Судове рішення #9212824

                                         

 Справа № 2-2571/10

                       

   

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

19 травня 2010 року Саксаганський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області в складі:

    головуючого – судді Прасолова В.М.

    при секретарі – Горбуновій Л.С.

    за участю позивача ОСОБА_1 – ОСОБА_2        

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в м. Кривому Розі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3   про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, суд –    

ВСТАНОВИВ:

   

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_3, в якому просить визнати поважною причину пропуску ОСОБА_1 строку для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 та визначити додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_4, строком у два місяці.  

В обґрунтування своїх позовних вимог вказав, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року помер його рідний брат ОСОБА_4, що проживав за адресою: АДРЕСА_1. Після його смерті відкрилася спадщина, яка складалася з банківського вкладу в сумі 20000рублів на рахунку НОМЕР_1 в Мукачевському відділенні Ощадбанку України, ЦСК 7287. Заповіту ОСОБА_4 не залишив. Спадкоємців першої черги за законом у брата не було, а тому закликанню до спадкування підлягали спадкоємці другої черги, тобто ми з ОСОБА_3, що доводяться померлому та один одному рідними братами. Проте ніхто з них не звертався в шестимісячний строк до державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини. Після смерті брата не мав можливості своєчасно звернутися з заявою про прийняття спадщини, з поважних об’єктивних причин, зважаючи на відсутність документів, що засвідчують їхні родинні відносини, а саме свідоцтва про народження померлого. Крім того,  вважав, що вступивши в управління спадковим майном фактично, маючи на руках ощадну книжку та інше майно брата, тим самим прийняв спадщину, проте виявилося, що це не так, оскільки в цивільному законодавстві відбулися зміни з 01.01.2004 р., у зв’язку з чим, взнавши про це, звернувся до державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини. Проте 28.04.2010 року Кульбіда Є.М., державний нотаріус Сьомої Криворізької державної нотаріальної контори, постановою про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 28.04.2010 року №1340/02-14 відмовив йому, ОСОБА_1 у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом після померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_4, у зв’язку з пропуском встановленого законом шестимісячного строку прийняття спадщини. При цьому відповідно до ст. 3 ЦПК України, ст.50 Закону України «Про нотаріат» було рекомендовано звернутися до суду за захистом своїх прав та інтересів. Зважаючи на те, що він –позивач, літня людина похилого віку, не міг за станом здоров’я та у зв’язку з юридичною необізнаністю своєчасно звернутися до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, крім того, цьому фактично перешкоджала відсутність документів, що посвідчують родинні відносини з померлим братом, а також враховуючи те, що я фактично прийняв спадщину маючи на руках ощадну книжку спадкодавця, змушений просити суд про визначення додаткового строку для прийняття спадщини тривалістю в два місяці з моменту ухвалення рішення у зв’язку з поважністю причин його пропуску.

    У попередньому судовому засіданні представник позивача  позов підтримав повністю.

Відповідач у попереднє судове засідання не з’явився, подав заяву, згідно якої  позов визнав повністю, просить розглянути справу за його відсутності.

    У попередньому судовому засіданні встановлено, що маються законні підстави для задоволення позову тому що, визнання позову відповідачем не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

    На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 10, 11, 130, 208, 212, 214, 215 ЦПК України, суд –

ВИРІШИВ:

    Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_3  - задовольнити повністю.

Визнати поважною причину пропуску ОСОБА_1 строку для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року та визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_4, у вигляді двох місяців починаючи з дня набрання рішенням законної сили.

На рішення може бути подана апеляційна скарга  протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яку може бути подано протягом 10 днів з дня  проголошення рішення.

    Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

           

Головуючий  суддя:                         В.М. Прасолов

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація