Судове рішення #9096858

В   И   Р   О   К

ІМЕНЕМ               УКРАЇНИ

 25 грудня   2009 року                                                                 м. Хмельницький

Військовий місцевий суд Хмельницького гарнізону під головуванням судді Трачука Р.М., при секретарі Балаць С.Г., за участю  прокурора – старшого помічника військового прокурора Хмельницького гарнізону майора юстиції Кашперука Р.В., захисника-адвоката ОСОБА_9 підсудного ОСОБА_3 у  відкритому судовому засіданні в приміщенні військового місцевого суду Хмельницького гарнізону розглянув кримінальну справу за обвинуваченням військовослужбовця Національної академії Державної прикордонної служби України прапорщика

 

ОСОБА_3, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 с. Немія Могилів-Подільського району Вінницької області,, громадянина України, з середньо-спеціальною освітою, одруженого, маючого на утриманні одну малолітню дитину, судимості  немаючого, на військовій службі за контрактом з грудня 2001 року, в якості прапорщика з лютого 2005 року

 в скоєнні злочину, передбаченого ст. 185 ч. 1 КК України.

Судовим слідством суд

в  с  т  а  н  о  в  и  в  :

           23 вересня 2009 року, близько 6-ї години ранку, ОСОБА_3, з корисливих мотивів, таємно викрав особисті речі ОСОБА_5, які знаходилось у  спальному приміщенні  НОМЕР_1  гуртожитку курсів підготовки офіцерів та прапорщиків для охорони закордонних державних установ військової частини 9960, а саме: сумку для ноутбуку фірми «CLASS LIFE – Leehoidei»  вартістю 160 грн., ноутбук марки «HP-1530 FH 544 AA» разом із мишкою і зарядним кабелем загальною вартістю – 5064 грн., металеву флеш-карту фірми «take MS» об’ємом 4 Гб. вартістю – 105 грн., фотоапарат марки «Олімпус-ФЄ 310» вартістю - 1072грн. 98 коп.. У викраденій сумці з ноутбуком також знаходились документи: посвідчення водія з талоном та паспорт на ім’я ОСОБА_5.  Всього ОСОБА_3 викрав у потерпілого майна на загальну суму 6401 грн. 98 коп., яким скористався на власний розсуд.

   Кримінальна справа стосовно ОСОБА_3 в частині незаконного заволодіння документами потерпілого ОСОБА_5, за ознаками злочину, передбаченого ст. 357 ч. 3 КК України, органами досудового слідства закрита на підставі ст. 6 ч.1 п.2 КПК України.

           Підсудний ОСОБА_3 вину свою в описаних вище злочинних діях визнав повністю, в судовому засіданні дав покази, які відповідають викладеному вище і пояснив, що викрав чужі речі для того, щоб їх використати для власних потреб.

           Окрім особистого визнання своєї вини, винність підсудного у вчиненому повністю доводиться сукупністю доказів, досліджених в судовому засіданні.

            З оголошених в судовому засіданні показів потерпілого ОСОБА_5, офіцера військової частини 2253, вбачається, що з 14 вересня по 15 жовтня 2009 року  він перебував на курсах підвищення кваліфікаційного рівня у військовій частині 9960 у м. Хмельницькому.

             23  вересня 2009 року приблизно о 2 годині ночі перебуваючи в спальному приміщенні НОМЕР_1, він ліг спати, та на столі біля свого ліжка залишив власний  ноутбук марки «HP-1530 FH 544 AA» разом із сумкою, в якій знаходились його металева флеш-карта фірми «take MS» об’ємом 4 Гб., фотоапарат марки «Олімпус-ФЄ 310» та документи посвідчення водія з талоном та паспорт на його ім’я.  Прокинувшись о 7 год. 20 хв., його вище зазначених речей вже небуло. Відразу після крадіжки потерпілий доповів про вказаний факт начальнику курсів і звернувся із заявою про викрадення його речей до військової прокуратури і органів внутрішніх справ.

              25 вересня 2009 року в Хмельницькому міському відділі УМВС України повідомили, що його вище описані речі знайшлись, і вони були викрадені громадянином ОСОБА_3.

            З оголошених в судовому засіданні показів  свідка  ОСОБА_6, знайомого підсудного, вбачається, що 23 вересня 2009 року приблизно о 7 годині до нього додому прийшов ОСОБА_3 та оставив у нього сумку із ноутбуком і фотоапаратом «Олімпіус» для зберігання. Про викрадення речей підсудний ОСОБА_6 не повідомляв. Крім того, Атодійчук подарував йому флеш-карту на 4Гб. і запропонував ОСОБА_6 купити в нього фотоапарат. Фотоапарат ОСОБА_6 у підсудного не купив, але взяв з його дозволу для тимчасового користування.        

             24 вересня 2009 року ОСОБА_3 знову прийшов, до ОСОБА_6 на квартиру, і забрав у нього речі, які знаходились у нього на зберіганні. Так як фотоапарата небуло, то підсудний попросив ОСОБА_6, щоб він заніс фотоапарат до його батьків.

              25 вересня 2009 року від працівників міліції дізнався, що флеш-карта на 4гб. і фотоапарат  «Олімпіус», які йому оставив ОСОБА_3 є краденими, а тому вищезазначені речі добровільно їх видав працівникам міліції.

             Свідок ОСОБА_7, товариш підсудного,  в суді показав, що 24 вересня 2009 року о 15 годині до нього на квартиру прийшов ОСОБА_3 і залишив з його дозволу речі у чорному пакеті. Зі слів підсудного, ОСОБА_7 стало відомо, що в пакеті знаходиться ноутбук, але звідки його взяв ноутбук, ОСОБА_3 йому неповідомив. 25 вересня 2009 року приблизно о 18 годині підсудний забрав у нього пакет із ноутбуком.

          Як видно з протоколу огляду місця події від 28 вересня 2009 року, місцем події є спальне приміщення НОМЕР_1, яке розташоване в гуртожитку на території Національної Академії Державної прикордонної служби України по вул. Шевченка, 46 міста Хмельницького (а.с. 24-26).

           Відповідно до висновку судово-товорознавчої експертизи від 26 листопада 2009 року № 355т ринкова вартість речей може становити: ноутбука марки «HP-1530 FH 544 AA» – 5064 грн., металевої флеш накопичувача  «take MS» з об’ємом пам’яті 4 Гб. – 105 грн.,  фотоапарата марки «Олімпус-ФЄ 310»  - 1072грн. 98 коп. Крім того, в судовому засіданні встановлено, що вартість сумки для ноутбука фірми «CLASS LIFE – Leehoidei» становить - 160 грн.

            На підставі викладених вище доказів, суд приходить до висновку, що загальна вартість викрадених речей становить -  6401 грн. 98 коп.

            Таким чином, в судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_3, таємно викрав чуже майно, яке належало потерпілому ОСОБА_5, на загальну суму  6401 грн. 98 коп.

             Ці злочинні дії підсудного суд кваліфікує по ст.185 ч.1 КК України.

   Визнаючи ОСОБА_3 міру покарання, суд враховує, що він до кримінальної відповідальності притягується вперше, командуванням по службі характеризується позитивно, має на своєму утриманні малолітню дитину, його щире каяття і активне сприяння розкриттю злочину та усунення ним заподіяної шкоди. Останні дві обставини суд визнає такими, що пом’якшують покарання.

З урахуванням ступеню суспільної небезпеки вчиненого злочину, даних про особу винного, що ОСОБА_3 прослужив 9 років у Збройних силах України і бажає служити далі, а потерпілий не настоює на його суворому покаранні, пом’якшуючих обставин, суд вважає необхідним та достатнім призначити покарання ОСОБА_3 у вигляді штрафу.

    Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, військовий місцевий суд

з а с у д и в :

ОСОБА_3 визнати винним у вчинені злочину, передбаченого ст.185 ч. 1 КК України, на підставі якої призначити йому покарання у вигляді штрафу в розмірі 50 (п’ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто у сумі – 850 (вісімсот п’ятдесят) грн..

    До набрання вироком законної сили, міру запобіжного заходу, щодо ОСОБА_3 - підписку про невиїзд – залишити без змін.

        Речові докази по справі після набрання вироком законної сили: сумку для ноутбуку фірми «CLASS LIFE – Leehoidei, ноутбук марки «HP-1530 FH 544 AA» разом із мишкою і зарядним кабелем, металеву флеш-карту фірми «take MS» об’ємом 4 Гб., фотоапарат марки «Олімпус-ФЄ 310»,               ОСОБА_8 можуть використовуватися за призначенням.

На вирок сторонами може бути подана апеляція у військовий апеляційний суд Центрального регіону, через військовий місцевий суд Хмельницького гарнізону, протягом п’ятнадцяти діб з моменту його проголошення.

ГОЛОВУЮЧИЙ ПО СПРАВІ :

підполковник юстиції                             Р.М. Трачук

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація