Справа № 2а-868/10
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 квітня 2010 року Саксаганський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області в складі:
головуючого – судді Прасолова В.М.
при секретарі – Горбуновій Л.С.
за участю представника позивача – ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кривому Розі справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Криворізького військового ліцею про визнання права, суд –
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Криворізького військового ліцею, в якому просить: вважати, що термін його навчання в Криворізькому військовому ліцеї з 14 серпня 1987 року по 1 серпня 1990 року входить в військову службу до вислуги років для виходу на пенсію та з внесенням запису в послужний список його особової справи.
В обґрунтування позову посилається на наступне. В 1987 році закінчив 8 клас СШ № 8 та отримав свідоцтво про закінчення школи. Після закінчення школи його по повістці визвали в Центрально-Міський райвійськкомат, де запропонували поступити в спеціальну школу яка по закінченню дає змогу поступити в військовий ВУЗ без екзаменів. Після проходження військово-лікарської комісії і здачі вступних іспитів, вступив до Криворізької школи-інтернату та був зарахований в Криворізьку спеціальну школу та поставлений на всі види забезпечення (речове, продовольче та інше). Закінчив Криворізький військовий ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою 10.06.1990 року наказом № 99 (надалі ліцей), а потім цим наказом «Про розподіл випускників ліцею до військових навчальних закладів Міністерства Оборони СРСР», та у відповідності з наказом Начальника Головного управління військової освіти №99 від 01.08.1990 року був направлений на навчання до Київського вищого загально-військового командного училища, а згодом був переведений до Одеського інституту сухопутних військ, який закінчив в 1994 році. Згодом був переведений в Міністерство внутрішніх справ, для подальшого проходження військової служби. В 1987 році на базі Криворізької спеціалізованої школи була створена школа-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою із переходом учнів цієї школи до курсантів з військово-патріотичним вихованням, яке прирівняли до курсантів військових училищ колишнього СРСР. Постановою Кабінету Міністрів України №75 від 2 лютого 1993 року був створений військовий ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою на базі Криворізької спеціалізованої школи-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою та поглибленим знанням військових дисциплін. Даний військовий заклад був створений з метою якісної підготовки кандидатів для послідуючого навчання у вищих військових закладах України.
Відповідно до ст.ст.3,8,17,19,21,22,24,55,56, 58 Конституції України, закони та інші нормативні-правові акти не мають зворотної дії в часі, тому вважає, що оскільки в період виходу вищеназваної Постанови Кабінету Міністрів навчався в названому військовому ліцеї з 14.08.1987 року по 1.08.1990 рік, то має право на зарахування цих років до військової служби, які йому потрібні для вислуги років у зв’язку з виходом на пенсію.
З дня заснування ліцею і по теперішній час змінювалась підпорядкованість даного ліцею різним відомствам, але роль і мета учбового закладу залишались попередніми, якісна підготовка кандидатів до вступу в військові навчальні заклади України, військова форма одягу, казармене положення, поглиблене навчання військової справи за обраними військовими спеціальностями, забезпечення усіма видами забезпечення, та інші заходи, які повинні бути по плану курсантів військових вузів. Крім цього військовий комісаріат за місцем проживання майбутнього кандидата до зарахування в військовий ліцей формував особову справу курсантів, які проходили військову-лікарську комісію на ступень здатності до проходження військової служби в військових формуванням українського війська. Згідно п.1 ст.24. Закону України "Про загальний військовий обов'язок і військову службу" від 25 березня 1992 року, початок перебування на військовій службі вважається день перебування та вступу до військового навчального закладу( військового ліцею).
Звернувся в усній формі до ліцею з питання отримання довідки про те, що має право на пільги по вислузі років, однак йому було відмовлено. Факт вислуги років має для нього значення для визначення пільгового стажу, що може потягнути за собою нарахування розміру пенсії та інших соціальних пільг.
Змушений звернутись до суду, за місцем проживання, згідно п.2 ст.19КАС України, для вирішення питання про зарахування навчання у Криворізькому військовому ліцеї з 14.08.1987 року по 1.08.1990 року у строк вислуги років для виходу на пенсію так, як інших механізмів немає.
Частиною 3 ст.22 Конституції України, встановлено, що при прийняті нових законів або внесення змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Відповідно кодексу адміністративного судочинства України до адміністративних судів за місцем знаходження відповідача належать дії, що стосуються пенсійних прав.
Представник позивача у попередньому судовому засіданні позов підтримав повністю.
Відповідач у попереднє судове засідання не з’явився, подав заяву, згідно якої позов визнав повністю.
У попередньому судовому засіданні встановлено, що маються законні підстави для задоволення позову тому що, визнання позову відповідачем не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
На підставі викладеного, керуючись ст.24 Закону України "Про загальний військовий обов'язок і військову службу", ст.ст.10,11,158,163 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позов ОСОБА_2 до Криворізького військового ліцею - задовольнити повністю.
Вважати, що термін навчання ОСОБА_2 в Криворізькому військовому ліцеї з 14 серпня 1987 року по 1 серпня 1990 року входить в військову службу до вислуги років для виходу на пенсію та підлягає внесенню в послужний список особової справи ОСОБА_2.
На постанову може бути подана апеляційна скарга протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яку може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення постанови або в разі проголошення резолютивної частини - протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 186 КАС України, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Головуючий суддя: В.М. Прасолов