Судове рішення #920681
Справа 1-54/2007

Справа 1-54/2007

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 березня 2007 року                         Шполянський районний суд Черкаської області

в складі: головуючого судці                                                   КРАСЮК Г.П.

при секретарі                                                                           ДЯЧЕНКО І.А.

з участю прокурора                                                                 ПАВЛЕНКА В.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Шпола, Черкаської області кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженця с Товмач, Шполянського району, Черкаської області, громадянина України, українця, з неповно - середньою освітою, не військовозобов'язаного, не одруженого, ІНФОРМАЦІЯ_2 СТОВ "Лип"янське", с Лип'янка, Шполянського району, проживаючого с Лип'янка, Шполянського району, Черкаської області, раніше судимого:

· 20.05.1997 року Шполянським районним судом по ст. ст.140 ч.3, 140 ч.2, 89 ч.І, 42 ч.І КК України до 3 років 6 місяців позбавлення волі з конфіскацією майна в ВТК посиленого режиму, звільнений 26.07.1999 року Полтавським райсудом згідно ст.52 КК України умовно - достроково на 1 рік 3 міс. 20 днів;

· 19.01.2000 року Шполянським районним судом по ст. ст. 81 ч.3, 89 ч.І, 42 КК України до 4 років позбавлення волі з конфіскацією майна. В силу ст.43 КК України частково приєднано не відбуте покарання по вироку Шполянського районного суду від 20.05.1997 року і остаточно призначено до відбуття 4 роки 9 місяців в ВТК суворого режиму з конфіскацією всього особистого майна;

-15.06.2006 року Шполянським районним судом по ст.395 ч.І КК України - 1 місяць арешту. Звільнений 15.07.2006 року по відбуттю строку покарання. Судимість не знята та не погашена.

- у вчиненні злочину, передбаченого ст. 263 ч.І   КК України;

встановив:

ОСОБА_1 5 лютого 2007 року, близько 15 год., знаходячись в лісі, що розташований біля с. Лип'янка, Шполянського району, Черкаської області, незаконно придбав, знайшовши під деревом однозарядний саморобний пістолет, замаскований під авторучку і пристосований для стрільби патронами кільцевого запалювання калібру 5,6 мм та три патрони калібру 5,6 мм, які добровільно не видав органам державної влади. В цей же день він, без передбаченого законом дозволу, поклав в кишеню куртки саморобний пістолет та три патрони і зберігав їх та незаконно носив. Таким чином, ОСОБА_1 незаконно зберігав та носив в кишені куртки однозарядний саморобний пістолет, замаскований під авторучку і пристосований для стрільби патронами кільцевого запалювання калібру 5,6 мм та три патрони калібру 5,6 мм до 16 год. 20 хв. 12 лютого 2007 року, коли в кабінеті № 200 Шполянського РВ УМВС України в Черкаській області в м. Шпола по вул. Комсомольська, 24 під час особистого огляду, були виявлені та вилучені працівниками міліції, однозарядний саморобний пістолет, замаскований під авторучку і пристосований для стрільби патронами кільцевого запалювання калібру 5,6 мм та три патрони калібру 5,6 мм.

Згідно висновку судово - балістичної експертизи, предмет циліндричної форми, вилучений під час особистого огляду, в ОСОБА_1 жителя с Лип'янка, Шполянського району, Черкаської області, являється вогнепальною зброєю - однозарядним саморобним пістолетом, замаскованим під авторучку і пристосованим для стрільби патронами кільцевого запалювання калібру 5,6 мм. Даний пістолет придатний для здійснення пострілів патронами кільцевого запалювання калібру 5,6мм.

Три патрони вилучені в ОСОБА_1, являються боєприпасами до нарізної вогнепальної зброї - калібру 5,6 мм спортивно - мисливськими патронами кільцевого запалювання заводського виробництва (СРСР), Дані патрони придатні для здійснення пострілів.

Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 винним себе визнав повністю, розкаявся та показав, що він постійно проживає в с Лип'янка, Шполянського району, Черкаської області. В лютому 2007 р. перебуваючи   в лісі , який   розташований    біля   в с Лип'янка,

 

Шполянського району, знайшов під деревом однозарядний пістолет, замаскований під авторучку і пристосований для стрільби патронами кільцевого запалювання калібру 5,6 мм та три патрони калібру 5,6 мм, які добровільно не видав органам державної влади, а положив в кишеню куртки, де зберігав їх до 12 лютого 2007 року, коли в кабінеті № 200 Шполянського РВ УМВС під час особистого огляду, даний пістолет, замаскований під авторучку і пристосований для стрільби та три патрони калібру 5,6 мм, були виявлені та вилучені працівниками міліції.

На підставі ст.299 КПК України покази підсудного ОСОБА_1 об'єктивно підтверджуються зібраними на досудовому слідстві доказами.

Винуватість підсудного ОСОБА_1 в інкримінованому йому злочині доказана і суд кваліфікує його дії по ст. 263 ч.І КК України, як без передбаченого законом дозволу -незаконне придбання, носіння та зберігання вогнепальної зброї.

При призначенні підсудному ОСОБА_1 покарання, суд враховує ступінь тяжкості скоєного злочину, особу підсудного, який характеризуються негативно* його каяття, що він працевлаштований, що тяжких наслідків не наступило.

З урахуванням викладеного, суд вважає, що підсудний ОСОБА_1 може виправитись та перевиховатись без ізоляції від суспільства і призначити йому покарання з застосуванням ст.75 КК України, звільнивши його від відбування покарання з випробуванням та іспитовим строком.

Керуючись ст.ст.323,324 КПК України, суд -

засудив:

визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні злочину, передбаченого ст.263 ч. 1 КК України та призначити йому покарання -   2 роки позбавлення волі.

Застосувати ст. 75 КК України і звільнити засудженого від відбування покарання з випробуванням та іспитовим строком -   1 рік.

Зобов'язати ОСОБА_1 відповідно п. 2 ст. 76 КК України не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи.

Міру запобіжного заходу - підписку про невиїзд після вступу вироку в законну силу -відмінити.

Речові докази - саморобний пістолет, три патрони калібру 5,6мм, три гільзи калібру 5,6мм, які зберігаються в Шполянському РВ УМВС передати в музей НДЕКЦ при УМВС України в Черкаській області.

Стягти з ОСОБА_1, на користь НДЕКЦ при УМВС України в Черкаській області, код 25574009, рахунок 35223003000037, банк одержувача УДК в Черкаській області, МФО 854018 за проведення експертизи 306,01 грн. судових витрат.

На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Черкаської області протягом 15 діб з часу його проголошення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація