Судове рішення #9130940

НОВОВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

    11 березня 2010 року           справа № 2-а-79/10               м. Нововолинськ  

           Нововолинський міський суд Волинської області в складі головуючого судді Галушки О.Г., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом  ОСОБА_1  до управління  Пенсійного фонду  України в місті Нововолинську Волинської області про визнання дій неправомірними та зобов’язання виплатити перераховані пенсії,  

  встановив :

   

05 січня 2010 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України в місті Нововолинську Волинської області про визнання дій неправомірними та зобов’язання виплатити перераховані пенсії.

До початку судового розгляду справи,  позивач ОСОБА_1 подав до суду письмову заяву в якій просить суд проводити розгляд справи за його відсутності. Позовні вимоги підтримує повністю, просить їх задоволити.

          Представник відповідача - управління Пенсійного фонду України в м. Нововолинську до початку судового розгляду справи подав до суду заперечення проти позову та письмову заяву в яких позовні вимоги не визнає. Просить суд в задоволенні позову відмовити та проводити розгляд справи за відсутності представника відповідача.

          Відповідно до ч. 3 ст. 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд здійснюється в порядку письмового провадження.  

           Оскільки від всіх осіб, які беруть участь у справі, надійшло клопотання про розгляд справи за їх відсутності, суд вважає за необхідне проводити розгляд справи в порядку письмового провадження.

           Дослідивши матеріали справи та перевіривши наведені в адміністративному позові та в запереченні проти цього позову докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов слід задоволити.

Позивач обґрунтовує позовні вимоги тим, що згідно виконавчого листа Волинського окружного адміністративного суду від 26.10.2009 року № 390 визнано дії  управління Пенсійного фонду України в місті Нововолинську, щодо відмови у здійсненні перерахунку пенсій незаконними та зобовязано здійснити перерахунок йому державної пенсії в розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю в розмірі 75 % від мінімальної пенсії за віком, починаючи з 01 жовтня 2008 року, виходячи з встановленого відповідними законами розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Проте, нехтуючи цим, відповідач нараховану пенсію не виплатив, мотивуючи тим, що у виконавчому листі не зазначено про покладення на нього обов’язку виплатити цю пенсію. Позивач просить визнати неправомірними дії управління Пенсійного фонду України в місті Нововолинську  щодо невиплати перерахованої пенсії з 01 жовтня 2008 року та зобов’язати фонд здійснити виплату перерахованої державної пенсії в розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю в розмірі 75 % від мінімальної пенсії за віком починаючи з 01 жовтня 2008 року, виходячи з встановленого відповідними законами розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність..          

    Заперечуючи позов відповідач покликається на те, що постановою Волинського окружного адміністративного суду від 09.02.2008 року управління  Пенсійного фонду  України в місті Нововолинську було зобов’язано лише провести перерахунок пенсії ОСОБА_1, при цьому не поклавши обов’язок її виплатити . Вважає, що управління  Пенсійного фонду  України в місті Нововолинську не зобов’язано виплачувати перераховану пенсію.        

Судом встановлено, що управління Пенсійного фонду України в м. Нововолинську постановою Волинського окружного адміністративного суду було зобовязано здійснити перерахунок ОСОБА_1 державної пенсії в розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю в розмірі 75 % від мінімальної пенсії за віком починаючи з 01 жовтня 2008 року, виходячи з встановленого відповідними законами розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Відповідно до листа управління Пенсійного фонду України в місті Нововолинську №195/р-4 від 26.11.2009р. вбачається, що управлінням згідно  постанови суду проведено ОСОБА_1  нарахування пенсії відповідно до виконавчого листа Волинського окружного адміністративного суду виданого 26 жовтня 2009 року (а.с.5).

Частиною 1 статті 72 КАС України передбачено, що обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Отже, суд приходить до висновку, що саме відповідач зобов’язаний виплатити позивачеві перераховану державну пенсію в розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та додаткову пенсію за шкоду заподіяну здоров’ю в розмірі 75 % від мінімальної пенсії за віком, починаючи з 01 жовтня 2008 року, виходячи з встановленого відповідними законами розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

    Керуючись ст.ст.8,19,22 Конституції України, ст.ст.72, 159-163 Кодексу Адміністративного Судочинства України, суд, -

постановив :

    Позов задоволити.  

    Визнати неправомірними дії  управління Пенсійного Фонду України в місті Нововолинську Волинської області щодо невиплати ОСОБА_1, перерахованої державної пенсії в розмірі восьми мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю в розмірі 75 % від мінімальної пенсії за віком починаючи з 01 жовтня 2008 року згідно виконавчого листа №390 Волинського окружного адміністративного суду, виданого 26 жовтня 2009 року та зобов’язати управління Пенсійного Фонду України в місті Нововолинську виплатити ці перераховані розміри пенсій ОСОБА_1.

     Постанова може бути оскаржена  в апеляційному порядку через Нововолинський міський суд Волинської області шляхом подачі заяви про апеляційне  оскарження постанови протягом 10 днів з  дня винесення постанови.  Апеляційна скарга на постанову може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

    Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, передбачений ст.186 КАС України, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо її не було скасовано, набирає законної сили  після закінчення апеляційного розгляду справи.

Головуючий                підпис

Згідно з оригіналом

Суддя                                               О.Г. Галушка

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація