532/232/21
1-кп/532/54/2021
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 лютого 2021 р. м. Кобеляки
Кобеляцький районний суд Полтавської області у складі:
судді Макарчука С.М.
з участю:
прокурора Карпенка В.В.,
обвинуваченого ОСОБА_1
потерпілого ОСОБА_2
секретаря судових засідань Колінько О.С.
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду № 1 в м. Кобеляки кримінальне провадження № 12021175190000003 по обвинуваченню
ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Кобеляки Полтавської області, мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , громадянина України, не одруженого, офіційно не працевлаштованого, освіта професійно-технічна, раніше не судимого,
у вчиненні кримінального проступку, передбаченого частиною 1 статті 125 Кримінального кодексу України, —
В С Т А Н О В И В :
31 грудня 2020 року близько 23 години ОСОБА_1 , перебуваючи в гостях у ОСОБА_2 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_2 , в ході сварки із ОСОБА_2 , що виникла на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин, умисно наніс декілька ударів кулаком по обличчю потерпілого, спричинивши останньому тілесні ушкодження у виді синців на повіках правого ока, садна в лівій завушній ділянці, які відповідно до висновку судово-медичної експертизи № 5 від 06.01.2021 відносяться до легких тілесних ушкоджень, що не спричинили короткочасний розлад здоров`я.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив кримінальний проступок, передбачений частиною 1 статті 125 Кримінального кодексу України, а саме, умисне завдання тілесних ушкоджень легкого ступеня тяжкості, що не спричинили короткочасний розлад здоров`я.
29 січня 2021 року між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 укладено угоду про примирення.
Згідно з угодою ОСОБА_1 беззастережно визнав себе винуватим у вчиненні кримінального проступку, передбаченого частиною 1 статті 125 Кримінального кодексу України, в обсязі підозри.
Сторонами узгоджено, що при затвердженні угоди ОСОБА_1 буде призначене покарання за частиною 1 статті 125 Кримінального кодексу України у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.
Розглядаючи питання затвердження угоди суд виходить з наступного.
Відповідно до статті 468 Кримінального процесуального кодексу України у кримінальному провадженні може бути укладена угода про примирення між потерпілим та підозрюваним чи обвинуваченим.
За змістом частин 1, 3 статті 469 Кримінального процесуального кодексу України угода про примирення може бути укладена за ініціативою потерпілого, підозрюваного або обвинуваченого.
Угода про примирення між потерпілим та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, нетяжких злочинів та у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення.
Діяння, передбачене частиною 1 статті 125 Кримінального кодексу України, у вчиненні яких обвинувачений визнав себе винуватим, віднесене до категорії кримінальних проступків.
Потерпілий ОСОБА_2 під час розгляду справи в суді підтвердив свою згоду на укладення угоди, будь-яких вимог майнового чи морального характеру до підозрюваного ОСОБА_1 не має.
Обвинувачений ОСОБА_1 визнав себе винуватим у вчиненні інкримінованого йому кримінального проступку та погоджується на призначення узгодженого покарання.
Прокурор не заперечував проти затвердження угоди.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 цілком розуміє положення частин 1, 2 статті 473 та частини 5 статті 474 Кримінального процесуального кодексу України.
Судом встановлено, що укладення угоди сторонами є добровільним, не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дії будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді. Обвинувачений об`єктивно може виконати взяті на себе зобов`язання.
Відповідно до частини 1 статті 125 Кримінального кодексу України, умисне легке тілесне ушкодження карається штрафом до п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот годин, або виправними роботами на строк до одного року.
Таким чином, узгоджене сторонами покарання визначене у межах санкції частини 1 статті 125 Кримінального кодексу України.
Судом встановлено, що умови угоди не суперечать інтересам суспільства та вимогам Кримінального процесуального Кодексу та Кримінального кодексу України.
Виходячи з викладеного суд дійшов висновку про наявність підстав для затвердження угоди про примирення між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 .
Керуючись статтями 373, 374, 475 Кримінального процесуального кодексу України, суд, —
У Х В А Л И В :
Затвердити угоду про примирення від 29 січня 2021 року по кримінальному провадженню № 12021175190000003, укладену між потерпілим ОСОБА_2 та обвинуваченим ОСОБА_1 .
Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні кримінального проступку, передбаченого частиною 1 статті 125 Кримінального кодексу України та призначити узгоджене покарання у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень 00 копійок (вісімсот п`ятдесят гривень нуль копійок).
Роз`яснити ОСОБА_1 , що умисне невиконання угоди є підставою для притягнення до відповідальності, встановленої законом.
Вирок може бути оскаржений, з підстав, передбачених статтею 394 Кримінального процесуального кодексу України до Полтавського апеляційного суду або через Кобеляцький районний суд Полтавської області протягом 30 днів з дня його проголошення.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку суду.
Копію вироку негайно після його проголошення вручити обвинуваченому та прокурору.
Суддя