Судове рішення #9130487

копія

справа № 2-9254\09

                                                            Р І Ш Е Н Н Я

                          І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

23 березня 2010 року

Рівненський міський суд

Головуючий -  суддя Мельник О.В..

при секретарі Турович Н.С.,

з участю представника позивача Матвєєва С.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні  в м. Рівне цивільну справу за позовом публічного акціонерного товариства " УкрСиббанк " до  ОСОБА_2, ОСОБА_3, приватного підприємства «Профіт Рівне Плюс» про стягнення боргу за кредитним договором,

                        В С Т А Н О В И В :

    У судовому засіданні представник позивача позов підтримав та пояснив, що 21 квітня 2008 року між позивачем та відповідачем ОСОБА_2 було укладено кредитний договір, за яким останній отримав кредит у розмірі 44000 доларів США на строк до 20 квітня 2018 року під 14% річних. Позичальник зобов’язався погашати кредит та сплачувати проценти. Взяті на себе зобов’язання відповідач не виконав, у зв’язку з чим сума боргу відповідача перед позивачем станом на 27.08.2009 року становить 45342,48 доларів США, яка складається з 42105,92 доларів США - простроченої заборгованості по кредиту, 3236,56 долари США – заборгованості за простроченими відсотками за користування кредитними коштами, а також 1265,63 грн. пені, відповідно до п.4.3. кредитного договору та неустойки у розмірі 500 грн., відповідно до п. 4.1. кредитного договору. В забезпечення виконання зобов’язань ОСОБА_2 за кредитним договором 21 квітня 2008 року банком з ОСОБА_3, та ПП «Профіт Рівне Плюс» було укладено договори поруки, згідно з п. 1.4. яких, відповідальність боржника і поручителя є солідарною. Просить суд стягнути з відповідачів солідарно указану суму заборгованості.

    Відповідачі на розгляд справи до суду повторно не з’явились, про поважність причин своєї неявки суд не повідомили.

    Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення повністю.

Судом встановлено, що 21 квітня 2008 року між позивачем та відповідачем ОСОБА_2 було укладено кредитний договір, за яким останній отримав кредит у розмірі 44000 доларів США на строк до 20 квітня 2018 року під 14% річних. Позичальник зобов’язався погашати кредит та сплачувати проценти. Взяті на себе зобов’язання відповідач не виконав.

Із дослідженого судом розрахунку заборгованості судом беззаперечно встановлено, що сума боргу відповідача перед позивачем станом на 27.08.2009 року становить 45342,48 доларів США, яка складається з 42105,92 доларів США - простроченої заборгованості по кредиту, 3236,56 долари США – заборгованості за простроченими відсотками за користування кредитними коштами, а також 1265,63 грн. пені, відповідно до п.4.3. кредитного договору та неустойки у розмірі 500 грн., відповідно до п. 4.1. кредитного договору.

Згідно з офіційним курсом НБУ, 100 доларів США коштують 795,44 грн..  

Судом встановлено, що в забезпечення виконання зобов’язань ОСОБА_2 за кредитним договором 21 квітня 2008 року банком з ОСОБА_3, та ПП «Профіт Рівне Плюс» було укладено договори поруки, згідно з п. 1.4. яких, відповідальність боржника і поручителя є солідарною.

Отже, факт невиконання в порушення вимог ст. 526. ст. 1050, ст. 1054 ЦК України вказаного зобов’язання за кредитним договором підтверджується дослідженим судом розрахунком заборгованості, а тому з урахуванням вимог ст.ст. 553,554 ЦК України, приймаючи до уваги офіційний курс долара США до гривні, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню на суму 362437,85 грн. (360672,22 грн. (заборгованість по тілу кредиту та відсоткам за користування кредитними коштами)+500 грн. неустойка + 1265,63 грн. пеня).

    Керуючись ст.ст. 10,11,60,88,212,214,215 ЦПК України, суд,            

           

    В И Р І Ш И В :

    Стягнути солідарно з ОСОБА_2, ОСОБА_3, приватного підприємства «Профіт Рівне Плюс» на користь публічного акціонерного товариства "УкрСиббанк " заборгованість за кредитним договором  в сумі  362437 гривень 85 копійок, а також 1700 судових витрат по сплаті державного мита та 120 гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Заочне  рішення  може  бути  переглянуте  судом,  що  його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про  перегляд  заочного  рішення  може  бути  подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

На рішення може бути подано апеляцію до апеляційного суду Рівненської області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка повинна бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду через Рівненський міський суд.

Суддя          /підпис/

Копія вірна:

Рішення не набрало чинності.

Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація