АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 березня 2009 р. м. Одеса
Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Одеської області у складі:
Головуючого: Градовського Ю.М.
суддів: Артеменко І.А., Суворова В.О.
при секретарі: Ксендзюк І.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Одесі апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Київського районного суду м.Одеси від 24 листопада 2008р. про залишення позову без розгляду, по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, приватного підприємства „Лідер Голд", акціонерно-комерційного банку соціального розвитку „Укрсоцбанк" про визнання недійсним договорів,
ВСТАНОВИЛА:
У вересні 2008р. ОСОБА_1 звернулась в суд із позовом до ОСОБА_2, приватного підприємства „Лідер Голд", акціонерно-комерційного банку соціального розвитку „Укрсоцбанк" про визнання недійсним договорів.
Ухвалою Київського районного суду м.Одеси від 29 вересня 2008р. відкрито провадження по справі та призначено попереднє судове засідання.
Враховуючи, що позивачка була двічі сповіщення про час і місце судового засідання належним чином, про причини неявки не повідомила, суд ухвалою від 24 листопада 2008р. позовну заяву ОСОБА_1 залишив без розгляду та повернув їй, роз'яснивши право на повторне звернення до суду.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить ухвалу суду від 24 листопада 2008р. про залишення позову без розгляду скасувати, справу передати на новий розгляд до суду першої інстанції в іншому складі, посилаючись на порушення норм права.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідь судді доповідача, доводи апеляційної скарги, пояснення на неї, перевіривши законність та обґрунтованість ухвали суду в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає необхідним скаргу задовольнити, ухвалу суду скасувати, справу направити на новий розгляд, з наступних підстав.
Залишаючи позовну заяву ОСОБА_1 без розгляду та повертаючи її стороні, суд першої інстанції виходив з того, що розгляд справи було призначено двічі, однак позивачка
Справа №22ц-796/2009
Головуючий у інстанції: Куриленко О.М.
Доповідач: Градовський Ю.М.
будучи належним чином сповіщена про час і місце судового засідання, про причини неявки не повідомила, в судове засідання не з'явилася.
Проте з таким висновком суду першої інстанції не може погодитись судова колегія, оскільки при вирішенні питання щодо залишення позовної заяви без розгляду, судом першої інстанції порушенні норми процесуального права.
Судова колегія вважає, що вказані порушення норм процесуального права призвели до неправильного вирішення справи, а тому апеляційний суд у відповідності до п.3 ч.1 ст.312ЦПК України ухвалу суду скасовує, справу направляє на новий розгляд до суду першої інстанції, з наступних підстав.
Апеляційним судом встановлено, що 18 вересня 2008р. (а.с.З) ОСОБА_1 звернулась в суд із позовом до ОСОБА_2, приватного підприємства „Лідер Голд", акціонерно-комерційного банку соціального розвитку „Укрсоцбанк" про визнання недійсним договорів.
Суд прийняв позовну заяву до розгляду та ухвалою від 29 вересня 2009р. відкрив провадження у справі, призначив попередній розгляд на 27 жовтня 2008р. (а.с.23).
В подальшому справа неодноразово призначалась до розгляду, останній раз на 24 листопада 2008р., однак відповідно до конверта, який повернувся разом з повісткою (а.с.31) ОСОБА_1 про час розгляду справи призначене на 24 листопада 2008р. сповіщена не була, про що на конверті зроблена відмітка про відсутність позивачки за вказаною адресою.
Однак, суд першої інстанції не зважаючи на те, що ОСОБА_1 належним чином не була сповіщена про час і місце розгляду справи, залишив позовну заяву без розгляду з наведених підстав та повернув заяву позивачу.
За таких обставин, судова колегія вважає, що ухвалу суду не можливо вважати законною та обгрунтваною, вона підлягає скасуванню, з направленням справи на новий розгляд до суду першої інстанції.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.307,312,315ЦПК України, колегія суддів
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задовольнити.
Ухвалу Київського районного суду м.Одеси від 24 листопада 2008р. про залишення позовної заяви без розгляду - скасувати, справу направити на новий розгляд до того ж суду.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту проголошення, однак може бути оскаржена у касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання законної сили.