Судове рішення #9096860

В    И    Р    О    К

ІМЕНЕМ                     УКРАЇНИ

10 листопада 2009 року                                     м. Хмельницький

Військовий місцевий суд Хмельницького гарнізону під головуванням

судді підполковника юстиції ТРАЧУКА Р.М., при секретарі  ГУЦАЛЮК О.І., за участю прокурора – помічника військового прокурора Хмельницького гарнізону капітана юстиції Мудрика І.В., потерпілих ОСОБА_3 та ОСОБА_4, підсудного ОСОБА_5 у відкритому судовому засіданні в розташуванні військової частини А3013 розглянув кримінальну справу за обвинуваченням солдата строкової служби військової частини А3013                            

                     

                                ОСОБА_5 , який народився

ІНФОРМАЦІЯ_1 в смт. Яснодольськ,                            Словяносербського району Луганської області,                     українця, громадянина України,  з середньо-спеціальною освітою, неодруженого,  раніше  не  судимого,  призваного   на військову службу в листопаді   2008  року Кам’янобрідським об’єднаним районним військовим                                   комісаріатом Луганської області

в скоєнні злочину, передбаченого ст. 406 ч.2 КК України.        

Судовим слідством суд

в  с  т  а  н  о  в  и  в  :

29 вересня 2009 року біля 13 години, в спальному приміщенні  роти забезпечення живучості військової частини А 3013, ОСОБА_5 в порушення вимог ст.ст.  49, 50 Статуту Внутрішньої служби Збройних Сил України і ст.ст. 3,4  Дисциплінарного Статуту Збройних Сил України, бажаючи показати свою уявну перевагу над військовослужбовцями більш пізнього строку призиву, застосував насильство до військовослужбовців ОСОБА_3 та ОСОБА_4, з якими він у відносинах підлеглості не перебував.

Підсудний, будучи незадоволеним тим, що ОСОБА_3 в невстановленому місці чистив взуття,  наніс  потерпілим ОСОБА_3 та ОСОБА_4 по одному удару ліктем правої руки по схрещених на лобі долоням потерпілих, від чого ОСОБА_3 було вчинено насильство, а ОСОБА_4 було заподіяно легкі тілесні ушкодження у вигляді підшкірного крововиливу долонної поверхні лівої кисті.

 Крім особистого визнання, винність підсудного у скоєному повністю підтверджується дослідженими в суді доказами.

Так, потерпілий ОСОБА_4 в судовому засіданні пояснив, що 29 вересня 2009 року близько 13 годин він разом із ОСОБА_3, знаходилися біля казарми роти. Коли до них підійшов ОСОБА_5,  і будучи обуреним тим, що ОСОБА_3 чистив взуття у невстановленому місці, сказав щоб вони йшли за ним у спальне приміщення казарми. В спальному приміщенні, до нього підійшов підсудний, який наказав йому схрестити руки на лобі долонями до верху, і ОСОБА_5 наніс йому один удар по рукам, від чого він відчув фізичний біль. Після чого, він вийшов із казарми, а ОСОБА_5 і ОСОБА_3 залишилися в спальному приміщенні роти. Через декілька хвилин із казарми вийшов ОСОБА_3, який ОСОБА_4 повідомив, що ОСОБА_5, тим самим способом також наніс йому один удар.

Згідно висновку судово-медичного обстеження № 2334 від 8 жовтня 2009 року ОСОБА_4 отримав легкі тілесні ушкодження, у вигляді підшкірного крововиливу долонної поверхні лівої кисті (а.с. 20).

Із дослідженого в судовому засіданні протоколу відтворення обстановки і обставин події за участю потерпілого ОСОБА_4 вбачається, що останній показав як, де і за яких обставин застосував  до нього фізичне насильство підсудний ОСОБА_5 (а.с.72-74).

Потерпілий ОСОБА_3 в судовому засіданні підтвердив покази ОСОБА_4,    також показав, що 29 вересня 2009 року близько 13 годин він був свідком того, як підсудний наніс один удар ліктем, по схрещеним  рукам на лобі, ОСОБА_4, після чого останній вийшов із приміщення казарми. Потім , ОСОБА_5 тим самим способом наніс і йому, ОСОБА_3, один удар ліктем по його схрещеним  рукам на лобі, від чого він відчув фізичний біль.

Із дослідженого в судовому засіданні протоколу відтворення обстановки і обставин події за участю потерпілого ОСОБА_3 вбачається, що останній показав як, де і за яких обставин застосував  до нього і до потерпілого ОСОБА_4 фізичне насильство підсудний ОСОБА_5 (а.с.80-81).

Як вбачається із довідки командира військової частини А3013, ОСОБА_4, ОСОБА_3 і ОСОБА_6  у відносинах підлеглості не перебували (а.с. 61).

     За висновком військово-лікарської комісії ОСОБА_5 придатний до проходження військової служби (а.с. 66).  

Таким чином, суд вважає доведеним, що ОСОБА_5 29 вересня 2009 року порушив статутні правила взаємовідносин між військовослужбовцями при відсутності між ними відносин підлеглості, що заподіяло потерпілим інше насильство, вчинене щодо кількох осіб та заподіяло потерпілому ОСОБА_4 легкі тілесні ушкодження.

Ці злочинні дії суд кваліфікує по ч. 2 ст.406 КК України.

При призначенні покарання підсудному суд в якості обставин, що пом’якшують покарання визнає його щире каяття в скоєному та активне сприяння розкриттю злочину.

            Також суд приймає до уваги, що підсудний до кримінальної відповідальності притягується вперше, раніше ні в чому протиправному помічений не був, до призову на військову службу займався суспільно-корисною працею.

           Суд також зважає на те, що від дій підсудного тяжкі наслідки для потерпілих не наступили, і що потерпілі не настоюють на суровому покаранні.

Враховуючи ступень тяжкості вчиненого злочину, особу винного, обставини що пом’якшують його покарання, суд вважає можливим застосувати до підсудного ст.69 КК України та перейти до іншого, більш м’якого виду основного покарання – арешту.

     Керуючись ст.ст.323,324 КПК України, військовий місцевий суд

з   а   с    у   д   и   в   :

ОСОБА_5 визнати винним у вчиненні  злочину, передбаченого ст.406 ч.2 КК України, на підставі якої з застосуванням ст.ст. 69, 60 КК України призначити йому покарання у вигляді арешту строком на 1 (один) місяць з відбуванням на гауптвахті Хмельницького зонального відділу військової служби правопорядку.

          Міру запобіжного заходу відносно підсудного ОСОБА_5– нагляд командування частини –  відмінити, утримувати його до набрання вироком законної сили на гауптвахті Хмельницького зонального відділу військової служби правопорядку.

         Строк відбуття покарання ОСОБА_5 рахувати з 10 листопада 2009 року.

На даний вирок може бути подана апеляція у військовий апеляційний суд Центрального регіону  через військовий місцевий суд Хмельницького гарнізону протягом п’ятнадцяти діб з моменту його проголошення, а самому засудженому – в той же строк з моменту вручення йому копії вироку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ ПО СПРАВІ :

підполковник юстиції                                                           Р.М. Трачук

                 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація