Справа №2-0-59/2010
РІШЕННЯ
Іменем України
29 квітня 2010 року Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області в складі: головуючої судді - Старжинської О.Є., при секретарі - Ніколаєнко Г.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вознесенську заяву ОСОБА_1 про встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини
ВСТАНОВИВ:
15.02.2010 року представник заявника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 - звернувся до суду з заявою про встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини.
В обґрунтування своїх вимог представник заявника зазначав, що ОСОБА_1 є єдиним спадкоємцем за законом після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 року батька ОСОБА_3, але отримати свідоцтво про право власності по праву спадкування за законом після його смерті не має можливості, так як постійне проживання ОСОБА_1 зі спадкодавцем на час відкриття спадщини не підтверджено відповідними документами.
Посилаючись на те, що є докази (пояснення свідків), що підтверджують вказану обставину і що встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини має для заявника юридичне значення, представник заявника просив заяву задовольнити.
В судовому засіданні представник заявника підтримав вимоги.
Заінтересована особа - представник Вознесенської міської ради - в судове засідання не з'явився, суду надав заяву про розгляд справи за його відсутності.
Вислухавши пояснення представника заявника, допитавши свідків ОСОБА_4, ОСОБА_5, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає задоволенню.
Згідно свідоцтва про народження заявник ОСОБА_1 є рідним сином ОСОБА_3. ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року, заповіту після своєї смерті він не залишив.
Згідно статті 1261 ЦК України єдиним спадкоємцем за законом першої черги є заявник, дружина померлого - ОСОБА_6, яка також померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року. Після смерті померлого батька заявника залишилась спадщина у вигляді житлового будинку по АДРЕСА_1. Заявник з заявою про прийняття спадщини в строк, встановлений ст. 1270 ЦК України, до нотаріальної контори не звертався. Згідно домової книги заявник ОСОБА_1 не є зареєстрованим на час відкриття спадщини за адресою постійного проживання спадкодавця: АДРЕСА_1.
Відповідно до пункту 23 Постанови Пленуму Верховного Суду України №7 від 30.05.2008 року, якщо постійне проживання особи зі спадкодавцем на час відкриття спадщини не підтверджено відповідними документами, у зв’язку з чим нотаріус відмовив особі в оформленні спадщини, спадкоємець має право звернутися в суд із заявою про встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, а не про встановлення факту прийняття спадщини.
В судовому засіданні факт постійного проживання заявника ОСОБА_1 зі спадкодавцем ОСОБА_3 на час відкриття спадщини, в тому числі в період з січня по грудень 2005 року, підтверджується слідуючими доказами:
- повідомленням відділу інформаційних технологій УМВС України в Миколаївській області про те, що ОСОБА_1 23.12.2004 року звільнився із Казанківської виправної колонії №93 Миколаївської області за відбуттям строку покарання і вибув до Миколаївської області.
- вироком Первомайського міськрайонного суду від 30.05.2006 року, згідно якого місце проживання засудженого ОСОБА_1 визначено як АДРЕСА_1
- свідченнями свідків ОСОБА_4, ОСОБА_5 які підтвердили, що заявник ОСОБА_1 неодноразово засуджувався судами за вчинення злочинів до позбавлення волі, але в 2005 році він постійно проживав разом з батьком за адресою: АДРЕСА_1, в тому числі на час його смерті.
- довідкою квартального комітету, якою підтверджено постійне проживання заявника з спадкодавцем на час відкриття спадщини.
- копіями документів: свідоцтва про народження заявника ОСОБА_1 та свідоцтва про смерть ОСОБА_3
Встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини має для заявника юридичне значення, оскільки дає можливість успадкувати власність за правом спадкування за законом.
Керуючись ст.ст. 209, 212- 215, 259 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Встановити факт постійного проживання ОСОБА_1 з спадкодавцем ОСОБА_3 на час відкриття спадщини - ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Рішення може бути оскаржене в апеляційний суд Миколаївської області через міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення та подачі апеляційної скарги протягом 20 днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: (підпис) О.Є.Старжинська
З оригіналом згідно.
Суддя-