№ 3-2494 2010 р.
П О С Т А Н О В А
І м е н е м У к р а ї н и
12 березня 2010 року м. Київ
Суддя Оболонського районного суду м. Києва Тютюн Т.М., розглянувши матеріали, які надійшли з Відділу ДАІ з обслуговування адміністративної території Оболонського району та автомобільно-технічної інспекції, підпорядкованого УДАІ ГУ МВС України в м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Клишки Шосткінського району Сумської області, працюючого водієм у ТОВ “Орбіта-Транс”, що проживає за адресою: АДРЕСА_1,
за ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
у с т а н о в и в :
20.01.2010 року о 1300 годині ОСОБА_1, керуючи автобусом “Богдан А-09202” д/н НОМЕР_1 на вул. Фрунзе, 146 в м. Києві, на порушення вимог п.10.1 ПДР України перед початком руху не переконався, що це буде безпечним і не створить перешкод або небезпеки іншим учасникам руху, внаслідок чого здійснив наїзд на малолітнього ОСОБА_2, спричинивши матеріальної шкоди.
Крім того, згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, 20.01.2010 року о 1300 годині ОСОБА_1, керуючи автобусом “Богдан А-09202” д/н НОМЕР_1 на вул. Фрунзе, 146 в м. Києві, на порушення вимог п.21.4 ПДР України розпочав рух до повного зачинення дверей, внаслідок чого пасажир – малолітній ОСОБА_2 випав з салону.
ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушення визнав частково та суду пояснив, що 20.01.2010 року о 1250 годині, керуючи автобусом “Богдан”, висадив пасажирів на вул. Фрунзе, 146 і зачинив двері. Пасажири повідомили, що не всі вийшли, тоді він знову відчинив двері і з салону вискочив хлопчик. Коли розпочав рух, від пасажирів почув, що хтось впав. Він зупинився, вийшов і, побачивши під задньою частиною автобуса ОСОБА_2, викликав швидку медичну допомогу. Як з’ясувалося, хлопчик посковзнувся на купі льоду і впав під автобус, а він розпочав рух.
Законний представник потерпілого ОСОБА_3 суду пояснила, що з слів сина їй відомо, що він отримав тілесні ушкодження за обставин, про які повідомив суду ОСОБА_1 З автобуса син не випадав, а посковзнувся і опинився під задніми колесами, коли автобус розпочав рух.
Крім цього, винуватість ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення підтверджується доказами, які містяться в матеріалах справи: протоколом про адміністративне правопорушення, копіями постанови про відмову в порушенні кримінальної справи, протоколу огляду місця ДТП, схеми ДТП, письмових пояснень потерпілого ОСОБА_2, акту судово-медичного дослідження, згідно з яким у останнього виявлено тілесні ушкодження правої нижньої кінцівки, які відносяться до легких тілесних ушкоджень.
Отже, в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Разом з тим, суд виключає з формулювання вчиненого ОСОБА_1 правопорушення те, що ним було порушено вимоги п.21.4 ПДР України, оскільки дані про те, що він розпочав рух до повного зачинення дверей не знайшли підтвердження в судовому засіданні і спростовуються приведеними вище доказами.
Згідно з ст.38 Кодексу України якщо справи про адміністративні правопорушення підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення. У разі відмови в порушенні кримінальної справи, але при наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через місяць з дня прийняття рішення про відмову в порушенні кримінальної справи.
Як вбачається з матеріалів справи, постанову про відмову в порушенні кримінальної справи відносно ОСОБА_1 винесено 27.01.2010 року. І на момент розгляду справи закінчилися строки накладення адміністративного стягнення.
Тому провадження в справі щодо ОСОБА_1 підлягає закриттю на підставі п.7 ст.248 Кодексу України про адміністративні правопорушення у зв’язку із закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст.38 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.247 п.7, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
п о с т а н о в и в :
Провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, щодо ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, закрити у зв’язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня її винесення до Апеляційного суду м. Києва через Оболонський районний суд м. Києва.
Суддя