АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 травня 2010 року м. Вінниця
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Вінницької області у складі:
Головуючого: Нікушина В.П.
Суддів: Копаничук С.Г., Сороки Л.А.
При секретарі: Кирилюк Л.М.
За участю представника: ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_2 до Ленінського відділу державної виконавчої служби Вінницького міського управління юстиції про визнання неправомірною бездіяльності державної виконавчої служби, стягнення неотриманих коштів за зберігання майна та стягнення невиплаченої заробітної плати за заявою ОСОБА_2 на рішення Козятинського міськрайонного суду Вінницької області від 8 лютого 2010 року, ухваленого поданій справі, -
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_2 звернувся в суд з вказаним позовом до Ленінського відділу державної виконавчої служби Вінницького міського управління юстиції.
Рішенням Козятинського міськрайонного суду Вінницької області від 8 лютого 2010 року ОСОБА_2 в задоволенні позовних вимог відмовлено.
25 лютого 2010 року він оскаржив це рішення в апеляційному порядку без попередньої подачі заяви про апеляційне оскарження.
Ухвалою апеляційного суду від 12 березня 2010 року його апеляційну скаргу залишено без розгляду через порушення строків на апеляційне оскарження, про поновлення, яких він не ставив питання.
26 березня 2010 року він звернувся з заявою про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції.
Обґрунтовуючи причини пропуску строку посилався на те, що він просив надіслати копію повного рішення поштою, однак, не дочекавшись, він 18 лютого 2010 року з’явився до суду та отримав рішення безпосередньо сам.
Заявивши після завершення розгляду справи в усній формі про свій намір оскаржувати рішення суду, він вважав що немає необхідності подавати таку заяву в письмовій формі. З цього ж моменту він вважав, що почав обраховуватись 20-денний строк на подачу апеляційної скарги.
Колегія суддів, заслухавши доповідача, ОСОБА_2, представника державної виконавчої служби, перевіривши обґрунтованість доводів щодо причин пропуску строку на подачу апеляційної скарги, дослідивши з цього приводу обставини справи, дійшла висновку про відсутність підстав для поновлення строку.
Рішення суду першої інстанції було проголошене 8 лютого 2010 року. За поясненнями самого ж заявника, його копію ним особисто було отримано в суді 18 лютого 2010 року, що не позбавляло його можливості подати в цей же день письмову заяву про намір його апеляційного оскарження, як того вимагає ч. 1 ст. 294 ЦПК України. Він також не був позбавлений цієї можливості і в день проголошення вступної та резолютивної частини рішення, а саме 8 лютого 2010 року.
Посилання ОСОБА_2 про те, що ним було зроблено усну заяву про намір апеляційного оскарження рішення 8 лютого 2010 року, після проголошення резолютивної частини рішення і саме з цього часу має обраховуватись 20-денний строк на подачу апеляційної скарги, суперечить вимогам тієї ж ч. 1 ст. 294 ЦПК України.
Відповідно до ст. 295 ЦПК України, заява про апеляційне оскарження подається у письмовій формі і в ній має зазначатись найменування суду, до якого вона подається, ім’я особи, яка подає її, а також судове рішення, що оскаржується.
Наведені заявником доводи про причини пропуску ним строку не можна розцінювати як такі, що є поважними.
Інших будь-яких об’єктивно існуючих перешкод для своєчасного апеляційного оскарження ОСОБА_2 рішення суду не існувало.
А тому, за наведених обставин та керуючись ст.ст. 70, 72, 73, 294 ЦПК України, колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Вінницької області, -
УХВАЛИЛА:
Відмовити ОСОБА_2 в поновлені строку на апеляційне оскарження рішення Козятинського міськрайонного суду Вінницької області від 8 лютого 2010 року, ухваленого по справі за позовом ОСОБА_2 до Ленінського відділу державної виконавчої служби Вінницького міського управління юстиції про визнання неправомірною бездіяльності державної виконавчої служби, стягнення не отриманих коштів за зберігання майна та стягнення невиплаченої заробітної плати .
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців, починаючи з дня набрання нею законної сили.
Головуючий-суддя:
Судді:
З оригіналом вірно: