Справа № 1-886/2009р.
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 жовтня 2009 року Оболонський районний суд міста Києва
в складі головуючого - судді Прудніка О.А.
при секретарі Зозулинській Ю.Л.
з участю прокурора Янчука Д.Л.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Києві справу по обвинуваченню:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м.Києва, українця, громадянина України, з середньою освітою, неодруженого, не працюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1, раніше не судимого,
у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.309 КК України,
УСТАНОВИВ:
23.08.2009 року, приблизно о 19 годині 30 хвилин, ОСОБА_1, знаходячись за місцем свого проживання, біля будинку АДРЕСА_1, зустрів невстановлену досудовим слідством особу, матеріали відносно якої виділені в окреме провадження, яка в процесі розмови запропонувала ОСОБА_1 придбати у нього за 100 гривень психотропну речовину – первитин. При цьому у ОСОБА_1 виник злочинний умисел, спрямований на незаконне придбання особливо небезпечної психотропної речовини без мети збуту. Реалізуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_1 погодився на пропозицію невстановленої слідством особи, в зв’язку з чим вони зайшли до під’їзду будинку АДРЕСА_1, де невстановлена слідством особа дістала з кишені медичну пляшечку з під лікарського засобу -"нафтизину", заповнену рідиною масою 4,190 г, яка містила у собі первитин (в перерахунку на суху речовину 0,682 г), за що ОСОБА_1 передав невстановленій слідством особі гроші в сумі 100 грн. Після цього придбану психотропну речовину, яка знаходилась в пляшечці ОСОБА_1 поклав до своєї кишені та незаконно зберігаючи при собі направився в напрямку пр-ту Оболонського.
Приблизно о 20 годині, 23.08.2009 року, біля будинку № 2-в, по пр-ту Оболонському, в м. Києві, ОСОБА_1 був затриманий працівниками міліції, які при проведенні поверхового огляду виявили та вилучили у нього пляшечку із особливо небезпечною психотропною речовиною, що містила у собі первитин, масою 0,682 г., яку він незаконно зберігав при собі для власного вживання, без мети збуту.
Згідно з висновком судово-хімічної експертизи №1962х від 11 вересня 2009 року, в наданій на дослідження рідині, масою 3,57 г (об.1), вилученій у ОСОБА_1 виявлено особливо небезпечну психотропну речовину – кустарно виготовлений препарат із псевдоефедрину, який містить первитин. Маса кустарно виготовленого препарату із псевдоефедрину, який містить первитин (в перерахунку на суху речовину) складає 0,581 г.(об.1). З урахуванням витраченого спеціалістом на попередні дослідження, згідно з висновком спеціаліста № 3683х від 27 серпня 2009 року, в наданій на дослідження рідині, масою 4,19 г (об.1), вилученій у ОСОБА_1 виявлено особливо небезпечну психотропну речовину - кустарно виготовлений препарат із псевдоефедрину, який містить первитин. Маса кустарно виготовленого препарату із псевдоефедрину, який містить первитин (в перерахунку на суху речовину) складає 0,682 г.(об.1).
Кустарно виготовлені препарати з псевдоефедрину, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 06 травня 2000 року № 770 "Про затвердження Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів", (зі змінами, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України №1890 від 12 грудня 2002 року) "Список № 2 Особливо небезпечні психотропні речовини, обіг яких заборонено" в "Таблиці 1", є особливо небезпечною психотропною речовиною.
Допитаний при судовому слідстві підсудний свою винність у вчиненні інкримінованих йому дій визнав повністю, щиро покаявся і дав суду показання, які повністю відповідають встановленим обставинам, підтвердивши події викладені у обвинувальному висновку, доповнивши, що він вчинив дії, які йому інкримінують, не обдумавши їх наслідки. У вчиненому він кається, просить суворо не карати, врахувати його щире каяття, обіцяючи більш злочинів не вчиняти. При цьому підсудний також зазначив, що 23.08.2009 р., приблизно о 19 годині 30 хвилин, коли він знаходився біля свого будинку АДРЕСА_1, він зустрів наглядно знайомого на ім"я ОСОБА_2. В процесі розмови ОСОБА_2 запропонував придбати у нього психотропну речовину – первитин. Крім того, ОСОБА_2 повідомив, що первитин у нього є при собі, і він зможе йому продати дану речовину за 100 грн. Він погодився, вони зайшли з ОСОБА_2 до його під’їзду, ОСОБА_2 дістав з кишені медичну пляшку з-під "нафтизину", заповнену на половину рідиною, що містила первитин. Він в свою чергу передав ОСОБА_2 гроші в сумі 100 грн., а первитин в пляшці поклав до своєї кишені. Після цього вони з ОСОБА_2 вийшли з під"їзду, ОСОБА_2 направився у бік ст.м. "Героїв Дніпра", а він в бік пр-ту Оболонського. В цей час в нього виникло бажання вжити дану психотропну речовину шляхом випиття. Знаходячись біля будинку, 2-В по пр-ту Оболонському, в м. Києві, до нього підійшли двоє раніше незнайомі йому чоловіки, які представилися працівниками міліції, при цьому пред’явили йому свої службові посвідчення та повідомили про перевірку. Він повідомив працівникам міліції, що при собі зберігає, для власного вживання, без мети збуту, психотропну речовину – первитин. Після цього він був затриманий та доставлений до Оболонського РУ ГУ МВС України в м. Києві, де в присутності понятих в нього було вилучено медичну пляшку із психотропною речовиною первитин, про що був складений відповідний протокол. Кількість та вагу психотропної речовини зазначену у висновку експерта він визнає та не оспорює.
Враховуючи те, що підсудний та інші учасники судового процесу не оспорювали фактичні обставини справи і судом встановлено, що вони правильно розуміють зміст цих обставин, відсутні будь-які сумніви у добровільності та істинності їх позиції, заслухавши думку учасників судового розгляду та роз'яснивши їм положення ч.3 ст.299 КПК України, суд визнав недоцільним дослідження інших доказів по справі, відносно тих фактичних обставин справи та розміру витрат, які ніким не оспорюються.
Згідно ст.275 КПК України розгляд справи провадився відносно підсудного в межах пред’явленого йому обвинувачення.
При встановлених обставинах, оцінюючи зібрані докази, суд вважає, що вина підсудного у вчиненні вищезазначеного злочину доведена і зібраних доказів достатньо для визнання його винним.
Таким чином, враховуючи викладене, суд вважає, що своїми умисними діями, які виразилися в незаконному придбанні та зберіганні психотропної речовини без мети збуту, ОСОБА_1 вчинив злочин, передбачений ч.1 ст. 309 КК України.
Призначаючи вид та міру покарання підсудному, у відповідності зі ст.65 КК України, суд враховує характер, ступінь суспільної небезпеки та тяжкість вчиненого злочину, особу винного та дані, що його характеризують, його відношення до подій, що відбулися, їх наслідків, повне визнання своєї вини, щире каяття у вчиненому, його вік, матеріальне становище, сімейні обставини, стан здоров’я, що раніше до кримінальної відповідальності він не притягувався та приходить до висновку про доцільність призначення підсудному покарання у виді позбавлення волі в межах санкції визначеної частини статті кримінального закону, з застосуванням ст.75 КК України, звільнення від відбування покарання з випробуванням, оскільки на думку суду його виправлення та перевиховання можливе без ізоляції від суспільства, при цьому саме таке покарання є необхідним та достатнім для виправлення та перевиховання підсудного, попередження вчинення нових злочинів.
Суд також вважає за необхідне, керуючись ч.2 ст.93 КПК України, стягнути з підсудного на користь НДЕКЦ при ГУ МВС України в м.Києві УДК у Київській області витрати за проведення експертизи та досліджень.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 93, 299, 301-1, 323, 324, 330, 331 КПК України, суд –
З А С У Д И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.309 КК України та призначити йому покарання у виді одного року шести місяців позбавлення волі, з застосуванням ст.75 КК України звільнення від відбування призначеного покарання з випробуванням на один рік шість місяців, якщо він протягом визначеного судом іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов’язки.
На підставі ст.76 КК України покласти на ОСОБА_1 наступні обов’язки:
-не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи;
-повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи або навчання;
-періодично з’являтись для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.
Міру запобіжного заходу до набрання вироком законної сили ОСОБА_1 змінити з тримання під вартою в Київському СІЗО Державного департаменту України з питань виконання покарань на підписку про невиїзд з постійного місця проживання, звільнивши його з під варти із зали суду.
Речовий доказ –психотропну речовину з приналежностями - знищити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь НДЕКЦ при ГУ МВС України в м.Києві УДК у Київський області розрахунковий рахунок №35226002000466 код ЗКПО 25575285, МФО 821018 за проведення експертизи - 1126 гривень 08 копійок.
Вирок може бути оскаржений протягом 15 днів до Апеляційного суду м.Києва через Оболонський районний суд м. Києва.
Суддя: