2a-210-2008
Постанова
Іменем України
1 грудня 2008р. Дебальцевський міський суд Донецької області в складі
судді Гончаренка М.Є.
при секретарі Масляк О.О.,
за участю представника позивача ОСОБА_1,
представника відповідача Мухомедовой Л.Є.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дебальцеве справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення Дебальцевської міської Ради про визнання неправомірною відмови у виплаті недоотриманої суми компенсації та стягнення недоотриманої суми компенсації
встановив:
ОСОБА_3. звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення Дебальцевської міської Ради(УПСЗН) про визнання неправомірною відмови у виплаті недоотриманої суми компенсації та стягнення недоотриманої суми компенсації,вказуючи,що відповідач відмовляється виплатити в повному обсязі різницю у компенсаціях у разі встановлення інвалідності вищої групи в сумі 6805 гривень 20 копійок.
Відповідач позов не визнав,вказуючи,що компенсація була виплачена згідно з вимогами законодавства. Заслухавши пояснення сторін,дослідивши матеріали справи,суд вважає,що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
ОСОБА_3 є учасником ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС,віднесений до категорії 1 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильскої катастрофи.7 грудня 2007р.позивачу була встановлена 2 група інвалідності, яка настала внаслідок Чорнобільської катастрофи. До цього часу позивач був інвалідом 3 групи.(а.с.4-8). Відповідно до ст.48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян,які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи",учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС,які стали інвалідами,виплачується одноразова компенсація у розмірах:інвалідам 1 групи-60,2 групи-45,3 групи-30 мінімальних заробітних плат. У разі встановлення інвалідності вищої групи інвалідам виплачується різниця у компенсаціях. Виплата здійснюється з мінімальної зарплати,яка склалася на момент встановлення інвалідності. Таким чином. позивачу повинна бути виплачена різниця у компенсаціях у розмірі 15 мінімальних розмірів заробітної плати. Позивачу фактично була виплачена різниця в компенсаціях в розмірі 94 гривні 80 копійок.(а.с.9,10).На момент встановлення позивачу інвалідності вищої групи встановлений законодавством розмір мінімальної зарплати становив з жовтня 2007р.-460 гривень на місяць.
Обґрунтовуючи свої доводи про відмову у виплаті різниці у компенсаціях з урахуванням вищенаведених розмірів мінімальної зарплати,відповідач посилається на постанову Кабінету Міністрів України №836 від 26.07.1996р."Про компенсаційні виплати особам,які постраждали внаслідок Чорнобільської катастрофи",яка визначає розміри одноразової компенсації:інвалідам 1 групи-379 гривень 30 копійок,2 групи-284 гривні 40 копійок,3 групи-189 гривень 60 копійок. Суд вважає,що відповідно до ст.ст.8,19,22,92 Конституції України,постанови Кабміну України не можуть змінювати закони,які регулюють соціальне забезпечення і застосовуються тільки в частині,що не суперечить цим законам.
Відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 9 липня 2007р.є неконституційними нормативні акти,які в 2007р.обмежували соціальну допомогу громадянам. Таким чином. постанова КМУ №836 не підлягає застосуванню при розгляді цієї справи. Суд вважає,що розмір різниці у компенсаціях у разі встановлення інвалідності вищої групи позивачу повинен становити 6900 гривень. Таким чином,розмір недоотриманої суми різниці у компенсаціх позивачем становить 6805 гривень 20 копійок. Суд вважає,що позивач не пропустив встановлений ст.99 КАС України строк для звернення до суду оскільки порушення права суб"єктом владних повноважень мало місце у 2007р.після письмової відмови відповідача задовольнити вимоги позивачки. На підставі ст.ст.8,19,22,92 Конституції України, ст.48 Закона України "Про статус і соціальний захист громадян,які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи",Рішення Конституційного суду України від 9 липня 2007р.,керуючись ст.ст.159-163 КАС України,суд
Постановив:
Адміністративний позов ОСОБА_3 до УПСЗН про визнання неправомірною відмови у виплаті недоотриманої суми компенсації та стягнення недоотриманої суми компенсації задовольнити.
Визнати неправомірною відмову Управління праці та соціального захисту населення Дебальцевської міської Ради у виплаті ОСОБА_3 недоотриманої суми різниці у компенсаціях у разі встановлення інвалідності вищої групи.
Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Дебальцевської міської Ради на користь ОСОБА_3 за рахунок коштів Державного бюджету недоотриману суму різниці у компенсаціях у разі встановлення інвалідності вищої групи в сумі 6805 гривень 20 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Дебальцевський міський суд протягом 10 днів.