Судове рішення #9164655

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

29 квітня  2010 року                                                                                    м. Сімферополь

Суддя Апеляційного суду Автономної Республіки Крим Погребняк С.М., розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Нижнегірського районного суду Автономної Республіки Крим від  22 березня 2010 року, якою

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженка с. Половинне Полонинського  району Курганської області, працюючої  головним  бухгалтером  Кримського республіканського  підприємства «Профілактична  дезинфекція Нижнегірського  району», проживаючого АДРЕСА_1,

притягнута до адміністративної відповідальності за ст. 41 ч. 1 КУпАП і підданна стягненню у вигляді штрафу в розмірі 510 гривень,

В С ТА Н О В И В :

Постановою Нижнегірського районного суду Автономної Республіки Крим від  22 березня 2010 року ОСОБА_2 визнана винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 41 ч. 1 КУпАП, і піддана стягненню у вигляді штрафу в розмірі 510 гривень за те, що працюючи на посаді  головного  бухгалтера  Кримського республіканського  підприємства «Профілактична  дезинфекція Нижнегірського  району», порушила вимоги законодавства про працю, тобто  в  порушення   ст. 33 Закону України "Про  оплату  праці", Закону України "Про  індексацію грошових доходів  населення» від  06.02.2003 р. № 491-IV, Порядку індексації  грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ 17.07.2003 р.  № 1078, індексація заробітної плати працівникам в 2009 році проведена з порушенням порядку її проведення  так  індексація заробітної плати працівникам не проведена в січні, лютому  , березні, квітні травні, червні, липні, серпні , вересні і  жовтні 2009 року; в  порушення ч. 3 ст. 115 КЗпП  України, заробітна плата працівникам за  час щорічної відпустки виплачується пізніше  чим  за три дні до початку відпустки, так ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_1, ОСОБА_5 вказані  виплати проведені  з  порушенням  вказаних термінів; в порушення ст. 110 КЗпП України, при виплаті  заробітної плати  працівники не повідомляються про   розмір та  підстави утримань із  заробітної плати; в порушення ст. 97 КЗпП України, в  березні-вересні 2009 року бухгалтеру Кримського республіканського  підприємства «Профілактична  дезинфекція Нижнегірського  району» нарахована  заробітна  плата не  пропорційно відпрацьованому  часу, віще  чим  передбачено штатним розписом.

У апеляційній скарзі ОСОБА_2 ставить питання про скасування постанови суду та закриття провадження по справі. Свої вимоги мотивує тим, що постанову винесено судом з порушенням норм КУпАП, без з’ясування всіх обставин по  справі, висновки суду є необгрунтованними.  Також посилається на  порушення вимог ст. 268 КУпАП, оскільки вона  не  була повідомлена про розгляд адміністративного матеріалу відносно неї в суді, тому  вважає що  було порушене її право на захист.  

Перевіривши доводи апеляційної скарги, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вважаю, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.

Вчинення ОСОБА_2 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 41 ч. 1 КУпАП, в  частині  допущених порушень вимог законодавства  про працю передбачених ст.ст. 97,  110, ст.115 КЗпП України, ст.33 Закону  України  «Про  оплату  праці»  підтверджено зібраними доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення від 30.01.2009 р. (а.с. 3), актом перевірки від 22.12.2009 р. (а.с. 4). Тому,   суд обґрунтовано  прийшов  до висновку про  наявність  в  діях  ОСОБА_2 ознак  правопорушення, передбаченого ст.41 ч.1  КУпАП .

У  відповідності  до  ст. 268 КУпАП  справа  про  адміністративне  правопорушення  розглядається  в  присутності  особи, яка  притягується  до  адміністративної відповідальності. Під час  відсутності цієї особи справу  може  бути  розглянуто у  випадках, коли є дані про  своєчасне її сповіщення  про  місце і  час  розгляду справи  і  якщо від неї не  надійшло  клопотання про  відкладення  справи.

Згідно  матеріалів  справи будь які  данні  про  належне  сповіщення ОСОБА_2 про  місце  і  час розгляду  справи відсутні, справа  розглянута  у  її  відсутність, що  є порушенням  вимог  ст.268 КУпАП . При  вказаних обставинах  постанова  суду  підлягає скасуванню  з прийняттям  нової постанови.

Згідно зі ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення  може бути накладено не пізніш як через три місяці  з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три  місяці з дня його виявлення. Як  слідує  із матеріалів  справи  вказане правопорушення  було  виявлено 22.12.2009 року, про  що  свідчить  акт  перевірки(а.с.4).

В  зв'язку  з тим , що на  даний  час строки накладення адміністративного стягнення  сплинули, провадження  по  справі підлягає закриттю в  зв'язку  з закінченням строків накладення адміністративного  стягнення .

Відповідно до п.7 ст. 247 КУпАП, керуючись ст. 294 КУпАП,

П О С Т А Н О В И В :

 Апеляційну скаргу ОСОБА_2  задовольнити  частково .

Постанову Нижнегірського районного суду Автономної Республіки Крим від  22 березня 2010 року щодо  ОСОБА_2 скасувати  та прийняти нову постанову, якою

провадження  по адміністративній  справі у  відношенні  ОСОБА_2 за  ст. 41 ч. 1 КУпАП закрити  в  зв’язку  з закінченням  строків  накладення  адміністративного  стягнення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація