Судове рішення #9117706

Справа № 2-1203/10

     

 Р І Ш Е Н Н Я                

І М Е Н Е М           У К Р А Ї Н И

25 січня 2010 року                         Оболонський районний суд м. Києва

у складі головуючого судді                     Махлай Л.Д.

при секретарі                                             Бойко Ю.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом Комунального підприємства „Житлосервіс „Оболонь” Оболонського району м. Києва до ОСОБА_1, 3-я особа: ОСОБА_2  про демонтаж дверей,

                                                              в с т а н о в и в :

    у листопаді  2009 року позивач звернувся  до  суду  з  даним позовом.

В обґрунтування позову зазначав, що відповідачка на підставі договору дарування є власником квартири АДРЕСА_1, вказаний будинок знаходиться на його балансі..

У коридорі загального користування на 16 поверсі даного будинку при вході до АДРЕСА_1 встановлено додаткові двері, які закриті на замок, у зв‘язку з чим комісією ЖЕК № 510 проведено обстеження та складено відповідний акт. Власнику зазначеної квартири неодноразово ЖЕК № 510 надавались приписи про знесення дверей для надання доступу до поверхового електрощитка, але в добровільному порядку припис не виконано, дозвільних документів на встановлення дверей у загальному коридорі відповідачем до ЖЕКу не надано.

На підставі викладеного просить  зобов‘язати відповідачку за власний рахунок демонтувати двері, які розташовані на загальному коридорі на 16 поверсі будинку АДРЕСА_1.

Представник позивача в суді позов підтримала з підстав, викладених в позовній заяві та просила його задовольнити.

Представник відповідача позов не визнав та пояснив, що відповідач стала власником квартири у 2005 році. Двері, які просить демонтувати позивач вже були встановлені і сама відповідачка їх не встановлювала, а тому і не вона має їх зносити. Крім того, дані двері нікому не заважають і не порушують будь-яких прав та інтересів позивача. Такі ж самі  двері встановлені по всьому будинку. Мешканці квартири АДРЕСА_2 ще до набуття відповідачкою права власності на квартиру АДРЕСА_1 винесли свій електролічильник  в інше місце, а тому будь-яких перешкод ним у доступі до їх приладів немає. У випадку, якщо їх лічильник у встановленому законом порядку у відповідності з дозволом буде перенесено  на місце у коридорі, яке знаходиться за вказаними дверима, двері буде демонтовано добровільно. На даний же час нічиї права та інтереси наявністю таких дверей не порушуються. Крім того, у квартирі АДРЕСА_2 утримується собака, яка часто голосно лає, а наявність дверей зменшує шум.

За заявою ОСОБА_2 остання була залучена до справи як третя особа. У судовому засіданні 3-я особа пояснила, що власником квартири АДРЕСА_2 є її мати. Сама ж вона не є власником цієї квартири, проте в ній зареєстрована та користується цією квартирою. Двері у загальний коридор були встановлені попередніми власниками квартири АДРЕСА_1 приблизно у 2000 році за її особистою згодою та згодою її матері, оскільки відносини між ними були добросусідськими та вони мали ключі від цих дверей. Оскільки до мешканців цієї квартири часто приходив родич, який вживав наркотичні речовини, вони винесли електролічильник на інше місце у коридорі, яке не було відгороджене дверима. На теперішній час вона не має доступу до електрощитової, де знаходяться кабелі від комунікацій, а тому зверталася до різних служб з метою демонтажу цих дверей.

Вислухавши пояснення сторін ,  дослідивши матеріали  справи,  суд приходить до висновку, що позов не підлягає задоволенню з таких підстав.

Згідно ст.  100 ЖК України наймач, який допустив самовільне переобладнання чи перепланування жилого або підсобного приміщення, зобов‘язаний за свій рахунок привести приміщення у попередній стан.

П. 1.4.4; 1.4.6  Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених Наказом Держжитлокомунгоспу України № 76 від 17.05.2005 року  передбачено, що  переобладнання і перепланування жилих будинків, жилих і нежилих у жилих будинках приміщень, що призводять до порушення тривкості або руйнації несучих конструкцій будинку, погіршення цілісності і зовнішнього вигляду фасадів, порушення вимог протипожежної безпеки та засобів протипожежного захисту, не допускається. Власник жилого будинку, жилого чи нежилого  у жилому будинку приміщення, що припустив самовільне переобладнання або перепланування, що призводить до порушення конструктивних елементів або засобів  протипожежного захисту, зобов‘язаний за свій рахунок привести це приміщення до попереднього стану.

Відповідно до п. 4 Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.1992 року № 572 власники, наймачі (орендарі) приміщень житлових будинків і гуртожитків мають право на переобладнання і перепланування житлових і підсобних приміщень, балконів і лоджій за відповідними проектами без обмеження інтересів інших громадян, які проживають у будинку, гуртожитку, з дозволу власника будинку (квартири), власника гуртожитку (житлового приміщення в гуртожитку) та органу місцевого самоврядування, що видається у встановленому порядку.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 відповідно до довідки форми 3 зареєстрована в квартирі АДРЕСА_1. Квартира належить їй на праві власності на підставі договору дарування квартири від 15.11.2005 року.

У загальному коридорі даного будинку при вході до АДРЕСА_1 встановлено двері, які закриті на замок, що підтверджується  актами ЖЕК № 510 від 04.08.2009 року, 05.11.2009 року та не заперечується сторонами.

Відповідачці 28.01.2008 року, 26.05.2009 року та 26.10.2009 року направлялись приписи з вимогою демонтувати  двері в коридорі загального користування, разом з тим, відповідачкою до теперішнього часу вказані двері не демонтовано.

Позивач просить зобов`язати відповідача знести двері за власний рахунок, при цьому визнає ту обставину, що зазначені двері не встановлювалися відповідачкою, а встановлювалися попередніми власниками квартири. 3-я особа ОСОБА_2 також підтвердила, що зазначені двері встановлювалися не відповідачкою, а попередніми власниками квартири АДРЕСА_1 за згодою як власника квартири АДРЕСА_2 так і за її згодою, оскільки вона проживає у власника квартири АДРЕСА_2.

Оскільки за законодавством зобов‘язання за свій рахунок привести  приміщення до попереднього стану у разі самовільного перепланування лежить на особі, яка здійснила таке перепланування вимоги до відповідачки є безпідставними.

Підставою позову не є порушення конструктивних елементів або засобів  протипожежного захисту будинку, який знаходиться на утриманні позивача. Підставою позову є те, що встановлення дверей порушує права та інтереси інших громадян, зокрема власника квартири АДРЕСА_2. Тобто позивач у позові не ставить вимог про порушення саме своїх прав та підтвердив у судовому засіданні, що у даному будинку біля інших квартир встановлено такі самі двері.

Власник же квартири АДРЕСА_2, якою зі слів ОСОБА_2 є її мати вимог про знесення дверей не висуває.

Відповідно до ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

На підставі   викладеного та  керуючись Правилами утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених Наказом Держжитлокомунгоспу України № 76 від 17.05.2005 року, Правилами користування  приміщеннями житлових будинків і гуртожитків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 572 від 08.10.1992 року, ст. 100 ЖК України, ст. ст. 10, 11, 60, 88, 213-215  ЦПК України, суд

В И Р І Ш И В :

  У задоволенні позову відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано  заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

     Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду м. Києва через Оболонський районний суд м. Києва  протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

        Суддя                                

  • Номер: Б/н 1268
  • Опис: про стягнення заборгованості за кредитним договором
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-1203/10
  • Суд: Дарницький районний суд міста Києва
  • Суддя: Махлай Л.Д.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Зареєстровано
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 28.10.2015
  • Дата етапу: 28.10.2015
  • Номер: 6/592/101/16
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-1203/10
  • Суд: Ковпаківський районний суд м. Сум
  • Суддя: Махлай Л.Д.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 28.07.2016
  • Дата етапу: 20.09.2016
  • Номер: 6/404/146/18
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-1203/10
  • Суд: Кіровський районний суд м. Кіровограда
  • Суддя: Махлай Л.Д.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 21.05.2018
  • Дата етапу: 18.07.2018
  • Номер: 6/265/109/21
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-1203/10
  • Суд: Орджонікідзевський районний суд м. Маріуполя
  • Суддя: Махлай Л.Д.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 16.07.2021
  • Дата етапу: 19.07.2021
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація