Судове рішення #9158551

                                                                                                  №2-302/2009р.

                                                           РІШЕННЯ

                                                   ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

 5 травня 2010 року Славутський міськрайонний суд Хмельницької області в складі:

    головуючого судді Тончук Р.І.

    при секретарі Придачук Г.Л.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Славуті цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,

                                                           встановив:

    Сторони перебувають у шлюбі з  5 серпня 1994 року. Шлюб зареєстрований Мухарівською сільською Радою Славутського району. Мають двох неповнолітніх дітей – дочку ОСОБА_3. ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина  ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, посилаючись на те, що у них з відповідачем сімейне життя не склалось. У сім»ї постійні сварки з-за його безпідставних ревнощів. З цієї причини сім»я розпалась і з вересня 2009 року вони проживають окремо. Поновлювати подружні стосунки не бажають обоє.

Діти проживають з нею і перебувають на її утриманні.

    Просить шлюб розірвати.

    У судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 позов підтримала, додатково пояснивши, що однією з причин  розпаду сім»ї також є зловживання відповідачем спиртними напоями , постійні образи з його боку. Крім того, після першого розгляду судом справи він наніс їй побої, заходів для примирення не вживав і своєї поведінки не змінив.

    Відповідач ОСОБА_2 у судове засідання не з»явився, хоча про день та час слухання справи повідомлений у встановленому порядку. Причин неявки суду не повідомив. Позивачка не заперечує проти заочного розгляду справи та постановлення заочного рішення.

    Заслухавши пояснення позивачки, вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.

    Судом встановлено, що сім»я фактично розпалась. Сторони припинили шлюбні стосунки і проживають окремо з вересня 2009 року. Як вбачається з пояснень позивачки, сім»я розпалась з вини відповідача, який негідно поводив себе в сім»ї, зловживав спиртними напоями, влаштовував сварки, ображав її на грунті безпідставних ревнощів.

    Протягом наданого судом строку ОСОБА_1 та ОСОБА_2 не примирились. Як пояснила позивачка, відповідач жодних заходів для примирення не вживав, після першого розгляду справи судом наніс їй побої. Вона не бажає поновлювати з ним подружні стосунки, оскільки переконана, що своєї поведінки він не змінить.

    Діти проживають і після розірвання шлюбу будуть проживати з нею. Утримувати їх буде сама, а при необхідності звернеться до відповідача з позовом про стягнення аліментів.

    Відповідач заперечень проти позову не надав і наведених позивачкою обставин не спростував. Його повторна неявка у судове засідання свідчить про його байдуже та безвідповідальне ставлення до сім»ї.

    Отже, перспективи для збереження сім»ї відсутні і шлюб підлягає розірванню.

Керуючись ст.ст. 104, 105, 110, 112 СК України, ст.ст. 8, 10, 212, 213, 224-226 ЦПК України, суд

                                                            вирішив:

       Позов задовільнити. Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 5 серпня 1994 року у Мухарівській сільській Раді Славутського району Хмельницької області, актовий запис № 4.

    Стягнути з ОСОБА_2 при одержанні в органах РАЦС свідоцтва про розірвання шлюбу 17 грн. держмита, ОСОБА_1 від такої сплати звільнити, оскільки шлюб розривається не з її вини і на її утриманні знаходиться 2-є неповнолітніх дітей.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заява про перегляд заочного рішення може бути подана відповідачем протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Заочне рішення може бути оскаржене позивачкою до Хмельницького апеляційного суду. Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом 10 днів з дня його проголошення, а апеляційна скарга протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

       Головуючий:

   

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація