Справа 2-7329/10
У Х В А Л А
20 січня 2010 року м. Рівне
Рівненський міський суд у складі :
головуючий - суддя Мельник О.В.,
при секретарі Яремі Г.В.,
з участю представника позивача ОСОБА_1,
представника відповідача Боришевської В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_3 до Київського університету права про визнання трудового договору укладеним,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_3 звернувся до суду з позовом до Київського університету права Національної академії наук України про визнання трудового договору укладеним.
До початку судового засідання представник позивача подала суду письмову заяву з клопотанням позивача про залишення вказаного позову без розгляду.
Вислухавши думку осіб, які беруть участь у справі щодо заявленого клопотання, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до наступного висновку.
Відповідно до ст. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому Цивільним процесуальним кодексом України звернутись до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав.
Реалізувавши таке право, в подальшому така особа може набути процесуального статусу позивача.
Пунктом 5 ч. 1 ст. 207 ЦПК України позивачеві надане право подати заяву про залишення позову без розгляду.
Отже, законодавець диспозитивно наділив позивача правом як ініціювати процес по захисту своїх прав, так і правом ініціювати припинення такого процесу.
Таке процесуальне право позивача, яке витікає з конституційного права людини, передбаченого ч. 2 ст.55 Конституції України не може бути ніким обмежене, а тому законодавцем було імперативно зобов’язано суд в ч. 1 ст. 207 ЦПК України постановити ухвалу про залишення заяви без розгляду, якщо позивач подав про це відповідну заяву.
Окрім того, ухвалою суду від 24 червня 2009 року було забезпечено даний позов ОСОБА_3, шляхом заборони відповідачу вчиняти будь-які дії щодо звільнення ОСОБА_3 з посади директора Рівненського інституту Київського університету права Національної академії наук України.
Відповідно до ч.6 ст. 154 ЦПК України, якщо заяву залишено без розгляду, вжиті заходи забезпечення позову застосовуються до набрання судовим рішенням законної сили. Проте суд може одночасно з ухваленням судового рішення або після цього постановити ухвалу про скасування заходів забезпечення позову.
Враховуючи те, що указаний позов підлягає залишенню без розгляду у забезпеченні позову також відпала необхідність, а тому вказані заходи підлягають скасуванню.
Керуючись п. 5 ч. 1 ст. 207, ч. 6 ст. 154 ЦПК України, суд,
у х в а л и в :
Позовну заяву ОСОБА_3 до Київського університету права про визнання трудового договору укладеним – залишити без розгляду.
Скасувати заходи забезпечення позову, вжиті відповідно до ухвали Рівненського міського суду від 24 червня 2009 року по справі № 2-7329/09 про заборону Київському університету права Національної академії наук України вчиняти будь-які дії щодо звільнення ОСОБА_3 з посади директора Рівненського інституту Київського університету права Національної академії наук України.
Заяву про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції може бути подано протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя
- Номер: 6/522/984/18
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-7329/09
- Суд: Приморський районний суд м. Одеси
- Суддя: Мельник Олег Володимирович
- Результати справи: у задоволенні подання (клопотання) відмовлено
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 04.12.2018
- Дата етапу: 14.12.2018