Судове рішення #9117937

                            Справа №2-а-144/10

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

    01 лютого 2010 року Оболонський районний суд м.Києва в складі :

головуючого – судді          Поліщук Н.В.

при секретарі                      Ковалевській А.П.

    розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Києва в залі суду справу за адміністративним  позовом  ОСОБА_1 до Державного інспектора з охорони навколишнього  природного середовища державної екологічної інспекції в Миколаївській області  Кешкекьяна Сергія Мироновича  про скасування постанови про адміністративне правопорушення, -

В С Т А Н О В И В :

    В грудні 2009 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із адміністративним позовом про скасування постанови про адміністративне правопорушення, зазначивши наступне.

    Позивач працює в Акціонерній судноплавній компанії  “Укррічфлот” на посаді капітана.

    27 червня 2009 року позивач прийняв вахту та приступив до виконання обов”язків  капітана  теплоходу  “Олексій Федоров”, який належить на праві власності АСК “Укррічфлот”.

    01 грудня 2009 року теплохід  “Олексій Федоров” під командуванням капітана ОСОБА_1 прибув в порт Галац ( Румунія) з вантажем агломерованої руди.

    02 грудня 2009 року о 15 год. 00 хв., згідно записів судового журналу №89/45, на теплоході “Олексій Федоров” було закінчено вивантаження судна  та завершено приймання річкового баласту в баластні танки №2-7, 20В в кількості 1668,6 куб.м.

    Після закінчення вантажних операцій теплохід “Олексій Федоров” вийшов з порту вивантаження та взяв курс на порт завантаження ( ДП “Миколаївський річковий порт”).

    Після приходу 06 грудня 2009 року в порт завантаження ( ДП “Миколаївський річковий порт”)  посадовими особами інспекції портового нагляду було здійснено пломбування суднових відливних пристроїв, про що складено акт №187 від 06.12.2009 року.

    08 грудня 2009 року під час проведення екологічного  контролю державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Державної екологічної інспекції  в Миколаївській      області Кешкекьян С.М. була  здійснена спроба відібрати проби баластних вод.

    Оскільки запірні пристрої ( через які можна здійснити відбір баластних вод) були опломбовані інспекторами портового нагляду, капітан ОСОБА_1 поставив інспектора ОНПС Кешкекьяну С.М. за вимогу викликати представників  інспекції портового нагляду для розпломбування запірних пристроїв  і складання відповідного акту про розпломбування.

    Не задовольнивши вимоги капітана ОСОБА_1, інспектор Державної екологічної інспекції в Миколаївській обл. Кешкекьян С.М. склав протокол про  адміністративне правопорушення серія  002926 №273/06 від 07.12.2009 року, на підставі якого виніс постанову №273/06 від 08 грудня 2009 року про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 у розмірі 510 грн.

    Позивач вважає  винесену постанову незаконною та такою, що підлягає скасуванню, оскільки в протоколі від 07.12.2009 року про адміністративне правопорушення не зазначені дані, на підставі яких можливо однозначно  ідентифікувати особу, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення  ( не повністю зазначено прізвище, ім”я, по батькові позивача, не зазначена дата та місце народження, не зазначено місце проживання, а також інші відомості).

    Посилаючись на наведене, позивач вважає, що даний протокол про адміністративне правопорушення не може вважатися належним та допустимим доказом, який підтверджує вчинення позивачем  адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 68 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища”, просить скасувати постанову № 273/06 від 08.12.2009 року про накладення на ОСОБА_1  адміністративного стягнення у вигляді штрафу  в розмірі 510 грн. за порушення вимог ст. 68  Закону України “Про охорону  навколишнього природного середовища” та ст. 188-5 Кодексу про адміністративні  правопорушення.

    Позивач в судове засідання не з”явився , про дату, час і місце розгляду справи  повідомлений судом належним чином.

    Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, посилаючись на обставини,  викладені в позовній заяві.

    Відповідач в судове засідання не з”явився, про дату, часі  місце розгляду справи  повідомлений судом належним чином, направив до суду клопотання про розгляд справи за його відсутності та письмові заперечення проти адміністративного позову. В запереченнях відповідач зазначив, що позов не визнає, оскільки діяв в межах повноважень та у спосіб , визначений законом, зокрема ст. 20 Закону України  “Про охорону навколишнього природного середовища” та Положення про Державну екологічну інспекцію в областях , містах Києві та Севастополі,  затвердженого наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища від 19.12.2006 року №548. Крім того, зазначив, що  позивач від дачі пояснень стосовно факту правопорушення , від підпису в протоколі та отримання копії постанови відмовився.

    Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що адміністративний позов задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.

    Судом встановлено, що відповідач є посадовою особою Державної екологічної інспекції в Миколаївській області – спеціального підрозділу  Міністерства охорони навколишнього природного середовища України.

    За змістом ст. 20 Закону України  “Про охорону навколишнього природного середовища” та Положення про Державну екологічну інспекцію в областях , містах Києві та Севастополі,  затвердженого наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища від 19.12.2006 року №548, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.02.2007 року  , посадові особи державних екологічних інспекцій мають право обстежувати в установленому порядку  підприємства, установи і  організації з метою додержання ними вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища, в тому числі  виконувати  в установленому порядку відбір проб, інструментально-лабораторні вимірювання показників складу та властивостей, у тому числі забруднюючих речовин на об”єктах, що обстежуються.

    08 грудня 2009 року при здійсненні перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства на теплоході “Олексій Федоров” державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Державної екологічної інспекції  в Миколаївській      області Кешкекьян С.М. , капітаном ОСОБА_1  було відмовлено надати проби баластних вод, в зв”язку з чим інспектором Державної екологічної інспекції в Миколаївській обл. Кешкекьяном С.М. складено протокол про  адміністративне правопорушення серія  002926 №273/06 від 07.12.2009 року, та винесено постанову №273/06 від 08 грудня 2009 року про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 у розмірі 510 грн.

    Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності  ОСОБА_1 , від дачі пояснень по суті правопорушенні при розгляді справи про адміністративне правопорушення відмовився, не виклав підстави, з яких ним не були  виконані  розпорядження інспектора державної екологічної інспекції, а також від підпису в протоколі  відмовився, про що в протоколі зроблено  відповідний запис.

    Відповідно до ст. 68 Закону України  “Про охорону навколишнього природного середовища”  відповідальність за порушення законодавства про охорону  навколишнього природного середовища несуть особи , винні у, зокрема,  невиконанні розпоряджень органів, які здійснюють державний контроль у галузі охорони навколишнього природного середовища, та вчиненні опору їх представникам.

    Згідно ст. 9 КпАП України адміністративним правопорушенням визнається протиправна винна ( умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність , права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

    Відповідальність за ст. 188-5  КпАП України настає в разі невиконання законних розпоряджень чи приписів , інших законних вимог  посадових  осіб органів. які здійснюють державний контроль  у галузі охорони навколишнього природного середовища, використання природних ресурсів. радіаційної безпеки або охорону природних ресурсів, ненадання їм  необхідної інформації або надання  неправдивої інформації, вчинення інших перешкод для виконання покладених на них обов”язків.

    Судом встановлено, що відповідач, які посадова особа державної екологічної інспекції, діяв  на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

    Посилання позивача та його представника та неможливість здійснення відбору баластних вод без представників інспекції портового нагляду, в зв”язку з опломбуванням запірних пристроїв, є безпідставними та такими, що не дають підстав для звільнення позивача від адміністративної відповідальності, виходячи з наступного.

    Правилами запобігання забрудненню із суден внутрішніх водних шляхів України, затвердженими наказом Міністерства транспорту та зв”язку України від 13 серпня 2007 року №694, які зареєстровані в Міністерстві юстиції України 11 жовтня 2007 року за №1167/14434, а також Інструкцією про порядок  пломбування суднових запірних пристроїв, призначених для скидання забруднюючих речовин та вод, що їх містять, для суден АСК “Укррічфлот” ( пункт 2) , затвердженою  технічним директором  АСК “Укррічфлот” 06.03.2003 року, Інструкцією про порядок пломбування  в морських торговельних і річкових портах України суднових запірних пристроїв, призначених  для скидання забруднюючих речовин та вод , що їх містять, затвердженою наказом Міністерства транспорту та зв”язку України від 30 вересня 2002 року №695, яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 14 жовтня 2002 року за №826/7114, визначено  порядок опломбування суднових запірних пристроїв.

    Так, зазначеними нормативними актами визначено, що  пломбуванню підлягають суднові пристрої, які спеціально    призначені для безпосереднього скидання за борт  судна забруднюючих речовин або вод, що їх містять ( таких, як лляльні води машинно-котельних відділень, шлам та інші нафтозалишки, брудний і чистий баласт, стічні води, сміття). При цьому, не підлягають пломбуванню пристрої, призначені для суднових операцій, які постійно здійснюються в порту ( для здавання лляльних вод, брудного і чистого баласту, для скидання ізольованого баласту та інше ). Тобто, опломбуванню підлягають суднові запірні пристрої, призначені для скидання  забруднюючих речовин та вод, що їх містять, інші пристрої, призначені для суднових операцій, опломбуванню не підлягають.

Наведене дає суду підстави вважати про правомірність дій посадової особи державної екологічної інспекції.

Відповідно до вимог ст. 254 КпАП України протокол складається про вчинення адміністративного правопорушення уповноваженою на те посадовою особою, зміст протоколу повинен відповідати ст. 256 КпАП України.

Судом встановлено, що протокол про  адміністративне правопорушення серія  002926 №273/06 від 07.12.2009 року складено уповноваженої на те особою та його зміст відповідає вимогам ст. 256 КпАП України, в протоколі зазначені всі відомості, необхідні для вирішення справи, зокрема, достатньо відомостей про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності.

    Враховуючи наведене, суд дійшов висновку про відмову в задоволенні адміністративного позову.

Керуючись ст.ст. 71, 158, 159, 160, 161, 163, 167 КАС України,  на підставі ст. 19 Конституції України, ст.ст.188-5,254,256  КпАП України, ст.ст. 20,68 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища” , Положення про Державну екологічну інспекцію в областях , містах Києві та Севастополі,  затвердженого наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища від 19.12.2006 року №548, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.02.2007 року  , Правил запобігання забрудненню із суден внутрішніх водних шляхів України, затверджених наказом Міністерства транспорту та зв”язку України від 13 серпня 2007 року №694, які зареєстровані в Міністерстві юстиції України 11 жовтня 2007 року за №1167/14434,  Інструкції про порядок  пломбування суднових запірних пристроїв, призначених для скидання забруднюючих речовин та вод, що їх містять, для суден АСК “Укррічфлот” ( пункт 2) , затвердженої  технічним директором  АСК “Укррічфлот” 06.03.2003 року, Інструкції про порядок пломбування  в морських торговельних і річкових портах України суднових запірних пристроїв, призначених  для скидання забруднюючих речовин та вод , що їх містять, затвердженої наказом Міністерства транспорту та зв”язку України від 30 вересня 2002 року №695, яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 14 жовтня 2002 року за №826/7114, суд -

П О С Т А Н О В И В :

 

    В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Державного інспектора з охорони навколишнього  природного середовища державної екологічної інспекції в Миколаївській області  Кешкекьяна Сергія Мироновича  про скасування постанови про адміністративне правопорушення – відмовити.

    Постанова може бути оскаржена повністю або частково до Адміністративного апеляційного суду м.Києва через Оболонський районний суд м.Києва. Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня складання її в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову  подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

    Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

    СУДДЯ                     Н.В. ПОЛІЩУК

  • Номер: -----
  • Опис: Базілова Валентина Василівна до УПФУ про виплату соціальної допомоги "Дітям війни"
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-144/10
  • Суд: Савранський районний суд Одеської області
  • Суддя: Поліщук Н.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Зареєстровано
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 11.08.2015
  • Дата етапу: 11.08.2015
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація