Судове рішення #9209743

                                                                                    Справа № 2- 2523/10

                        РІШЕННЯ

                        ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

    12 травня 2010 року Саксаганський районний суд м. Кривого Дніпропетровської області в складі :

    головуючого – судді Прасолова В.Н.

    при секретарі – Горбуновій Л.С.

    за участю представника позивача – ОСОБА_1

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в м. Кривому Розі цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Виконавчого комітету Саксаганської районної у місті ради про визнання членом сім’ї наймача, визнання права на користування жилим приміщенням та на реєстрацію, суд –

ВСТАНОВИВ :

    Позивачка ОСОБА_2  звернулася до суду з позовом до , в якому просить : визнати ОСОБА_2  членом сім’ї наймача АДРЕСА_1 у м. Кривому Розі – ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року; визнати за ОСОБА_2 право на користування житловим приміщенням -  АДРЕСА_1 у м. Кривому Розі та право на реєстрацію у АДРЕСА_1 у м. Кривому Розі.

В обґрунтування позову вказала, що її рідний брат ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 був наймачем АДРЕСА_1 у м. Кривому Розі. В січні 2004 року ОСОБА_3 помер від хронічного бронхіту. Вона -  ОСОБА_2  зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2, але з лютого 2001 року постійно проживала з братом у зазначеній квартирі, так як фактично мої сімейні стосунки з чоловіком припинились. Коли за згодою брата вселилась у вказане житлове приміщення, він проживав один. На той час дружина його вже покинула і місце її знаходження не було відомо брату, а так як за весь час її постійного проживання з братом, вона жодного разу не дала про себе вістей, її місцезнаходження  невідомо і по теперішній час. Дітей брат не мав. Спільно вели побут, займались домашнім господарством. Вказаний факт підтверджується актом КП «ЖЕО № 35». Як член сім’ї наймача, постійно проживала з померлим братом, були пов’язані спільним побутом, вели спільне господарство, разом здійснювали хатні справи, купували продукти харчування, побутові речі. Разом відремонтували труби, купили дещо з меблів: табуретки, полиці у ванну кімнату, посуд, гардини, покривала на ліжко та диван. Останнім часом брат не мав постійної роботи, часто не працював, тому основні витрати на харчування та господарчі потреби, здійснювала вона за власні кошти. Брат часто хворів, потребував постійного догляду, тому доглядала за ним, купувала ліки за власні кошти. Як єдиний член родини,  після смерті брата отримала свідоцтво про смерть та здійснила його поховання за власні кошти. Її особисті речі - одяг, білизна, предмети особистої гігієни тощо до теперішнього часу знаходяться в  АДРЕСА_1 у м. Кривому Розі. Має ключі і зараз проживає в квартирі. Незважаючи на реєстрацію за адресою: АДРЕСА_2 іншого житла  не має, так як шлюбні стосунки з чоловіком припинились.

Відповідно до ст. 29 ЦК України, місцем проживання фізичної особи є житловий будинок, квартира, інше приміщення придатне для проживання в ньому, у відповідному населеному пункті, у якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово. Частиною 2 ст. 29 ЦК України визначено, що фізична особа може мати кілька місць проживання, а вона постійно проживала за адресою: АДРЕСА_1 у м. Кривому Розі  з лютого 2001 року. Тривалий час спільно проживала з померлим братом однією сім’єю, вела з ним спільне господарство, була пов’язана спільним побутом і тому вважає, що має право на укладання договору найму на вказане жиле приміщення та реєстрацію в зазначеній квартирі після смерті основного квартиронаймача, так як згідно зі ст. 106 ЖК України, у разі смерті наймача, член сім’ї наймача має право вимагати визнання його наймачем за раніше укладеним договором найму. Ст. 33 Конституції України гарантовано право кожного на свободу пересування та вільний вибір місця проживання. Пунктом 15 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 01.11.1996 року «Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя» встановлено, що при розгляді спорів про право користування жилим приміщенням необхідно брати до уваги те, що ст. 33 Конституції України гарантує кожному, хто на законних підставах перебуває на території України свободу пересування та вільний вибір місця проживання. Це означає, що наявність чи відсутність прописки самі по собі не можуть бути підставою для відмови особі у визнанні нею права користування жилим приміщенням, у якому вона проживала чи вселилась, як член сім’ї наймача.

Після смерті брата  звернулася до КП «ЖЕО № 35» з питання укладання з нею договору найму, як з членом сім’ї померлого брата та реєстрації її за адресою: АДРЕСА_1, проте їй було відмовлено та рекомендовано звернутись до суду. Враховуючи вищевикладене,  вважає, що на законних підставах має право постійно проживати в АДРЕСА_1 у м. кривому Розі. Згідно з ч.2. ст. 16 ЦК України, визнання права є одним із способів захисту судом цивільних прав і інтересів.

Відповідно до ст.ст. 234, 256 ЦПК України суди розглядають справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

    У попередньому судовому засіданні представник позивача позов підтримав повністю.

    Представник відповідача – Виконавчого комітету Саксаганської районної у місті ради,  у попереднє судове засідання не з’явився, подав письмову заяву, згідно якої з позовом згоден повністю, просить розглянути справу за його відсутності.  

    Третя особа – КП «ЖЕО № 35» у попереднє судове засідання не з’явилася, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином.  

    У попередньому судовому засіданні встановлено, що маються законні підстави для задоволення позову, тому що визнання позову  відповідачами, не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

   

    Керуючись ст.ст. 8,10, 11, 130, 208, 212, 214, 215, 256 ЦПК України, суд –

ВИРІШИВ :

    Позовну заяву ОСОБА_2 до Виконавчого комітету Саксаганської районної у місті ради - задовольнити повністю.

    Визнати ОСОБА_2  членом сім’ї наймача АДРЕСА_1 у м. Кривому Розі – ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року.

Визнати за ОСОБА_2 право на користування житловим приміщенням -  АДРЕСА_1 у м. Кривому Розі та право на реєстрацію у АДРЕСА_1 у м. Кривому Розі.

    На рішення може бути подана апеляційна скарга  протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яку може бути подано протягом 10 днів з дня  проголошення рішення.

    Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

        Головуючий суддя :                     В.М.Прасолов

       

  • Номер: 6/758/39/17
  • Опис: заява
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-2523/10
  • Суд: Подільський районний суд міста Києва
  • Суддя: Прасолов Володимир Миколайович
  • Результати справи: у задоволенні подання (клопотання) відмовлено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 07.12.2016
  • Дата етапу: 10.01.2017
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація