АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22ц –957/2009р. Головуючий по 1-й інстанції:
Тімошенко Н.В.
Суддя-доповідач: Антонов В.М.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 квітня 2010 року м. Полтава, колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Полтавської області в складі:
Головуючого : Антонова В.М.
Суддів: Чічіля В.А., Мартєва С.Ю.
при секретарі : Колодюк О.П.
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві цивільну справу за апеляційною скаргою суб’єкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_3
на ухвалу судді Октябрського районного суду м. Полтави від 19 лютого 2010 р.
по справі за позовною заявою суб’єкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_3 до приватного нотаріуса ОСОБА_4 про визнання неправомірними дій приватного нотаріуса при видачі свідоцтва та визнання нікчемним правочину, -
В С Т А Н О В И Л А :
Ухвалою судді Октябрського районного суду м. Полтави від 19 лютого 2010 р. відмовлено у відкритті провадження за матеріалами позовної заяви суб’єкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_3 до приватного нотаріуса ОСОБА_4 про визнання неправомірними дій приватного нотаріуса при видачі свідоцтва та визнання нікчемним правочину.
У апеляційній скарзі СПД ФО ОСОБА_3 порушено питання про скасування ухвали з підстав невірного застосування судом першої інстанції норм процесуального права.
Колегія суддів, перевіривши законність і обґрунтованість ухвали суду першої інстанції у межах заявлених вимог та доводів апеляційної скарги, вважає, що остання задоволенню не підлягає.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.312 ЦПК України, апеляційний суд відхиляє скаргу і залишає ухвалу без змін, якщо судом першої інстанції ухвалу постановлено з додержанням вимог закону.
Згідно ч. 1 ст. 1 ГПК України, Підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності (далі - підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 12 ГПК України, господарським судам підвідомчі справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів, у тому числі щодо приватизації майна, та з інших підстав.
Як вбачається із матеріалів справи та вірно встановлено суддею місцевого суду спір виник між сторонами – ОСОБА_3 як суб’єктом підприємницької діяльності та приватним нотаріусом ОСОБА_4, яка є юридичною особою, крім того, спір виник, з підстав здійснення СПДФО ОСОБА_3 господарської діяльності.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що ухвала місцевого суду постановлена з додержанням вимог закону, підстав для її скасування не вбачається.
Доводи, викладені в апеляційній скарзі, не спростовують висновків суду першої інстанції.
Керуючись ст.ст. 303, 307 ч. 2 п. 1, 312 п.1, 314, 315, 317 ЦПК України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу суб’єкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_3 відхилити.
Ухвалу судді Октябрського районного суду м. Полтави від 19 лютого 2010 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.
Головуючий: підпис
Судді: підписи
З оригіналом згідно: