Судове рішення #91581698

Гребінківський районний суд Полтавської області

___________________________________________________________________________________

Справа №: 2-207/09






Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

18 травня 2009 року м. Гребінка


Гребінківський районний суд Полтавської області у складі: головуючого судді Радзівона О.І., при секретарі Кузуб В.В., з участю представника позивача ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Гребінці цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Сербинівської сільської ради Гребінківського району Полтавської області про визнання в порядку спадкування за законом права власності на спадщину,-


ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду із зазначеним позовом. В обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що у зв`язку із відсутністю правового документу на спадковий будинок АДРЕСА_1 , у держнотконторі Гребінківського району йому було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, яка відкрилася після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 його батька, ОСОБА_3 .

В судовому засіданні представник позивача свої позовні вимоги підтримав повністю, просить суд визнати за ОСОБА_2 в порядку спадкування за законом право власності на 1/2 частину житлового будинку з допоміжними господарськими побудовами розташований в АДРЕСА_1 .

Представник відповідача в судове засідання не з`явився, надіславши до суду заяву, в якій вказав, що проти задоволення позовних вимог не заперечує, просить суд розглянути справу без його участі.

За таких обставин суд вважає, що рішення у справі можливо постановити у попередньому судовому засіданні. Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК при визнанні позову ухвалюється рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього Кодексу. Згідно ч. 4 ст. 174 ЦПК, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

На підставі наявних у справі доказів суд встановив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Сербинівка Гребінківського району Полтавської області помер ОСОБА_3 (батько позивачки), що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 , виданим 16.07.1999 р. Сербинівською сільською радою Гребінківського району Полтавської області (актовий запис № 10).

На час смерті він мав у власності 1/2 частину житлового будинку АДРЕСА_1 , який він разом із ОСОБА_4 збудували.

Так як спадщина відкрилася ІНФОРМАЦІЯ_1 , то відповідно до п.п. З п. 1 Постанови ПВСУ № 7 від 30.05.08 р. «Про судову практику у справах про спадкування» у разі відкриття спадщини до 1 січня 2004року застосовується чинне на той час законодавство, зокрема, відповідні правила Цивільного кодексу Української PCP, у тому числі щодо прийняття спадщини, кола спадкоємців за законом.

Станом на 15.04.91 р. ОСОБА_3 та ОСОБА_4 були членами колгоспного двору розташованого в с. Сербинівка Гребінківського району, у зв`язку з цим у 1991 році кожен із них мав право власності на 1/2 частину спірного домоволодіння.

Відповідно до ч. 2 ст. 524 ЦК УРСР спадкоємство за законом має місце, коли і оскільки воно не змінено заповітом.

За час свого життя ОСОБА_3 заповіту не склав.

Згідно з ч. 1 ст. 529 ЦК УРСР при спадкоємстві за законом спадкоємцями першої черги є, в рівних частках, діти (у тому числі усиновлені), дружина і батьки (усиновителі) померлого.

Після смерті ОСОБА_3 спадщину прийняв тільки позивач шляхом вступу в управління та користування спадковим майном, що підтверджується довідкою № 207 від 26.02.2009 року Сербинівської сільської ради Гребінківського району Полтавської області, із якої вбачається, що після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 його син, ОСОБА_2 дійсно допомагав по господарству гр-ці ОСОБА_4 , котра проживала разом з його батьком та вела спільне господарство, доглядав за будинком, обробляв земельну ділянку та ремонтував будинок та господарські будівлі.

Але при зверненні до державного нотаріуса для отримання Свідоцтва про право на спадщину позивачу було відмовлено, як видно із постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 18.04.09 р., у зв`язку із тим, що відсутній правовий документ на будинок, що передбачено п. 31 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, у пп. 2 ч. 1 якого зазначено, що нотаріус відмовляє у вчиненні нотаріальної дії, якщо не подані відомості (інформація) та документи, необхідні для в чинення нотаріальної дії.

Відповідно до ч. 1 ст. 548 ЦК УРСР для придбання спадщини необхідно, щоб спадкоємець її прийняв.

Згідно із п. 1 ч. 1, ч. 2 ст. 549 ЦК УРСР визнається, що спадкоємець прийняв спадщину якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном. Зазначені в цій статті дії повинні бути вчинені протягом шести місяців з дня відкриття спадщини.

Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.

На підставі викладеного, відповідно до вимог ч. 2 ст. 524; ч. 1 ст. 529; ч. 1 ст. 548; п. 1 ч. 1, ч. 2 ст. 549 ЦК УРСР; п.п. З п. 1 Постанови ПВСУ № 7 від 30.05.08 р. «Про судову практику у справах про спадкування», керуючись ст. ст. 3; 10; 11; 60; ч. 4 ст. 130; ч. 4 ст. 174; 212-215, ч. 1 ст. 223 ЦПК, суд, -


ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_2 задовольнити повністю.

Визнати за ОСОБА_2 в порядку спадкування за законом право власності на 1/2 частку житлового будинку з допоміжними господарськими побудовами розташований в АДРЕСА_1 .

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 цього Кодексу, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.


Суддя О. І. Радзівон





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація