КОПІЯ
Справа № 2-2552
2010 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Заочне
15 квітня 2010 року Оболонський районний суд м. Києва у складі:
головуючого – судді – Таргоній Д.О.,
при секретарі – Фоменко О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Києва цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3, третя особа: Відділ паспортної реєстраційної та міграційної роботи Оболонського РУ ГУ МВС України у м. Києві, про усунення перешкод в користуванні власністю та скасування реєстрації,
ВСТАНОВИВ:
Позивачі звернулась до суду з позовом до відповідача і просять постановити рішення, яким зобов’язати відповідача не чинити перешкод у користуванні квартирою АДРЕСА_1, посилаючись на те, що вони є співвласниками вказаної квартири на підставі свідоцтва про право власності на житло ві 04.09.1997 року та свідоцтв про право на спадщину за законом від 05.03.2009 року.
Відповідач являється колишнім чоловіком ОСОБА_2, був зареєстрований в квартирі під час перебування з нею у шлюбі, як член родини. На даний час шлюб розірвано, він в спірній квартирі не проживає, речей його в ній немає, місцезнаходження невідоме.
В судовому засіданні позивачі позов підтримали, пояснили, що відповідач з травня 2009 року виїхав з квартири, забрав все своє майно, квартирою не цікавиться, у витратах на утримання житла участі не приймає, натомість позивачі повинні нести додаткові витрати, пов’язані з оплатою комунальних послуг, що погіршує їх матеріальне становище. Фактичне місце проживання відповідача їм не відоме, тому вони не можуть вирішити даний спір в без звернення до суду.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про час розгляду справи повідомлявся відповідно до ч. 3 ст. 76 ЦПК України, судову повістку йому вручити неможливо, оскільки за адресою спірної квартири він не проживає, а фактичне його місце проживання не відоме. З огляду на це, відповідно до ч. 1 ст. 224 ЦПК України, суд вважає можливим провести заочний розгляд справи у відсутності відповідача на підставі наявних у ній доказів.
Представник третьої особи в судове засідання не з’явився, про день слухання справи повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомив. Суд вважає можливим розглянути справу у відсутності представника третьої особи.
Вислухавши пояснення позивачів, дослідивши докази по справі, суд встановив наступне.
Позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 являються співвласниками квартири АДРЕСА_1 на підставі свідоцтва про право власності на житло ві 04.09.1997 року та свідоцтв про право на спадщину за законом від 05.03.2009 року (а.с.10, 12, 14).
Відповідач ОСОБА_3 був зареєстрованій в квартирі АДРЕСА_1 23.01.2003 року, як член сім’ї, перебуваючи у шлюбі з ОСОБА_2 (а.с. 6, 15)
Відповідно до свідоцтва про розірвання шлюбу, шлюб між ОСОБА_3 та ОСОБА_2 розірвано 08.09.2009 р. (а.с. 5)
З пояснень, наданих позивачами, вбачається, що відповідач тривалий час за вказаною адресою не проживає, участі у витратах на квартиру не несе.
Відповідно до ст. 391 ЦК України, власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.
Оцінивши в сукупності досліджені в судовому засіданні докази по справі, суд вважає, що позивачі, як власники спірної квартири мають право вимагати усунення відповідачем перешкод у користуванні квартирою та мають право вимагати скасування реєстрації відповідача у спірній квартирі.
На підставі викладеного, керуючись ст. 391 ЦК України, ст. 150, 155 Житлового кодексу України, ст. ст. 10, 15, 60, 209, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, суд –
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3, третя особа: Відділ паспортної реєстраційної та міграційної роботи Оболонського РУ ГУ МВС України у м. Києві, про усунення перешкод в користуванні власністю та скасування реєстрації – задовольнити.
Зобов’язати ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, не чинити перешкод ОСОБА_1 та ОСОБА_2 у користуванні квартирою № АДРЕСА_1
Зобов’язати відділ паспортної реєстраційної та міграційної роботи Оболонського РУ ГУ МВС України у м. Києві скасувати реєстрацію ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, в квартирі № АДРЕСА_1
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду м. Києва через Оболонський районний суд м. Києва шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається протягом 10 днів.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20-ти денний строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя: (підпис)
Копія вірна,
Суддя: Таргоній Д.О.
Секретар:
- Номер: 2-в/409/75/17
- Опис:
- Тип справи: на заяву про відновлення втраченого судового провадження
- Номер справи: 2-2552/2010
- Суд: Білокуракинський районний суд Луганської області
- Суддя: Таргоній Д.О.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 19.10.2017
- Дата етапу: 30.11.2017
- Номер: 6/243/211/2021
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-2552/2010
- Суд: Слов'янський міськрайонний суд Донецької області
- Суддя: Таргоній Д.О.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 07.04.2021
- Дата етапу: 17.06.2021