Судове рішення #9093427

Справа № 2о-61/2010

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М         У К Р А Ї Н И

15 квітня 2010 року                                                                  місто Луцьк

Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі :

головуючого судді – Бовчалюк З.А.

при секретарі Захаровій Н.А.

з участю заявника ОСОБА_1

представника заінтересованої особи ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту перебування на утриманні,

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернулась в суд із заявою про встановлення факту перебування на утриманні.

Свою заяву мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року помер її чоловік ОСОБА_3, з яким вона перебувала в шлюбі з 29 січня 1972 року. Вона отримувала пенсію значно меншу за ОСОБА_3, а тому перебувала на утриманні чоловіка до дня його смерті. Вважає, що згідно вимог діючого законодавства має право на отримання пенсії по втраті годувальника після смерті чоловіка, тому змушена була звернутись до суду з даною заявою

Враховуючи наведене, просить встановити факт перебування на утриманні  ОСОБА_3, який помер  ІНФОРМАЦІЯ_2 року.

В судовому засіданні заявник підтримала заяву із зазначених підстав та просить її задовольнити.

Представник заінтересованої особи в судовому засіданні  не заперечувала відносно задоволення заяви.

Заслухавши пояснення заявника, представника заінтересованої особи, свідків ОСОБА_4, ОСОБА_5, дослідивши письмові докази у справі, суд приходить до висновку, що заява підлягає до задоволення з наступних підстав.

    Із копії свідоцтва про одруження ( а.с.7 ) вбачається, що ОСОБА_3 та ОСОБА_1 перебували в зареєстрованому шлюбі з 29 січня 1972 року.

ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року, що стверджується  копією свідоцтва про смерть НОМЕР_1 (а.с.8).

З пояснень свідків ОСОБА_4, ОСОБА_5 встановлено, що ОСОБА_1 проживала разом з ОСОБА_3 однією сім»єю, однак, ОСОБА_3, постійно перебував у плаванні, оскільки він за професією був моряк. З 1998 року заявниці з чоловіком дня його смерті постійно проживали в Україні в м. Луцьку і вели спільне господарство. Свідок ОСОБА_5 в судовому засіданні пояснила, що сім»я проживала на пенсію, що отримував батько - ОСОБА_3, вона була значно більшою від пенсії, яку отримувала мама.

Як вбачається з копії трудової книжки ОСОБА_3 (а.с.9-1) він 05 березня 1998 року був звільнений за власним бажанням в зв»язку з виходом на пенсію по віку з ВАТ «Мурманське морське пароплавство».

 Відповідно до довідки Управління Пенсійного фонду України в м. Луцьку № 702 від 08.02.2010р.  ОСОБА_1  отримує пенсію за  віком при повному стажі в розмірі  811 грн. 03 коп.

Отже, в судовому засіданні встановлено, що доходи померлого ОСОБА_3  значно перевищували доходи заявника.

    Відповідно до ст. 31 Закону України “ Про  пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб” право на пенсію в разі втрати годувальника мають непрацездатні члени сімей загиблих, померлих або таких, що пропали безвісти військовослужбовців,  осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які перебували на їх утриманні .

Згідно ст. 37 Закону України “Про пенсійне забезпечення” право на пенсію в разі смерті годувальника мають непрацездатні члени сім”ї годувальника, які були на його утриманні.

Таким чином, суд приходить до висновку, що основним і постійним джерелом засобів до існування для ОСОБА_1 була допомога (у вигляді пенсії) ОСОБА_3

Згідно  п.8 постанови Пленуму ВСУ “Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення” №5 від 31.03.1995р., суд може встановити факт перебування особи на утриманні померлого, що має значення для призначення пенсії.

З врахуванням викладеного, суд вважає доведеним факт  перебування ОСОБА_1 на утриманні ОСОБА_3, а тому, заява  підлягає до задоволення з вищевикладених підстав.

Керуючись ст.ст. 10, 11, 58, 60, 213, 215, 256, 259 ЦПК України, ст.. 37 Закону України “Про пенсійне забезпечення”,  суд

В И Р І Ш И В :

Заяву задовольнити.

Встановити факт перебування ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, на утриманні ОСОБА_3, який  помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Луцький міськрайонний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя    

Луцького міськрайонного суду                                                            З.А.Бовчалюк

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація