Справа № 2-0-22/2010 р.
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 травня 2010 року. Татарбунарський районний суд Одеської області у складі:
головуючого – судді Тимошенка С.В.
при секретарі Коренчук О.Е.,
розглянувши у попередньому відкритому судовому засіданні в залі суду у м.Татарбунари Одеської області справу за заявою ОСОБА_1
про встановлення факту родинних відносин,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою, в якій просила встановити факт родинних відносин, посилаючись на наступні обставини. Вона є мамою ОСОБА_2, який трагічно загинув ІНФОРМАЦІЯ_2 року в с.Білолісся Татарбунарського району Одеської області у віці 43 роки. В останні роки свого життя син постійно придивлявся за нею, забезпечував її матеріально у зв’язку з тим, що за своїм віком вона не могла ні фізично, ні матеріально дати собі ради. Однак в документах, що підтверджують родинність, допущені помилки, у її паспорті зазначено прізвище «ОСОБА_2», а в свідоцтві про смерть сина його прізвище зазначено як «ОСОБА_2», крім того в свідоцтві про народження сина її прізвище записано в чоловічому роді «ОСОБА_2». Оскільки вона та ОСОБА_2 дійсно являються рідними матір’ю та сином, а визнати цей факт можливо лише в судовому порядку, вона звернулась до суду із вказаною заявою про встановлення факту родинних відносин, що необхідно їй для отримання допомоги у зв’язку з втратою годувальника.
Заявниця в судове засідання не з’явилася, просила справу розглянути без її участі, посилаючись на незадовільний стан здоров’я, заву підтримала.
Представник управління Пенсійного фонду України в Татарбунарському районі у судове засідання двічі не з’явився без поважних причин, хоча про день, час та місце розгляду справи керівництво управління повідомлялось належним чином. Проте це не перешкоджає розгляду справи по суті і суд вважає можливим ухвалити рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява ОСОБА_1 підлягає задоволенню.
З копії паспорту серії НОМЕР_1 ( а.с.4 ), видно що даний документ видано ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Із копії свідоцтва про народження вбачається, що ОСОБА_2 народився ІНФОРМАЦІЯ_3 року, його батьками записані ОСОБА_3 та ОСОБА_4 ( а.с.5 ).
Тобто зазначеними копіями паспорту та свідоцтва про народження підтверджується той факт, що ОСОБА_1 є рідною матір’ю ОСОБА_2.
З копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 ( а.с.6 ), вбачається що ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року в с.Білолісся Татарбунарського району Одеської області.
У відповідності з п.1 ст.256 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
У судовому засіданні з достовірністю встановлено, що позивач є матір’ю померлого ОСОБА_2, що вбачається з матеріалів справи. Але в паспорті ОСОБА_1 та в свідоцтвах про народження і смерть ОСОБА_2 невірно зазначені прізвища.
Встановлення факту родинних відносин заявниці із померлим залежить необхідно позивачу для реалізації соціальних гарантій та компенсацій.
У зв’язку з вищевказаним, суд вважає можливим встановити факт родинних відносин між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.58,59,60,208-209,213-215,224-226, 256 ЦПК України, суд,
В И Р І Ш И В :
Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин задовольнити.
Встановити, що ОСОБА_2, який народився ІНФОРМАЦІЯ_3 року в с.Білолісся Татарбунарського району Одеської області та помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року, був рідним сином ОСОБА_1, що народилась ІНФОРМАЦІЯ_1 року в с.Білолісся Татарбунарського району Одеської області.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, заочне рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Одеської області через Татарбунарський районний протягом 20 днів після подання заяви про таке оскарження, яка подається в 10-денний строк з дня проголошення рішення.
Суддя Тимошенко