№2-1131/10р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 травня 2010 року Залізничний районний суд м. Сімферополя Автономної Республіки Крим у складі
головуючого, судді – Шильнова М.О.
при секретарях – Тихоновій К.В., Богачові М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у м. Сімферополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третьої особи Другої Сімферопольської державної нотаріальної контори про встановлення додаткового строку на прийняття спадщини, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2, третьої особи Другої Сімферопольської державної нотаріальної контори про встановлення додаткового строку на прийняття спадщини, мотивуючи свої позовні вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її син – ОСОБА_4. При зверненні до Другої сімферопольської державної нотаріальної контори для отримання свідоцтва про право на спадщину за законом, їй було відмовлено, так як вона пропустила строк на прийняття спадщини. У зв’язку з чим просить суд поновити їй строк на прийняття спадщини, і встановити додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини за заповітом.
На підставі ухвали від 16.03.2010 року до участі у справі у якості третьої особи було залучено - Другу Сімферопольську державну нотаріальну контору.
Позивачка у судовому засіданні наполягала на задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Відповідачка надала на адресу суду заяву, у якій просила розглянути справу за її відсутності та винести рішення у відповідності з законом.
Третя особа у судове засідання не з’явилась, надіслала суду листа про розгляд справи у їх відсутність.
Вислухавши позивачку, вивчивши матеріали цивільної справи, оцінивши надані докази по справі у їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 про встановлення додаткового строку на прийняття спадщини підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_4 (а.с.8).
Відповідно до свідоцтва про народження ОСОБА_1 є матір’ю ОСОБА_4, актовий запис № 37 від 08.07.1970 року (а.с. 9).
Відповідно до п.24 Постанови Пленуму Верховного Суду України „Про судову практику у справах про спадкування ” від 30 травня 2008 року, вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов’язані з об’єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.
Після смерті ОСОБА_4 спадкоємець за законом ОСОБА_1 09.04.2009 року подала заяву про прийняття спадщини до Другої Сімферопольської державної нотаріальної контори.
Однак, 10.04.2010 року відповідно до листа Другої Сімферопольської державної нотаріальної контори ОСОБА_1 було відмовлено у прийнятті заяви про прийняття спадщини у зв’язку з пропуском встановленого законом строку для їй подачі (а.с. 10).
Суд находить причини пропуску шості місячного строку поважними, оскільки, у вказаний період ОСОБА_1 зверталась до правоохоронних органів, у тому числі до Київського районного суду м. Сімферополя у зв’язку з оскарженням постанови про закриття кримінальної справи відносно її загиблого сина – ОСОБА_4, що підтверджується Постановою Київського районного суду м. Сімферополя від 08.12.2008 року (а.с. 12).
Крім того, після загибелі сина ОСОБА_1 знаходилась у стані нервового потрясіння та душевної депресії та немала можливості своєчасно звернутись до Другої Сімферопольської державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини.
Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини. Суд вважає можливим встановити такий строк для позивачки в два місяці.
На підставі наведеного, керуючись статтями 1270, 1272 Цивільного Кодексу України, статтями 10, 11, 60, 209, 212-215, 218, 294 ЦПК України, суд –
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третьої особи Другої Сімферопольської державної нотаріальної контори про встановлення додаткового строку на прийняття спадщини - задовольнити.
Визначити додатковий строк для прийняття спадщини ОСОБА_1 після смерті її сина – ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, терміном в два місяця, з дня набрання чинності рішенням суду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.
Суддя
- Номер: 6/674/15/18
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-1131/2010
- Суд: Дунаєвецький районний суд Хмельницької області
- Суддя: Шильнов Микола Олександрович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 12.04.2018
- Дата етапу: 10.05.2018