- позивач: Горкуша Христина Василівна
- відповідач: Оліївська Територіальна громада Житомирського району Житомирської області
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 293/2741/20
Провадження № 2/293/823/2020
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 грудня 2020 рокусмт Черняхів
Суддя Черняхівського районного суду Житомирської області Лось Л.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 ) до Оліївської Територіальної громади Житомирського району Житомирської області (адреса: 12402, Житомирська область, Житомирський район, с. Оліївка, вул. Л.Ступницького,68) про надання додаткового строку для прийняття спадщини
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом до Оліївської Територіальної громади Житомирського району Житомирської області, за змістом якого просить:
- визначити поважними причини пропуску строку для подання заяви про прийняття спадщини після смерті бабусі ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 ;
- визначити додатковий строк в три місяці з дня вступу рішення суду в закону силу для подання заяви в нотаріальну контору, за місцем відкриття спадщини, що відкрилась ІНФОРМАЦІЯ_1 після смерті бабусі ОСОБА_2 .
Позовні вимоги мотивавані тим, що у визначений рішенням Черняхівського районного суду Житомирської області додатковий строк для прийняття спадщини позивач не мала змоги подати заяву до нотаріальної контори про прийняття спадщини після смерті бабусі, оскільки постановою Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України COVID-19» від 11.03.2020 року № 211 був введений карантин, в зв`язку з чим було призупинено діяльність нотаріальних контор.
Оглянувши матеріали справи суд дійшов висновку, що спір підсудний Черняхівському районному суду згідно ст. 27-30 ЦПК України. Підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення, відмови у відкритті провадження відсутні.
Відповідно до ч. 1 ст. 187 ЦПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 185 цього Кодексу.
Враховуючи правила п. 2 ч. 4 ст. 274 ЦПК України, суд дійшов висновку, що розгляд даної справи слід здійснювати за правилами загального позовного провадження.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.27-30, 175-177, 187, 190-193, 274 ЦПК України,Черняхівський районний суд Житомирської області
ПОСТАНОВИВ:
1.Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2.Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
3.Підготовче засідання призначити на 26 січня 2021 року об 10:00год. Засідання відбудеться у приміщенні Черняхівського районного суду Житомирської області за адресою: 12301, смт Черняхів, вул. Слобідська, 1, зал судових засідань № 2.
4. Визначити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.
5. Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
6. Роз`яснити відповідачу, що відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
7. Встановити позивачу строк на подачу відповіді на відзив протягом п`яти днів з дня отримання відзиву, яка має бути подана у порядку та формі, визначених в ст. 179 ЦПК України.
8. Повідомити учасників справи про підготовче засідання.
9. Копію ухвали надіслати учасникам справи. Відповідачу направити копію позовної заяви з доданими до неї документами
Інформацію щодо справи учасники справи можуть отримати на офіційному веб порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки: https://cr.zt.court.gov.ua/sud0624/
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя: Л.В. Лось
Друк:1- у справу, 2-позивачу, 3- відповідачу (з додатками) .
- Номер: 2/293/823/2020
- Опис: надання додаткового строку для прийняття спадщини
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 293/2741/20
- Суд: Черняхівський районний суд Житомирської області
- Суддя: Лось Л.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 24.12.2020
- Дата етапу: 24.12.2020