Судове рішення #9120412

ПОСТАНОВА

Іменем України

№2а-7/2009

12 березня 2009 р.     м.  Донецька

Калінінський районний суд міста Донецька Донецької області у складі:

Головуючої судді     - Карпушової О.В.

при секретарі     - Глушко К.А.

за участю сторін

представник відповідача     - ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.  Донецьку справу за адміністративним позовом

ОСОБА_2 до Управління  праці та соціального захисту населення Калінінської

районної м.  Донецька Ради,  про визнання дії суб'єкту владних повноважень неправомірними,  про

стягнення недоотриманих сум допомоги по нагляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку,

ВСТАНОВИВ:

03.11.2008 р. до суду надійшов позов ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Калінінської районної м.  Донецька Ради,  про визнання дії суб'єкту владних повноважень неправомірними,  про стягнення недоотриманих сум допомоги по нагляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Заявниця зазначила,  що з січня 2008 року знаходиться у декретній відпустці по догляду за дитиною ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1,  до досягнення дитиною трирічного віку і отримує щомісячну державну допомогу по догляду за дитиною,  яка сплачується відповідачем,  але вона вважає,  що розмір допомоги відповідачем встановлений не вірно,  так як згідно  ст.  15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку має надаватися у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років,  який за  ст. 2 цього ж закону,  визначається відповідно до Закону України "Про прожитковий мінімум". Згідно Закону України "Про державний бюджет на 2008 рік" прожитковий мінімум для дітей віко до 6 років був встановлений: з 1 січня - 526грн.,  з 1 квітня - 538грн.,  з 1 липня 540грн.,  1 жовтня 557 грн. Враховуючи вказане,  заявниця вважає,  що їй у 2008 році не сплачені наступні суми: за січень - 400грн. 19коп.,  лютий - 396грн.,  березень - 396грн.,  квітень - 408 грн.,  червень - 408 грн.,  липень - 410грн.,  серпень - 410 грн.,  вересень - 410 грн.,  жовтень 427грн.,  загальна сума 3665 грн. 19коп. Посилаючись на рішення Конституційного суду України від 09.07.2007 р. № 6-рп-2007 р. і від 22.05.2008 р. № 10-рп-2008 p.,  Конституцію України,  Закон України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми",  позивачка просить визнати неправомірними дії відповідача по недоплаті їй соціальної допомоги,  так як порушуються її конституційне право на соціальних захист та достатній життєвий рівень,  що закріплено  ст.  ст.  46,  48 Конституції України. В наслідок чого вона просить суму 3661грн. стягнути на її користь з відповідача,  і зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Калінінської районної м.  Донецька Ради в подальшому проводити нарахування і виплату соціальної допомоги у розмірі,  виходячи з розрахунку встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.

Позивачка у судове засідання не з'явилася,  суду надала заяву про слухання справи за її відсутності,  про підтримку позовних вимог.

Представник відповідача ОСОБА_1 у судовому засіданні позовні вимоги не визнала. Суду були надані письмові заперечення де вказано,  що позивачка з 15.01.2008 р. отримує соціальну допомоги по догляду за дитиною до трирічного віку у зв'язку з народженням ІНФОРМАЦІЯ_1 дитини ОСОБА_3. Згідно п.9 Порядку призначення і виплати допомоги при народжені дитини та допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку особам,  застрахованим в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування,  затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 січня 2007 року № 13,  допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначається у розмірі,  що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму,  встановленого для працездатних осіб,  та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців,  але не менш 23 відсотків зазначеного прожиткового мінімуму. Тобто,  виплати ОСОБА_2 допомоги по догляду за дитиною здійснені відповідно до діючого законодавства. Щодо решти позовних вимог відповідачем вказано,  що захисту у суді підлягають порушені права сторони,  а в даному випадку спірні правовідносини ще не виникли,  тому позовні вимоги необгрунтовані і не підлягають задоволенню.

Суд,  заслухавши учасників процесу,  дослідивши матеріали справи,  вважає,  що позов необгрунтованій і не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Встановлено,  що ОСОБА_2 є матір'ю ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1,  що підтверджено свідоцтвом про народження,  актова запис № 892 від 12.11.2007. відділ РАЦС Калінінського районного управління юстиції м. Донецька.

Законом України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" від 21.11.1992 р. № 2811-ХП встановлено гарантований державою рівень матеріальної підтримки сімей з дітьми шляхом надання державної грошової допомоги з урахуванням складу сім'ї,  її доходів та віку дітей і спрямований на забезпечення пріоритету державної допомоги сім'ям з дітьми у загальній системі соціального захисту населення. Згідно ч.1  ст. 1 вказаного закону встановлено,  що громадянин України в сім'ях яких виховуються та проживають неповнолітні діти,  мають право на державну допомогу у випадках та на умовах,  передбачених цим Законом на іншим законами України. Вказаний Закон був змінений у зв'язку з прийняттям Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 р." від 28.12.2007 р.№ 107,  який набув чинності з 01.01.2008р. Таким чином,  згідно ч.1  ст.  15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" відповідно до яких допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі,  що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом,  встановлених для працездатних осіб та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців,  але не менш 130 грн. Внесені зміни не були предметом розгляду Конституційним Судом України.

Крім того,  згідно п.3 Перехідних Положень Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" розмір державної допомоги сім'ям з дітьми,  передбаченої статтею 15 цього Закону,  визначається Верховною Радою України в закону про Державний бюджет України на відповідний рік у відсотковому відношенні до прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку з поступовим наближенням до прожиткового мінімуму,  але не може бути нижчим за величину,  що дорівнює 25 відсоткам зазначеного прожиткового мінімуму.

Судом встановлено,  що ОСОБА_2 знаходиться на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення Калінінської районної м.  Донецька Ради,  з січня 2008 року,  у зв'язку з декретною відпусткою по догляду за дитиною ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1,  до досягнення дитиною трирічного віку. Вказані обставини підтверджені свідоцтвом про народження дитини та сторонами не оспорювалися.

З 15.01.2008 р. ОСОБА_2 отримує щомісячну державну допомогу по догляду за дитиною,  яка сплачується відповідачем у розмірах: січень 2008р. - 125 грн.81коп.,  лютий - жовтень 2008р. по 130 грн.

Таким чином,  приймаючи до уваги вищевказане,  суд дійшов висновку,  що нарахування позивачці соціальної допомоги по нагляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку здійснено відповідачем згідно чинного законодавства і проводяться виплати у повному обсязі,  тому позовні вимоги є необгрунтованими і не підлягають задоволенню. Суд вважає,  що відповідач діяв на підставі  ст.  23 Закону України «Про державний бюджет України на 2008 рік» якою встановлено,  що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі,  що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом,  встановленим для непрацездатних осіб,  та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців,  але не менш 130 грн. Дана норма не була оскаржена і не відмінена,  тому у суду не має підстав для визнання дій відповідача неправомірними,  оскільки відповідач діяв у межах та на підставі повноважень наданих законодавством,  тобто соціальна допомога позивачці сплачувалась у повному обсязі у вказаний період.

На підставі вищевикладеного,   ст.  46 Конституції України,  Закону України „Про державну допомогу сім'ям з дітьми»,  Закону України «Про Державний бюджет України на 2008р.»,  Постанови Кабінету Міністрів України „Деякі питання призначення і виплати допомоги сім'ям з дітьми",

керуючись  ст.  ст.  7-11,  15,  17,  70-72,  158-163,  167 КАС України,  суд,  -

ПОСТАНОВИВ:

Відмовити ОСОБА_2 у задоволені позовних вимог до Управління праці та соціального захисту населення Калінінської районної м.  Донецька Ради,  про визнання дії суб'єкту владних повноважень неправомірними,  про стягнення недоотриманих сум допомоги по нагляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через Калінінський районний суд м.  Донецька. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга,  подані після закінчення строків,  встановлених  ст.  186 КАС України,  залишаються без розгляду,  якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи,  яка їх подала,  не знайде підстав для поновлення строку,  про що постановляється ухвала.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація