Судове рішення #9200031

                                                                        КОПІЯ

УКРАЇНА

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

_____________________________________________________________________________

ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

У Х В А Л А

   

23 квітня 2010 року                                                                   м. Хмельницький                  

Колегія суддів

судової палати у цивільних справах

Апеляційного суду Хмельницької області

у складі:

Самчука П.П. (головуючий)

         Варвус Ю.Д.  Пастощука М.М.

при секретарі Товкан І.І.

з участю:  ОСОБА_4  

розглянула у відкритому судовому засіданні за апеляційною скаргою управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому на постанову Хмельницького міськрайонного суду від 3 лютого 2010 року цивільну справу за позовом ОСОБА_4 до управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому про визнання неправомірним проведеного перерахунку пенсії, спонукання до приведення його у відповідність до вимог чинного законодавства та виплати заборгованості.    

Заслухавши доповідь судді, пояснення позивача, ознайомившись з доводами апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, колегія суддів

в с т а н о в и л а :

    В апеляційній скарзі управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому просить скасувати постанову Хмельницького міськрайонного суду від 3 лютого 2010   року та постановити нове рішення, яким у задоволенні позову відмовити.

    Вказаною постановою суду позов задоволений. Постановлено визнати неправомірним проведений управлінням Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому перерахунок пенсії ОСОБА_4 з 1 квітня 2009 року із застосуванням показника заробітної плати працівників у середньому на одну  особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за 2007 рік, а саме 1197 грн. 91 коп.  

Зобов’язано управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_4 з 1 квітня 2009 року із застосуванням показника заробітної плати працівників у середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за 2008 рік, а саме 1573 грн. 99 коп. та виплатити по ній заборгованість.

 

    В обґрунтування незаконності постанови суду зазначається, що перерахунок пенсії позивачці управлінням Пенсійного фонду України в м. Хмельницькому був проведений з 01.04.2009 р. відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з більшого стажу та заробітку. При здійсненні перерахунку застосовано показник середньої заробітної плати в середньому на одну особу по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за 2007 рік. Застосування показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за календарний рік, що передує року перерахунку ч. 4 ст. 42  Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» не передбачено. Перерахунки пенсії у 2008 році проводилися відповідно до підпункту 3 п.11  постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 р. № 530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян». Згідно спільного листа Міністерства праці та соціальної політики України, Пенсійного фонду України від 11.03.2009 р. № 20/0/18-09/039, № 4096/02-01, який є обов’язковим для виконання, до законодавчого врегулювання питання визначення показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески, перерахунки пенсій у 2009 р. відповідно до підпункту 3 п. 11 постанови Кабінету міністрів України від 28.05.2008 р. проводяться із застосуванням показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за 2007 р. (1197,91 грн.). Вказані обставини не були враховані судом першої інстанції при винесення постанови.

    Позивачка ОСОБА_4 апеляційну скаргу не визнала, у її задоволенні просить відмовити.

    Представник управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому в судове засідання не з’явився, про день, час і місце слухання справи повідомлений у встановленому законом порядку.      

    Колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга  не підлягає задоволенню з наступних мотивів.

    Судом встановлено, що позивачка ОСОБА_4 є пенсіонером та продовжує працювати.

З  1 квітня 2009 року, на підставі заяви позивачки, управлінням Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому ОСОБА_4 проведений перерахунок пенсії у відповідності до ч. 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з врахуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за календарний 2007 рік.

Вказані обставини підтверджуються наявними в матеріалах справи та дослідженими судом доказами.

    Давши належну оцінку зібраним по справі доказам суд першої інстанції прийшов до правильного висновку про неправомірність проведеного управлінням Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому перерахунку пенсії ОСОБА_4 з 1 квітня 2009 року із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну  особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за 2007 рік, а тому обґрунтовано задоволив позовні вимоги  ОСОБА_5

Норми матеріального права застосовані судом правильно, порушень процесуального закону, які б були підставою для скасування рішення, судом не допущено. Тому наявні підстави для відхилення апеляційної скарги відповідно до ст. 308 ЦПК України.

    Доводи апеляційної скарги на законність рішення суду не впливають і його висновки не спростовують.

      Відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003р., № 1058-IV в редакції Закону, яка діяла до 01.01.2008 року, у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії.

Кожний наступний перерахунок пенсії провадиться не раніш як через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії.

Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону.

Законом України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 28.12.2007 р., № 107-VІ ч. 4 ст. 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"  викладено у такій редакції «у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням не менше ніж 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії провадиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період після призначення пенсії не підлягає виключенню згідно із абзацом третім частини першої статті 40 цього Закону.»

Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 р. № 10-рп зміни, що були внесені до статей 40, 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині визначення зазначеного вище показника заробітної плати та порядку проведення перерахунку пенсій були визнані неконституційними.

    Підпунктом 3 п. 11 Постанови Кабінету Міністрів України 28.05.2008 р., № 530 "Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян" передбачено, що у разі коли застрахована особа після призначення пенсії відповідно до Закону продовжувала працювати, проводиться перерахунок пенсії з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період, що настає після призначення пенсії, не підлягає виключенню згідно з абзацом третім частини першої статті 40 Закону.

           Із заявою про перерахунок пенсії позивачка ОСОБА_4 звернувся в управління Пенсійного фонду України в квітні 2009 року, роком, що передує перерахунку пенсії є 2008 рік, тому перерахунок пенсії позивачці має здійснюватися із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка розраховується для обчислення пенсії за календарний 2008 рік.

     Інші підстави в межах доводів апеляційної скарги для скасування постанови суду, відсутні.

Керуючись ст. ст.  307, 308, 313, 314, 317    ЦПК України, колегія суддів

у х в а л и л а :    

    Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в м. Хмельницькому відхилити.

     Постанову Хмельницького міськрайонного суду від 3 лютого 2009 року залишити без змін.

    Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.

             Головуючий: /підпис/                  Судді: /підписи/

З оригіналом згідно: суддя апеляційного суду                  П.П. Самчук

====================================================================    

Головуючий у І інстанції – Лисяк Г.І.                                           Справа № 22ц- 729

Доповідач – Пастощук М.М.                                                                      Категорія №  57

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація