Справа № 2-84
2010 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 квітня 2010 року Балтський районний суд Одеської області в складі:
головуючої-судді ІЛЬНІЦЬКОЇ К.М.
при секретарі ПОГРЕБНЮК Л.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Пасатської сільської ради Балтського району про визнання права власності на земельну ділянку (пай) та на майновий пай,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Пасатської сільської ради Балтського району, в якому просить визнати за ним право власності на земельну ділянку, розташовану на території Пасатської сільської ради в с. Пасат Балтського району Одеської області площею 3,57 га вартістю 39104,34 грн., та на майновий пай, який знаходиться в с. Пасат Балтського району Одеської області вартістю 960 грн., або 1,043 відсотки від загальної вартості майна пайового фонду підприємства.
Свої вимоги позивач мотивує тим, що його бабуся – ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, мала право власності на земельну ділянку згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії ОД № 014103 та майновий пай згідно свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства ОД-ІІІ-ХІV № 000058, які вона заповіла його брату ОСОБА_4. Після смерті брата ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 року, окрім позивача спадкоємців не залишилось, бо при житті брат одружений не був і дітей не мав. Позивач проживав з братом разом однією сім’єю до самої його смерті і одразу після смерті брата позивач успадкував майно, яке складається з вищевказаних земельної ділянки та майнового паю. У нього залишились державний акт та свідоцтво на майновий пай, отже він фактично спадщину прийняв, однак через юридичну неусвідомленість пропустив встановлений законом термін для нотаріального оформлення спадщини. В зв’язку з цим позивач звернувся до суду з позовом про визнання за ним права власності на вищевказані земельну ділянку та майновий пай.
Представник відповідача – Пасатської сільської ради в судове засідання не з’явився, однак надіслав на адресу суду письмову заяву, в якій просить суд розглянути справу за його відсутності, позов визнає, проти пред’явлених вимог ОСОБА_2 не заперечує.
Ознайомившись з доводами позивача, дослідивши докази, що є у справі, суд дійшов висновку, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню, оскільки в судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, належали на праві власності земельна ділянка, розташована на території Пасатської сільської ради в с. Пасат Балтського району Одеської області площею 3,57 га вартістю 39104,34 грн. згідно державного акту серії ОД № 014103 зареєстрованого в книзі записів державних актів на право власності на землю № 103 виданого на підставі розпорядження Балтської райдержадміністрації № 114/А – 2003 від 16.05.2003 р. та майновий пай, який знаходиться в с. Пасат Балтського району Одеської області вартістю 960 грн., або 1,043 відсотки від загальної вартості майна пайового фонду підприємства згідно свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства серії ОД-ІІІ-ХІV № 000058 виданого 15.06.2000 р. Пасатською сільською радою Балтського району Одеської області, які вона заповіла ОСОБА_4. ОСОБА_4 фактично спадщину прийняв, але не оформив належним чином, і ІНФОРМАЦІЯ_2 року помер. Після смерті брата ОСОБА_4, окрім позивача спадкоємців не залишилось, бо при житті брат одружений не був і дітей не мав. Позивач проживав з братом разом однією сім’єю до самої його смерті і одразу після смерті брата позивач успадкував майно, яке складається з вищевказаних земельної ділянки та майнового паю, у нього залишились державний акт та свідоцтво на майновий пай, отже він фактично спадщину прийняв, вступивши у фактичне володіння спадковим майном, однак через юридичну неусвідомленість не звернувся у встановлений строк до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини.
Згідно довідки Кодимської державної нотаріальної контори № 349 від 20.04.2010 р. спадкоємці ОСОБА_3 та ОСОБА_4 до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини не зверталися. Спадкова справа не заводилася.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 11, 60, 209, 212-215 ЦПК України, ст. ст. 1261, 1268 ЦК України, суд
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_2 до Пасатської сільської ради Балтського району про визнання права власності на земельну ділянку (пай) та на майновий пай задовольнити.
Визнати за ОСОБА_2 право власності на земельну ділянку, розташовану на території Пасатської сільської ради в с. Пасат Балтського району Одеської області площею 3,57 га вартістю 39104,34 грн. згідно державного акту серії ОД № 014103 зареєстрованого в книзі записів державних актів на право власності на землю № 103 виданого на підставі розпорядження Балтської райдержадміністрації № 114/А – 2003 від 16.05.2003 р., та на майновий пай, який знаходиться в с. Пасат Балтського району Одеської області вартістю 960 грн., або 1,043 відсотки від загальної вартості майна пайового фонду підприємства згідно свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства серії ОД-ІІІ-ХІV № 000058 виданого 15.06.2000 р. Пасатською сільською радою Балтського району Одеської області, які раніше належали ОСОБА_3, померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
С У Д Д Я