Судове рішення #9164806

АПЕЛЯЦІЙНИЙ   СУД   ПОЛТАВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

Справа № 22ц –455/2010р.                                    Головуючий по 1-й інстанції:

                                                                                                                Зємцов В.В.                                          

                                                                                   Суддя-доповідач: Антонов В.М.

У Х В А Л А  

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

06 квітня 2010 року,   м. Полтава, колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Полтавської області в складі:

Головуючого :                                    Антонова В.М.

Суддів:                                         Чічіля В.А.,  Мартєва С.Ю.

при секретарі :                                   Колодюк О.П.

розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві цивільну справу за апеляційною скаргою  ОСОБА_3

на  рішення Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 08 грудня 2009 року

по справі за позовом Відкритого акціонерного товариства Банк «Фінанси та Кредит» в особі філії Придніпровське  регіональне управління ВАТ «Банк Фінанси та Кредит» до ОСОБА_3 про стягнення  заборгованості  за кредитним договором , -

В С Т А Н О В И Л А :

Рішенням Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 08 грудня 2009 року позов ВАТ «Банк Фінанси та Кредит» задоволено.

Достроково розірвано кредитний договір № 72/SF2-05-08 від 16.05.2008 року.

Стягнуто солідарно з ОСОБА_3 та ОСОБА_5 на користь ВАТ «Банк Фінанси та Кредит» заборгованість за кредитним договором в сумі 22147,43 грн., та у повернення судового збору 471,47 грн.

З рішенням районного суду  не погодився відповідач ОСОБА_3 В апеляційній скарзі просив рішення місцевого суду скасувати, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права.

    Перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції, колегія суддів приходить до висновку, що скаргу слід відхилити.

   

    Відповідно до  ст. 308 ЦПК України, апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Судом першої інстанції вірно встановлено, і це вбачається з матеріалів справи, що 16 травня 2008 року між ВАТ «Банк Фінанси та Кредит» та ОСОБА_3 укладено кредитний договір № 72/SF2-05-08, відповідно до якого позивач надав відповідачу кошти в сумі 15 000 грн., на строк до 16.05.2011 року.

З метою забезпечення зобов’язання ОСОБА_3 між позивачем та відповідачем ОСОБА_5 було укладено договір поруки від 16.05.2008 року, згідно якого останній зобов’язувався  відповідати за виконання  ОСОБА_3 зобов’язань перед позивачем.

    Судом першої інстанції встановлено, що позивач свої зобов’язання за вищезазначеним договором виконав належним чином, надавши відповідачу кредит в сумі 15 000 грн.

Як вбачається із матеріалів справи, свої зобов’язання перед позивачем ОСОБА_3 не виконує, допустив  прострочення виконання грошових зобов’язань.

В результаті цього станом на 12.06.2009 року утворилась заборгованість по кредиту в сумі 22 147,43 грн.

    Відповідно до ст. 526 ЦК України, зобов’язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог – відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно ч. 1 ст. 553 ЦК України, за   договором   поруки   поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов'язку.

Поручитель відповідає перед кредитором за порушення зобов'язання боржником.

 

Статтею 554 ЦК України, встановлено, що у разі  порушення  боржником  зобов'язання, забезпеченого порукою,  боржник  і  поручитель  відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя.

Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що  і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки.

Отже, з огляду на вищенаведене, колегія суддів вважає, що місцевий суд прийшов до вірного висновку щодо задоволення позовних вимог ВАТ «Банк Фінанси та кредит», та стягнення коштів з боржника та поручителя в солідарному порядку.

Не заслуговують на увагу посилання апелянта про те, що в порушення норм ст. 651 ЦК України, позивач в односторонньому порядку підвищив йому процентну ставку по кредиту до 36 %, оскільки п. 4.9 кредитного договору, укладеного між сторонами передбачено, що у випадку  непогашення, несвоєчасного  погашення або погашення не у повному обсязі трьох поспіль щомісячних платежів по погашенню  позичкової заборгованості та/або  процентів за користування кредитними ресурсами та/або  щомісячних  комісійних винагород, за користування кредитними ресурсами застосовується  процентна ставка  у розмірі 36% річних та подальше нарахування процентів проводиться за вказаною ставкою.

 

Інші доводи апеляційної скарги не містять у собі нових фактів чи засобів доведення, які б спростовували висновки суду першої інстанції.

За таких обставин рішення  суду першої інстанції постановлено з додержанням вимог матеріального та процесуального права, підстав для його скасування не вбачається.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 303, 307, 308, 314, 316, 317 ЦПК України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А :

Апеляційну скаргу ОСОБА_3 відхилити.

Рішення Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 08 грудня 2009 року  залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України.

Головуючий:  

Судді:              

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація