому засіданні позивач, підтримавши свої позовні вимоги, доповнила їх вимогами про стягнення з відповідача аліментів на утри-мання неповнолітньої дитини до досягнення нею повноліття та витрат, понесених нею у зв’язку з розглядом даної справи. А також уточнила вимоги стосовно змін, які необхідно внести до актового запису про народження дочки.

     Відповідач позовні вимоги не визнав, заперечував проти визнання за ним батьківства, оспорюючи його. Але погодився сплатити витрати, що понесла позивач у зв’язку з розглядом справи.

     Заслухавши пояснення та доводи сторін, допитавши свідків, до-слідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для задоволення позовних вимог у повному обсязі.

     З аналізу показань свідка ОСОБА_6 випливає, що з 2001 чи з 2002 року відповідач почав бувати дома у позивача. Вона ( свідок ) з чоловіком приходила до сторін у справі в гості, кликали їх удвох як подружжя до себе. В період зустрічей з відповідачем ОСОБА_4 завагітніла та народила дочку, батьком якої мабуть є відповідач, оскільки між ними були близькі стосунки.

     Свідок ОСОБА_7 показала, що відповідача знає добре, оскільки він часто приходив до неї з матір’ю – позивачем у справі – в гості. Вперше він прийшов у 2001 році. Він ночував у них дома, іноді закривались з мамою у її кімнаті. У 2005-2006 роках ОСОБА_3 також приїздив до них додому, ночував. А після народження дитини – її сестри – приблизно через 2-3 місяці перестав приїжджати до них. Це сталося у 2007 році.  

     З копії свідоцтва про народження ( а.с.4 ) вбачається, що ОСОБА_5 народилася ІНФОРМАЦІЯ_4, її батьками записано позивача та ОСОБА_8 ( актовий запис № 35 від 20.03.2007 р., місце реєстрації – відділ реєстрації актів цивільного стану Татарбу-нарського районного управління юстиції Одеської області ).

        Довідкою, виданою виконкомом Татарбунарської міської ради № 1115 02.06.2009 р. ( а.с.6 ), підтверджується, що ОСОБА_4 заре-єстрована та проживає в АДРЕСА_1, дитина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, знаходиться на її утриманні.

     У відповідності до висновку експерта № 23 ( експертиза крові ) молекулярно-генетичним аналізом ДНК встановлено, що ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, може являтися біологічним батьком  дитини ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4, народженої ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_5, з ймовірністю 99,999999%, ба-тьківство практично доведене ( а.с.28-34 ).

     Квитанціями №№ ПН546 та ПН546РКО підтверджується, що за прове-дення експертизи позивачем сплачено відповідно суми: 2777 грн.58 коп. та 20 грн. ( а.с.40 ).

     Також на зазначеному аркуші справи містяться 2 квитки на проїзд позивача з дочкою з експертизи, вартість яких у сумі складає 58 грн. 10 коп.

     Як видно із квитанції № 2 ( а.с.41 ) за надання юридичної допо-моги позивачем сплачено 600 грн.

     Частиною 1 ст.135 СК України передбачено, що при народженні ди-тини у матері, яка не перебуває шлюбі, у випадках, коли немає спіль-ної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень провадиться за прізвищем матері, а ім’я та по батькові батька дитини записується за її вказівкою.

     Згідно з п.3 ч.2 ст.125 СК України, якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від батька виз-начається за рішенням суду.

     Відповідно до частин 1 та 2 ст.128 СК України, за відсутності заяв, право на подання яких встановлено статтями 126 и 127 цього Кодексу, батьківство щодо дитини може бути визнано за рішенням суду. Підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвід-чують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до ЦПК України.

     Пленум Верховного Суду України у п.15 своєї постанови “Про су-дову практику по справам про встановлення фактів, що мають юридичне значення” від 31 березня 1995 року № 5, роз’яснив, що заяви про встановлення фактів батьківства або визнання батьківства розглядаю-ться судом, якщо у свідоцтві про народження конкретна особа не вка-зана батьком дитини.

Судом з достовірністю встановлено, що батьком ОСОБА_5,  яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_4, є ОСОБА_3, але останній не виз-нає ОСОБА_5 своєю дочкою.

     За таких обставин вимоги ОСОБА_4 про визнання батьківства підлягають задоволенню з внесенням відповідних змін до актового за-пису про народження дитини у відповідні графи.

     Відповідно до ст.180 Сімейного Кодексу України, батьки зобов'я-зані утримувати своїх неповнолітніх дітей до досягнення ними повно-ліття.

     Згідно ст.191 Сімейного Кодексу України аліменти на дітей при-суджуються за рішенням суду з дня пред'явлення позову, тобто у да-ному випадку з 23 квітня 2010 року – з дня надходження до суду заяви про стягнення аліментів.

     Частиною 2 ст.182 СК України встановлено мінімальний розмір аліментів на одну дитину, який не може бути меншим, ніж 30% прожит-кового мінімуму для дитини відповідного віку…

     На підставі викладеного, керуючись ст.ст.125,128,180-183,191 Сімейного Кодексу України, ст.ст.58-60,208,209,213-215 ЦПК України, суд

                      В  И  Р  І  Ш  И  В:

     Позовну заяву ОСОБА_4 про визнання батьківства та стягнення аліментів задовольнити.

     Визнати, що ОСОБА_3, який народився ІНФОРМАЦІЯ_3, українець, громадянин України, є батьком ОСОБА_5, яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_4 у м.Одеса Одеської області.

     Внести зміни в актовий запис про народження № 35 від 20 березня 2007 р., здійснений відділом реєстрації актів цивільного стану Та-тарбунарського районного управління юстиції Одеської області,: в графу "відомості про дитину", змінивши прізвище дитини з «ОСОБА_5» на «ОСОБА_5», по батькові – з «ОСОБА_5» на «ОСОБА_5»; в графу "відомості про батька» - записавши ОСОБА_3, який народився ІНФОРМАЦІЯ_3, українця, громадянина України, батьком дитини - ОСОБА_5, яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_4 у м.Одеса Одеської області.

     Стягувати з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, на користь ОСОБА_4 на утримання дочки ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4 народження, аліменти в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку щомісячно, але не менше, ніж 30% про-житкового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 26 березня 2010 року до досягнення повноліття, тобто до 12 березня 2025 року.

     Стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_4: судовий збір у сумі 08 грн.50 коп.; витрати за прове-дення експертизи у сумі 2777 грн.58 коп.; послуги банку у сумі 20 грн.; витрати на проїзд у сумі 58 грн.10 коп. та 600 грн. за надання правової допомоги.

    Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави судовий збір в розмірі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 120 грн.

     Рішення суду може бути оскаржено до Одеського апеляційного суду протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка подається протягом 10 днів з дня проголошення рішення.

       

     Суддя                                             Тимошенко

     

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація