КОПІЯ
Категорія: 36 Справа №2-301/2010
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 квітня 2010 року м. Золочів
Золочівський районний суд Львівської області
в складі : головуючого –судді Левика Я.А.,
при секретарі Туз М.М.,
з участю позивача, відповідача ОСОБА_1,
розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4, територіальної громади с.Жуличі в особі Почапівської сільської ради Золочівського району Львівської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, -
в с т а н о в и в :
позивач звернувся в суд з позовом до ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4, судом до участі у справі як співвідповідача було залучено територіальну громаду с.Жуличі в особі Почапівської сільської ради Золочівського району Львівської області, про визначення додаткового двомісячного строку для подання заяви про прийняття спадщини після смерті його дядька ОСОБА_5. В обґрунтування позову у заяві та під час попереднього судового засідання зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_4 року у с.Новоселище Золочівського району Львівської області помер його дядько ОСОБА_5. Дядько до смерті проживав у с.Жуличі Золочівського району один, сім’ї, дружини, дітей не мав. Його мати (баба позивача) померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, батько помер раніше. Його рідні брати ОСОБА_6 та ОСОБА_7 (батько позивача), теж, померли ІНФОРМАЦІЯ_2 року та ІНФОРМАЦІЯ_3 року відповідно. Спадкоємцями майна померлого є його племінники: він, позивач по справі, його рідні сестри ОСОБА_3. та ОСОБА_4, діти брата померлого – ОСОБА_7 та ОСОБА_1, єдиний син брата померлого – ОСОБА_6. Вказані особи спадщини не приймали, заяв до нотаріальної контори про прийняття спадщини не подавали і не бажали успадковувати ніякого майна померлого. Він, же, як спадкоємець, який не проживав разом із спадкодавцем, протягом шести місяців повинен був подати заяву у Золочівську державну нотаріальну контору про прийняття спадщини після смерті дядька. Такої не подав, оскільки вважав, що жодного майна, яке можна було б успадкувати у померлого не було. Взяв лише речі та предмети домашнього вжитку, належні покійному та через свою юридичну необізнаність не вжив жодних заходів щодо пошуку майна належного померлому. В лютому 2010 року він дізнався про те, що його померлий дядько був власником земельної частки (паю), що розташована на території Почапівської сільської ради Золочівського району Львівської області, проте ніхто з мешканців села, родичів, знайомих, представників органу місцевого самоврядування про наявність такого у власності дядька його та інших спадкоємців не повідомив. В лютому 2010 року батько його дружини, знаходячись у будинку матері померлого, оскільки його доглядає, переглядаючи документи дядька, в присутності своєї дружини, знайшов сертифікат на середню земельну частку (пай) площею 2,33 га на території Почапівської сільської ради Золочівського району Львівської області виданий на ім’я померлого дядька та повідомив його, позивача, про згадану знахідку та інших спадкоємців. Через вказане він не зміг вчасно подати заяву до нотаріальної контори про прийняття спадщини після смерті дядька. Вважає, що згадані обставини є поважними причинами пропуску ним строку для прийняття спадщини. Просив визначити йому додатковий строку у два місяці для подання заяви у Золочівську державну нотаріальну контору про прийняття спадщини після смерті дядька, якого, на його думку, буде достатньо для подання такої.
Відповідач ОСОБА_1 у попередньому судовому засіданні позов визнав повністю, підтвердив обставини на які посилався позивач, просив його задовольнити.
Відповідачі ОСОБА_3., ОСОБА_4 та представник відповідача територіальної громади с.Жуличі в особі Почапівської сільської ради Золочівського району Львівської області у попереднє судове засідання не з’явилися. До суду, до попереднього судового засідання, від відповідачів надійшли письмові заяви, у яких зазначено, що вони позов визнають повністю та просять проводити розгляд справи у їх відсутності.
Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 130, 174 ЦПК України, суд вважає за можливе ухвалити судове рішення у попередньому судовому засіданні, розглянувши справу у відсутності відповідачів ОСОБА_3., ОСОБА_4 та представника відповідача територіальної громади с.Жуличі в особі Почапівської сільської ради Золочівського району Львівської області.
Заслухавши пояснення осіб, що беруть участь у розгляді справи, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що позов слід задовольнити з таких підстав.
З копії свідоцтва про смерть ОСОБА_5, виданого Підлипецькою сільською радою Золочівського району Львівської області 21.03.2007 року, вбачається, що останній помер ІНФОРМАЦІЯ_4 року в с.Новоселище, про що зроблено відповідний актовий запис № 15.
Його спадкоємцем, як вбачається із копій свідоцтва про смерть ОСОБА_5, виданого 10.07.1997 року Почапівською сільською радою Золочівського району Львівської області, свідоцтва про смерть ОСОБА_6, виданого відділом ЗАГС виконавчого комітету Львівської міської ради народних депутатів 20.08.1996 року, свідоцтва про смерть ОСОБА_7, виданого Керницькою сільською радою Городоцького району Львівської області 10.11.1997 року, свідоцтва про народження ОСОБА_7, виданого 27.06.1950 року НОМЕР_1, свідоцтва про народження ОСОБА_2, виданого Оглядівською сільською радою Радехівського району Львівської області 26.11.1971 року, свідоцтва про народження ОСОБА_4, виданого міським ЗАГС м.Чіти 18.05.1965 року, свідоцтва про народження ОСОБА_1, виданого Львівським МПУРН 6.10.1971 року, свідоцтва про народження ОСОБА_6, виданого 23.07.1957 року НОМЕР_3, свідоцтва про народження ОСОБА_3, виданого міським ЗАГС м.Чіти 20.07.1961 року, довідки Почапівської сільської ради Золочівського району Львівської області №77 від 10.03.2010 року, свідоцтва про народження ОСОБА_5, виданого 5 лютого 1960 року НОМЕР_2 та пояснень осіб, що беруть участь у справі є, зокрема, племінник – ОСОБА_2, позивач по справі.
Позивач, згідно ст.ст. 1269, 1270 ЦК України повинен був подати протягом шести місяців з 21.03.2007 року, тобто до 21.09.2007 року, заяву у Золочівську державну нотаріальну контору Львівської області про прийняття спадщини після смерті дядька, проте такої у вказаний строк не подав.
Однак, суд вважає, що вказаний строк пропущений ним з поважних причин, оскільки, як вбачається із позовної заяви, пояснень осіб, що беруть участь у розгляді справи, письмових заяв відповідачів ОСОБА_3., ОСОБА_4, свідків ОСОБА_8 та ОСОБА_9, позивачу не було відомо про існування будь-якого спадкового майна померлого у вказаний період. Про існування такого, зокрема, права власності на середню земельну частку (пай) площею 2,33 га на території Почапівської сільської ради Золочівського району Львівської області, він дізнався лише на початку 2010 року. Тому, об’єктивно, у згаданий період заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини після смерті дядька не подав.
Згідно ч.3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк на прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Враховуючи наведене суд вважає, що позов підлягає до задоволення.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 61, 130 ч.4, 174 ч.4, 209, 212, 214, 215, 218 ЦПК України, ст.1270, ст.1272 ч.3 ЦК України, -
в и р і ш и в :
Позов ОСОБА_2 – задовольнити.
Визначити ОСОБА_2 додатковий строк для подання заяви в Золочівську державну нотаріальну контору про прийняття спадщини після смерті його дядька ОСОБА_5 протягом двох місяців з дня набрання рішенням законної сили.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через Золочівський районний суд Львівської області шляхом подачі протягом десяти днів з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя: /ПІДПИС/
Копія вірна.
Суддя Золочівського районного суду Я.А. Левик
- Номер: 2-во/496/18/16
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-301/2010
- Суд: Біляївський районний суд Одеської області
- Суддя: Левик Ярослав Андрійович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 24.03.2016
- Дата етапу: 08.04.2016
- Номер: 61-12376 ск 20 (розгляд 61-12376 к 20)
- Опис: про солідарне стягнення боргу за кредитним договором
- Тип справи: Заява про звільнення від сплати витрат на судовий збір
- Номер справи: 2-301/2010
- Суд: Касаційний цивільний суд
- Суддя: Левик Ярослав Андрійович
- Результати справи:
- Етап діла: Передано судді
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.08.2020
- Дата етапу: 18.08.2020
- Номер: 61-12376 ск 20 (розгляд 61-12376 к 20)
- Опис: про солідарне стягнення боргу за кредитним договором
- Тип справи: Заява про поновлення строку касаційного оскарження
- Номер справи: 2-301/2010
- Суд: Касаційний цивільний суд
- Суддя: Левик Ярослав Андрійович
- Результати справи:
- Етап діла: Передано судді
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.08.2020
- Дата етапу: 18.08.2020
- Номер: 61-12376 ск 20 (розгляд 61-12376 ск 20)
- Опис: про солідарне стягнення боргу за кредитним договором
- Тип справи: Надійшла касаційна скарга
- Номер справи: 2-301/2010
- Суд: Касаційний цивільний суд
- Суддя: Левик Ярослав Андрійович
- Результати справи:
- Етап діла: Передано судді
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.08.2020
- Дата етапу: 18.08.2020
- Номер:
- Опис: про стягнення грошової компенсації вартості частки майна, що є об"єктом права спільної часткової власності.
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-301/2010
- Суд: Славутицький міський суд Київської області
- Суддя: Левик Ярослав Андрійович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 28.04.2010
- Дата етапу: 13.09.2010
- Номер: 2-301/2010
- Опис: відшкодування в порядку регресу витрат, повязаних з виплатою страхового відшкодування
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-301/2010
- Суд: Ружинський районний суд Житомирської області
- Суддя: Левик Ярослав Андрійович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 26.05.2010
- Дата етапу: 03.09.2010
- Номер: 6/359/67/2025
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-301/2010
- Суд: Бориспільський міськрайонний суд Київської області
- Суддя: Левик Ярослав Андрійович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.04.2025
- Дата етапу: 22.04.2025
- Номер: 6/359/67/2025
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-301/2010
- Суд: Бориспільський міськрайонний суд Київської області
- Суддя: Левик Ярослав Андрійович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.04.2025
- Дата етапу: 30.04.2025