Судове рішення #9118648

Копія                                                        Справа № 2-1848/10

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

заочне

    06 квітня 2010 року    Оболонський районний суд м. Києва у складі

        головуючого судді     -         Таргоній Д.О.,

        при секретарі         -                 Фоменко О.С.,

    розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення боргу,

ВСТАНОВИВ:

В січні 2010 року позивачка звернулась до суду з даним позовом та просить винести рішення, яким стягнути з ОСОБА_2 заборгованість в сумі 122 455,19 грн. В обґрунтування позовних вимог послалась на те, що 12.08.2009 року вона надала ОСОБА_2 грошові кошти в сумі 5 200,00 євро та 7 250,00 доларів США зі строком повернення до 30.09.2009 року, про що була складена відповідна розписка. Але взяті на себе зобов’язання відповідачка не виконала, позичені кошти не повернула. Крім того, позивачка просить стягнути суму індексу інфляції за весь час прострочення в розмірі 2540,84 грн. та 3% річних в розмірі 685,97 грн.

В судовому засіданні позивачка позов підтримала та просила стягнути з відповідачки на її користь суму боргу в розмірі 5 200,00 євро та 7 250,00 доларів США, що станом на 09.12.2009 року еквівалентно 119 228,38 грн., суму інфляції в розмірі 2 540,84 гр., 3% річних в розмірі 685,97 грн. та судові витрати в сумі 1344,55 грн.

Відповідачка в судове засідання не з’явилась, про час та місце розгляду справи повідомлялась відповідно до ч. 9 ст. 74 ЦПК України, шляхом опублікування оголошення про її виклик до суду в газеті «Урядовий кур’єр» від 25.03.2010 р. № 54. В зв’язку з чим суд визнає неявку відповідачки без поважних причин та вважає можливим провести заочний розгляд справи відповідно до вимог ст. 224 ЦПК України.

Суд, заслухавши пояснення позивачки, дослідивши письмові докази у справі, встановив наступне.

12.08.2009 року ОСОБА_3 надала ОСОБА_2 грошові кошти в сумі 5 200,00 євро та 7 250,00 доларів США, що станом на 09.12.2009 року еквівалентно 119 228,38 грн., зі строком повернення до 30.09.2009 року, про що свідчить відповідна розписка (а.с. 13). Але взяті на себе зобов’язання відповідачка не виконала та позичені кошти не повернула.

Як вбачається з наданого розрахунку, сума інфляції за весь час прострочення ОСОБА_4 грошових зобов’язань перед ОСОБА_1 складає 2540,84 грн., 3% річних складає 685,97 грн. (а.с. 5).

Відповідно до ст. 526 ЦК України, зобов’язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог – відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно ч. 2 ст. 1047 ЦК України, на підтвердження укладення договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника або інший документ, який посвідчує передання йому позикодавцем визначеної грошової суми або визначеної кількості речей.

Відповідно до ч. 1. ст. 1049 ЦК України, позичальник зобов’язаний повернути позикодавцеві  позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позичкодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.

На підставі ч. 2 ст. 625 ЦК України, боржник на вимогу кредитора зобов’язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3 % річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

З огляду на викладене, судом встановлено, що ОСОБА_2 не виконала взяті на себе зобов’язання щодо повернення позичених коштів, а тому суд вважає позовні вимоги ОСОБА_1 обґрунтованими, доведеними та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України, з відповідачки на користь позивачки підлягає стягненню судовий збір у розмірі 1 224,55 грн. та 120 грн. витрат за інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільних справ, а всього 1344,55 грн. судових витрат.

Керуючись ст. ст. 526, 527, 625, 1047, 1049 ЦК України, ст.ст. 84, 88, 169, 212-215, 224-226 ЦПК України,  суд –

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення боргу - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 грошові кошти за договором позики в сумі 122 455,19 гривень, а також судові витрати по справі: 1344,55 гривень, а всього 123 799 (сто двадцять три тисячі сімсот дев’яносто дев’ять) гривень 74 (сімдесят чотири) копійки.  

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду м. Києва через Оболонський районний суд м. Києва шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається протягом 10 днів.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20-ти денний строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

          Суддя:                             підпис                                         Таргоній Д.О.

З оригіналом згідно.

Суддя:                                                                    Таргоній Д.О.

Секретар:                                                               Фоменко О.С.

       

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація